Sayfa 362/1078 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1.  Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Ben de bir ekleme yapsam iyi olacak.

Teknik Analizin üzerine inşa edildiği taşıyıcı kolonlarından biri de "Tarih tekerrürden
    ibarettir" kuralı. Yani oyuncular değişse bile aynı sahnede, sürekli aynı oyun
    sahneleniyor. Aşağı gelirken aynı hisseler aynı oranlarda düşerken, yukarı çıkarken
    aynı hisseler aynı oranlarda yükseliyor dersek yanlış olmaz.

"Dereyi geçerken at değiştirilmez" diyorlar ya yanlış. Biz üzerine bindiğimiz merkebi
    küheylan sanıyoruz. Halbuki diğer jokeylerle rekabet edebilmek için merkebimizden
    vazgeçip bizim de bir yarış atı edinmemiz lazım. Bu değişikliği de yeni yarış
    başlamadan önce yapmamız gerekiyor.

Endeks aşağıya gelirken son 2 inişte en çok düşenlerin listesini paylaşmıştım. Şimdi
    de dalga boyu 15 bini geçen son 2 çıkışta en çok yükselenlerin listesini aktarıyorum.
    Bakarsınız işinize yakar.

Sn. Don Kişot şimdi teknik nedir diye başlayalım yada takas analizi, sizin listede olan iki hisse son 1 ayda çok küçük miktarlarda denediğim için bir iki kelam edeyim,

Tmsn 7.79 aldım sonra sözde yabancı kağıdı bastıda bastı görüntüde sattı yani, bende baktım teknikte bozmuş %2.5 zararı sineye çekip sattım, 2 gün sonra o trend birden döndü ve 10 TL üzerine gitti, yakın zamanda yine sizin listede olan Karsan aldım bu defa daha aldığım gün hem piyasa hem Karsan bozdu, bende yine %1.5 zararla sattım, ama bir Twitterçı geldi göz göre göre kağıdı çevirdi teknik olarak, üstüne bir kağıt daha rica ettiler baktım teknik bozmuş adam sizin için çevireyim dedi al-ver al-ver benim gördüğüm kadarıyla kağıt döndü, yani tekniği para çiziyor bir arkasından bakıyoruz birde baktığımız bir çok şeyin maalesef pek önemi yok,

Şimdi son günlerin kağıdı AdanaC hatta SPK 2 kişiye ceza bile kesmiş, bu kağıtta yada bunun gibi bir çok kağıtta nelerin döndüğünü hep gördük sanırım bu düzen devam ettikçede göreceğiz, bunların yaptıklarını herkes gördüğü için uzun uzun yazmaya gerek yok.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Üstadım,

İlkokulda aşı için iğneci geldikçe hep beni ileri iterlerdi. O gün bugündür
    öne çıkmaktan korkar oldum. Sık sık ismimi zikrederek lütfen beni hedef
    tahtasına çevirmeyin.

Sizin el emeğiniz, göz nurunuz sayesinde site isteyenin istediği bilgiyi
    bulabileceği hale geldi. Fakat o bilgiye erişmek için bile ilgili olmak gerekiyor.
    Arkadaşlar inceleyip araştırmıyor ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşamıyorsa
    kabahat kendilerinindir.

Bizler sürekli müzmin muhalif rolündeyiz. Şahsen o kadar çok patırdandım ki
    birşey söylemeye de utanır, sıkılır oldum. Yine de aklımdan geçeni yazıya
    aktaracağım.

Grafikler üzerinde epey küçük olan harf ve rakamları okumakta zorlanıyorum.
    Bir de bu grafikler açılırken flaş, havai fişek misali patlayıp etrafa ışık saçıyor.
    Nöroloji uzmanı bu tür bir ışığa maruz kalacak olursan zaten arızalı olan beynin
    kısa devre yapar; tavşan gibi arabanın tamponuna kafa atarsın diyor. Harf/
    rakamları bir boy büyültme, spot ışıklarını da gün ışığına çevirme imkanı var
    mıdır?

Zahmetleriniz için teşekkür ederim. Mevlam sarf ettiğiniz emekleri boşa çıkarmasın.
    Teşekkür ederim üstadım...

Site hep birlikte bir yerlere geldi. Çok bilgi var lâkin kullanılıyor mu? bilemiyorum...

Bahsettiğiniz değişiklikleri parlama hariç yapabilirim. Gerçi parlama dediğiniz şey bende olmuyor. Ekran büyüyerek açılıyor. Etraftaki ışıkların neye benzediğini bilmiyorum. Bir inceleyeyim belki çözerim.

Resim üzerindeki yazıların büyümesi için grafiklerin gerçek boyutlarını küçültmem lâzım. Genelde sıralı takip ve açılır pencerede incelendiğinden grafiği küçültmek sorun olur mu inceleyeyim!

Herşey için herkese teşekkür ederim. Lütfen fikir beyan etmekten çekinmeyin...

Sent from my E6853 using Android mobile app

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. İsmini yazmadığım kağıt Kozal dı şimdi siteden baktım hakkaten dün al vermiş, adam söylediğini yerine getirmiş.
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Sn. Don Kişot şimdi teknik nedir diye başlayalım yada takas analizi, sizin listede
    olan iki hisse son 1 ayda çok küçük miktarlarda denediğim için bir iki kelam edeyim,
    ...
    yani tekniği para çiziyor bir arkasından bakıyoruz birde baktığımız bir çok şeyin
    maalesef pek önemi yok,
    ...
    Ben aksini söylemedim. Elbette tekniği para çiziyor fakat teknik analizci de
    hiç olmazsa avcının peşinden tazı gibi koşturup duruyor. Av yakalanınca
    elbette aslan payını avcı yiyecek. Bakarsınız avcı insaf eder avın birkaç
    lokmasını da tazıya terk eder.

Listeyi ben hazırlamadım. Son iki yükselişte en çok yükselen ilk 30 hisseyi
    istediğimde proğram önüme 49 hisselik bir liste koydu. Bu hisselerden 14 ü
    örtüşüyor; bunların oranı da % 29 a karşılık geliyor. Bence fena sayılmaz.

Tüfeğimiz yok avcı olamayız. Ancak avcının peşinden gidip bu macerada
    tazı rolü oynayabilir, kendi rızkımızı çıkarabiliriz diyorum.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

5. iyi akşamlar arkadaşlar ben bilançodan pek anlamam anlayan bir arkadaşım varsa aksa nın bilançosuna bir bakabilirmi? şimdiden teşekkür ederim..

6.  Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Ben aksini söylemedim. Elbette tekniği para çiziyor fakat teknik analizci de
    hiç olmazsa avcının peşinden tazı gibi koşturup duruyor. Av yakalanınca
    elbette aslan payını avcı yiyecek. Bakarsınız avcı insaf eder avın birkaç
    lokmasını da tazıya terk eder.

Listeyi ben hazırlamadım. Son iki yükselişte en çok yükselen ilk 30 hisseyi
    istediğimde proğram önüme 49 hisselik bir liste koydu. Bu hisselerden 14 ü
    örtüşüyor; bunların oranı da % 29 a karşılık geliyor. Bence fena sayılmaz.

Tüfeğimiz yok avcı olamayız. Ancak avcının peşinden gidip bu macerada
    tazı rolü oynayabilir, kendi rızkımızı çıkarabiliriz diyorum.
    Sizin liste denk geldi bende son 1-1,5 aylık periyotta harekette bereket vardır demişim sanki bu 2 hisseye bulaşmışım

Şaka bir yana Tmsn da Tlman halka arzı olacak diye biraz almıştım, sonra dediğim sebeplerden dolayı sattım,

Karsan teşvikler açıklanacak diye aldım endeks bozunca sattım

Şimdi bu küçük parayı başka bir kağıda yatırdım bakalım o ne yapacak

Birde avcılar borsada kol geziyor ama hepsi geyik avlayıp yiyelim/yedirelim derdinde değiller bunlar geyik ölüsüne gelen tazıları zehirleme derdindeler,

Neyse hakkımızda hayırlısı

7.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    iyi akşamlar arkadaşlar ben bilançodan pek anlamam anlayan bir arkadaşım varsa aksa nın bilançosuna bir bakabilirmi? şimdiden teşekkür ederim..
    Sn. Adorable, bilanço işi biraz ayrıntılı bir iş normal Matriksten sanırım daha kolay oluyor, bende MatriksMobile olunca hiçbir işe yaramıyor...

Bende bu siteye bakıyorum,

https://www.borsadirekt.com/sirket-karti/aksa

Bu sitede mali tablolar seçilip bakılabilir, iş yorumlama konusuna gelince bilgisi az olan her konuda fikri vardır derler benim fikrim var o da şöyle ;

Bu bilançolar genelde açıklanmadan önce iyiyse fiyata olumlu yansıyor kötüyse olumsuz yansıyor, işte asıl gün gelip açıklanması ve bizim gibi Ky lerinde haberinin olmasıyla tiyatro son bulur ve perde kapanır,

Bir bilançonun okunması öyle kolay değil bazıları var satır aralarına bakıp ileride bu kağıdın karlılığı şu olur diyebiliyor, yada adam bu firmanın sektörde rakibi şu firmaydı o zor duruma düştü bütün işler buna kaldı/kalır deyip doğru bir yatırım yapabiliyor,

Yazdıklarım sizin sorunuza cevap olmadı ama bilmediğim şeylere yorum yapmaktansa bildiğim taraftan bir cevap vereyim dedim politikacı misali

8. ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim sayın lutfu001..

Sayfa 362/1078 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •