Sayfa 360/1312 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Sn sugosu son yazdığınız entry deki tüm tabular ipoteklidir bir yıl içinde kanunen o ipotekler kalkmak zorundadır ifadesi kesinlikle yanlış aman ha.

Sizin aldığınız projeleri bilemem.su anda konu çok farklı tamamen tüketici aleyhine bir sistem var.aman ha okuyanlardan bunun doğru olduğunu düşünenler olabilir şu anda konu bambaşka boyutlarda.burada anlatmam çok uzun sürer.son lafımı ilk yazayım maketten asla emlak almayin

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar emlak artar düşer ayrı konu.bu maketten satış işi bataklık.asla yapmayın.evler artar düşer o elbet bizim memlekette her daim olan isler
    Bırak maketi, iskanı çıkmamış daire bile alırken düşünmek lazık. Adam tapuyu aldıktan sonra daire içinde eksikler sana ait dedi, herşey tapuya kadar.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Bugüne dek kaç tane bilindik firmadan, projeden ev aldınız bilmiyorum ancak ben 2 tane aldım.

Erken anahtar teslimi demek eve tadilat, iç mimar tutup dizaynı değiştirmek ve oturum başladığında evi hazır hale getirmek için verilir.

Projelerde tüm tapular ipoteklidir. 1 yıl içinde ipotekleri kaldırıp kat mülkiyetine geçerler bu mecburidir. Aldığım tüm evlerde böyleydi.halende sistem böyle işler.

Bugün inşaat şirketi batmış fi yapı projelerinde bile evler alınıp satılıyor açın bakın. Oturum var.

O paylaştığınız para geç ödemeler, kapora vermemeler vs bu firmaya özgü değil. Misal ben jolly turdan tatil almıştım. Paramı 6 ay geri vermediler telefonlara dahi çıkmadılar. Charge back ile aldım paramı.şu an bakıyorsunuz halen reklamları dönüyor ve satış yapıyorlar.

Kısacası kaç tane alım yaptınız bilmiyorum fakat dışarıdan google a yazıp bilgi sahibi olmak ile gerçek tecrübe çok farklı.
    Örnek çok alakasız olmuş,Sayın Hkm in bahsettiği bir evin sorunsuz tapusunu almak,rahatça oturup gerektiğinde satabilmek,Fi- yapı dan ev alanlar oturamaz veya evini satamaz diye bir kural yok ama ortalama o evi aldıktan sonra ömürlerinden fazladan bir 10 yıl harcayarak yaparlar bunu,sizin aldığınız 2 evde sorunla karşılaşmamış olmanız bu satışların güllük,gülistanlık olduğunu göstermez,bu ülkede dokunulmaz sınıflardan biri müteahhitlik sınıfıdır,vatandaşın yıllarca uğraşmadan müteahhitle olan bir sorunu çözebildiğini hiç görmedim,daha öncede burada yazdım alın size canlı örnek;

Yer:Ankara-Eryaman,yıl:2005,arkadaşım Ankara nın en tanınmış müteahhitlerinden birinin projesine maketten giriyor ,toplamda 60 milyar tl ödeme yapıyor,sonrasında adamın iflas ettiği ve aynı daireyi birden çok kişiye pazarladığı ortaya çıkıyor,dahada acısı arkadaşım hiçbir zaman alamayacağı ev için şirket tarafından çekilen 12 milyar tl krediyi de bankaya ödüyor,yahu bu gözler yine Ankara da müteahhitin yarım bırakıp kaçtığı evde oturmak için kovayla su taşıyan memurlar gördü,hele bu krizde maketten ev alan sonrasında ciddi hüsrana uğrar.

5. Kozada akbank olayını 2 yakın ardaşım yaşadı. Birine bir fırsat sunmuşlar. Borcu kapa yapuyu al şeklinde. Ödemeyi yapıyor ve tapuyu alıyor. Diğer arkadaşım hala uğraşıyor. Şans ve şansızlık arasında çok ince bir çizgi var.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn 1event ilk arkadaşınız şanslıymış,hukuken akbank hiç bir opsiyona girmeden tüm siteyi satabilir.Hukuken buna engel yok,ama onlar da uğraşmak istememiş olabilir.Olayın sosyal boyutu var bankanın imajı var.Ama her olayda bu böyle olmayabilir.O evlerin üstünde genelde inşaat teminat ipoteği var,bu bireysel bir borç değil,tüm sitenin üstüne tüm projeye ipotek konuyor.Elbet haksız ve saçmasapan bir durum,bence adil de değil ama hukuki durum bu.Çok uzun işler ,bu şekilde ev alanlar ev değil bela almış oluyorlar.Aman ha.
    hocam bu sur yapı antalya projesindeki sıkıntılar neler, projede son durumu nereden takip edebilirim?

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal suryapı antalyada ziraatin kredisi var.Arsa sahipleri tapularını sorunsuz aldı,onların tapularında ipotek yok,onlardan ev alınabilir.Geri kalan düz vatandaş dert sahibi olur.O projede kolay kolay bitmez bitemez
    yanıt için teşekkürler. bu konu hakkında kişisel bir sorumu özel mesaj olarak size ileteceğim.

8. Sn hkm, bu konuda çok ısrarcı olmamak lazım. Bizler iyi niyetle uyarıyoruz, karar bu başlığı okuyanların.
    Bırakın, projeyi toprağı, bitmiş - kat ittifaklı, iskansız daireyi bile iyice araştırıp öyle almak gerekir. Onda da müteaahhit binanın %100 ünü bitirmiş belediyeden 1-2 ay sonrasına sıra almışsa belki alınabilir.
    Kaldıki topraktan projeden alınan daireler genelde %10-15 civarı uygun oluyor.
    Aslında çok bir karı yok. Paranın çoğu önden ödeniyor. Paranın onlarda bekleme maliyeti var. 1-1.5 yıl kirayı da düşününce o an hazır bir daire almak daha mantıklı.
    Sugosunun söylediği sitede o daire alınırken o tarihte muhtemelen etraftaki benzer daireler den %10 daha ucuzdur.
    O daire şuan değerlendi ama alternatif dairelerde değerlendi.

Sayfa 360/1312 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •