Sayfa 366/628 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

80bin lot kadar yabancı takasta eksilme var ki bu çok önemli bir kayıp sayılmaz devamı gelmezse tabi

2. Köprüden önceki son çıkış derler ya, o misal...

3. rsi bile balatayı yaktı 5 gündür hisse düşer mi yahu ayıp mal spek

4.  Alıntı Originally Posted by anylife Yazıyı Oku
    Burası forum kimsenin babasının tekkesi değil forum kuralları dahili istediğimi yazarım kimseye de artistlik yaptığım yok ama gerçekten kim yardımcı olmak istiyor kim istemiyor belli olsun daha da yazılacak hakaret veya ne olursa cevap vermiyorum boşa yazı olmasın ama ben kötü niyetle değil kendi bilgim ve birikimim ile herkezle bir sinerji oluşturup para kazanalım diye baktım demek ki herkez öyle bakmıyor size bol kazançlar...
    Kim ne kadar bilgi sahibi olursa olsun, yada grafik ne derse desin , her kağıdın bir kaderi ve herkezinde bir nasibi var. Şimdi 1.94 den sattın. Şu an 1.74 belki sana göre biraz daha aşağısı var, ve sen bekliyorsun diyelim kağıt buradan yukarı döndü, bu seferde şimdi alayım falan derken senin sattığın maliyeti geçti, buradan da artık almam dedin ve belli periyodda kısa/orta vadede kağıt 5 TL oldu. bu sefer satmayan daha karlı olma ihtimali bile halan devam ediyor.sen şu an için şanslısın ama kaderin seni nereye götürecek bilemiyorsun.. 2.01 den yukarı yürüse bunu yazamazdın.. 2.4 ü geçtikten sonrada tekrar senin satış maliyetin olan 1.94 leri görürmüydü bunu Allah bilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Samİst Yazıyı Oku
    Köprüden önceki son çıkış derler ya, o misal...
    Hangi anlamda son çıkış Ben tam çözemedim

6. 1995 senesinde borsaya girdim. AL-SAT ağırlıklı çalıştım. sonra bıraktım hedef fiyat oynamaya başladım. Al-sat yapanlarla orta ve uzun vadede kağıt hedefe oynayanlar , arasında kazanç getirisine bakarsanız. Doğru noktadan almış ve hedefini yakalamış yada yakın bir yerden satmış vatandaşların , maratonun sonunda hep daha karlı çıktığı gözlemlenmiştir.Çok nadir istisnalar şanslı çıkmıştır. Örnek Sasa 8 yıllık maratonda 0.12 lerden 9 TL leri görmüş bir kağıt . 75 kat artmış . al-sat yapmakla bu oranı tutturmak her babayiğidin harcı değil. Ama 8 yıl önce sasa alıp unuttum diyenler şu anda zengin oldu. Bende uzun yıllardır bu kağıtaydım. en düşük maliyetim olan (0.82 den almıştım ) 554.000 lotu 1.28 den ihtiyaçdan zorunlu olarak tam 4 yıl sonra verdim. arada 1.72 görmüştü gene satmamıştım. şimdi kalanları tutuyorum. hedefim var devam ediyorum. ( keskinali eskilerden o iyi bilir hedefimizde öyle çok değil, ister zengin ol ister fukara , yemekten sonra yak bir cigara hesabı 1 lot= 1 paket sigara parası. sigara var 7 TL ye sigara var 12 TL ye artık kim ne içiyorsa gönlüne göre
    Son düzenleme : kepezmesut; 23-10-2017 saat: 13:25.

7. 2016 aralıkta başlayıp 2017 de devam eden hareket ile şu an yapılan çok benziyor.
    Bollingerin altına degecektir önce .ordan dönünce bilanço önem kazanır iyi ise (Bence iyi) hızlı 2.15 2.20 gösterilir (işaret için) ocakta 2.5 2.8 o zaman daha gerçekçi bir beklenti olur

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Merhaba arkadaşlar. Bende aranıza yeni katılanlardanım ama hemen kızmayın biz yıllardır bekliyoruz bugün al yarın tavan olsun diye bekleyenlerden değilim zarardayım zaten ama stopu mustopu kaldırdım taktik maktik yok bam bam bam hesabı düşersede param olursa alırım yani kısaca tekkeyi beklemeye geldim borsada yeni sayılırım ama işim gereği çok yabancı değilim Sadece hisseyi neden aldığımı ve nasıl dikkatini çektiğimi yazmak için foruma üye oldum. Naçizane görüşüme katılırsınız katılmasınız veya eksikleri olur eklersiniz siz bilirsiniz.
    -Ben hisse önemli tarihi zirveleri kırınca ve en çok yükselenlerde görünce dikkatimi çekti.. İlk olarak şirketin bilançosuna baktığımda şirketin özvarlığı +artı olmasına rağmen PD/DD 0,73 olması şaşırtıcı idi ulan dedim şirketin değeri kadar şirketin elinde zaten binası arsası maddi duran varlığı var neden böyle diye sorguladığımda sonuçta gayrimenkul sermaye ortaklığı falan da değil üretimi olan bir şirket grafiğe baktığımda ise şirket yıllardır zarar etmiş ve yatırımcıyı küstürmüş sanırım piyasa şirketin kar edebileceğine inanmıyor tekrar zarar eder diye düşünüyor belkide henüz farkedemedi belkide patrona güvenmiyor bilemiyorum .Halbuki 2016 kar etmiş ve devamı gelecek gibi bu borsada özvarlığı eksi olan şirketler bile kaç katından fiyatlanırken bu hisse 1 katı bile değil gerçekten komik yani bildiğin kelepir. Almayanı döverler yani bana göre ïŠ
    -Daha sonra herkesin malumü yabancı takasını gördüm sadece 2 hafta önce 10 günde yanılmıyorsam 2,5 M lot,’a yakın almışlar, şimdi birileri bıyıklı mıyıklı diyebilir ama bıyıklı mıyıklı kardeşim belkide patron alıyordur orasını bilemem birileri bu malı alıyormu alıyor, topluyormu topluyor, kim olursa olsun beni ilgilendirmez sonuçta birileri alacak ki gidecek hisse, yabancı alsa bir dert almasa başka dert böyle komple teorileri her zaman olacak takılmayın. Demek ki yabancı alıyorsa dedim geleceği alıyordur en son faaliyet raporuna baktım şöyle bir şey var. ‘’ Şirket verimlilik sağlayıcı ve kapasite arttırıcı yatırımlara devam etmektedir. 2014 yılında başlanmış olan Orta Gerilim Ölçü Transformatörlerinin üretimi için yeni tesis yatırımı 31.03.2017 tarihi itibariyle 4.453.671,63 TL maliyet ile tamamlanmıştır. 2018 yılında ek bir yatırım ile Orta Gerilim Ölçü Transformatörlerinin, maliyetlerin daha da azalması ve yeni pazarlara girilerek şirketin satış cirosunun artırması beklenmektedir. Dönem içerisinde Maddi Duran Varlık İktisabı kapsamında 4.228.594.-TL tutarında harcama yapılmış.’’ Bunu okuyunca Aman Tanrıım didim Şirket zaten yatırım yapıyormuş ve 2017 de bitmiş daha henüz bilançolara da yansımamış buda şirketin bence cirosunun artması maliyetlerinin azaltması ile karının artacağını artarak devam edeceğini gösteriyor. Karlar gelsin piyasa görecek fark edecek talep de amma öyle amma böyle çok pardon sike sike gelecek Şuraya küçük bir not alayım siz biliyorsunuz zaten şirket 2000 yıllarda borsaya yeni açıldığında 10 usd den 2011 de 2,05 usd işlem görmüş şuan 70 cent civarında . Demek istediğim Karlar ve ciro artarak gelirse ve bundan sonrada geleceğine ikna ederse piyasayı gerisini siz hesaplayın. Benim matematiğim biraz zayıf. ïŠ Bu arada unutmadan aynı sektörde faaliyet gösteren ve yatırımlarını bitirmiş birileri de karlarını %100 artımış Türkiyede 2011-2015 de 3,7 Milyar TL 20016 4 milyar son dönemde ise 18.7 milyar TL onaylanan Elektrik yatırımları olduğundan bahsediyor valla ben adamın yalancısıyım buyurun efenim https://www.youtube.com/watch?v=aMoxNR95xOQ&t=338s umarım emek elektrikte pastasından payını alır Ama yinede bu kadar kısa sürede yangından mal kaçırır gibi bu kadar çok toplanmasına neden bu olabilirmi sadece kar mı başka bir şey olabilirmi biraz daha derine girelim . Unutmadan patron hakkında bir şey bilmiyorum yani küçük yatırımcıya ekmek yedirirmi süründürmü ederini verirmi hissenin sonuçta yatırımcı yıllardır mağdur olmuş alçak sürünmüş resmen illaki tanıyanlar vardır burada bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.sekreter de önemli tabii ïŠ iyide abii patron sattı diyorlar, derler abi derler herşeyi derler ,
    -. Bundan sonra yazacaklarım senaryodur ve hayal ürünüdür,gerçekleşme ihtimali çok düşüktür, sesli düşüyordum unutmamak için yazayım dedim belki de saçmalıyorumdur affedin. Faaliyet raporunda Şirketin Barış Savunma Endüstrisi A.Ş. adında bir ortağı olduğunu gördüm taaki 2016 yılı sonuna kadar ortakken bayram değil seyran değil 2017 başında ortaklıktan ayrılmış diğer kıldır gıcık ortaklarla beraber bi baktım nedir bu Barış savunma diye tam da ortaklıktan ayrıldığı 2017 başında şöyle bir haber gördüm. http://www.milliyet.com.tr/2-osb-ye-...haber-1772138/ şuralara bir yere bir de bir poje çizelim dursun belki ileride lazım olur https://www.youtube.com/watch?v=l35ZUw_pcBk 20.000,00 (20 milyon) usd cık bir yatırım yalnız başladımı başlamadımı ne aşamada henüz bilmiyorum erzurumda tanıdığınız varsa sorabilirsiniz.yatırımcı ilişkilerine sormayın bizle alakası yok ayrıldı gitti derler. Hee yaw hee bende yedim E şimdi sizde diyorsunuz ki iyide kardeşim Emek elektrik Barış savunmadaki ortaklığından ayrılmadımı zaten , emek barış savunmadaki ortaklığından ayrılmadı yoktuki ayrılsın ïŠ Barış savunma Emek deki ortaklığından ayırıldı ikisi farklı şey ,bu şirketlerin sahibinin aynı kişi olduğunu söylememe gerek yok sanırım Şimdi ben patron olsam ve bu şirketi i kendi bünyemize alacağız ileride desem muhasebecime efenim derim o zaman şirketin bizde ortaklığı var ordan şirketi ayıralım daha sonra % 100 şeklinde iştirak edebiliriz Barış Savunmaya derim .sonuçta bana ortak olan bi şirketi % 100 iştirak edip almaktan daha mantıklı veya 20.000 usd lik yatırıma niye borsadaki milleti ortak ediyim ki de diyebilirim barış savunmanın hepsi benim sonuçta aklımda deli sorular ïŠ şimdi gelelim saadete Emkel barış savunmaya % 100 iştirak edermi ,etmezmi bilmem hangisi mantıklı acaba etmesimi etmemesimi yabancı bu ihtimali görüp 5-10 sene sonrada olsa dipteyken alayım demiş olabilirmi aşağıda gideceği başka yer yok demiş olabilirmi,bilançodan sonra yabancı payı usul usul daha da artarmı,geleceğin şirketlerini yabancılar doğum esnasında parsellermi, bu 20.000 milyon usdlik yatırımın finansmanı nerden olur acaba sonuçta emek yıllardır doğru dürüst kar edip para kazanamamış ,deli sorular volum2 ïŠ buna cevabı olacaktır üstadların iştirak edermi etmezmi bilmiyorum ama Ederse ne olur Hepiniz biliyorsunuz ben yinede söylim EFSANE olur..
    Son olarak özlü bir sözle bitirelim ‘’Fiyat ödediğiniz, değer aldığınızdır. İster çorap olsun, ister hisse senedi, indirimdeyken almayı severim.’’ (Warren Buffet) Surçi lisan ettsiysek affalo .

Not. Yukarıda yazılanlar tamamen hayal ürünü ve senaryodur gerçekle uzaktan yakından bir alakası olamayan deli saçması şeylerdir bu yazılanlar ile ilgili tarafıma herhangi bir suçlama, itham yöneltilemez. Ayrıca yukarıda Kesinlikle al sat uçacak kaçacak veya yatırım tavsiyesi içermez. Foruma yorum yazma hakkı kullanılarak yazılmıştır.

Sayfa 366/628 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •