Onemli Gunler Banner
Sayfa 372/1002 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    https://youtu.be/PqkYRRjHWkg
    Hala ümit var bu ülkede. Şu genç yemin ediyorum meclisteki yüzlerce vekilden daha bilgili aydın.
    Yazık harcanıp gidecek..
    Pırıl pırıl bir zeka var..
    Konuşmasından kelime seçiminden anlık analizlerinden belli..

2. çocuk için demiyorum da bu z kuşağı genel ekseriyeti kötü eğitim aldı ve iyi hayat istiyor.

şimdi bu denklemi nasıl çözerler bilmem hazır borç işinin de sonuna denk geldiler.

çok iyi okuyanı şu an 6 bin maaş ile başlar ki bu yüzde 1 i falan olur muhtemelen. 200 bine vasat arabayı kaç senede öder.
    1milyona ortalama daire alır kaç senede öder.

6 bin olayını mühendislik için konuşuyorum diğer meslekleri bilmem ama uçtuklarını sanmıyorum. Hatta çoğu meslek sanki daha kötü durumda.

işin kötüsü dünyada da işler boka sarıyor.

misal 10 bin dolara kaliforniyada karnını doyurursun.

fakat texasta hala iyi para.

avrupa desen 3 bin avro verir. alırsa tabe.

tabi bu avrupa abd olayı doktorsan veya bilgisayar mühendisiysen.

diğerleri de gider ama baya zor gider be gülüm.

tek yol var.

avrupaya amerikaya uzaktan çalış.
    nasıl çalışırsan çalış bulsam ben de çalışacam.

3. Yazılım, tercüme, grafik tasarım tarzı uzaktan yapılabilen bir işte ustalığınız varsa upwork gibi freelancer siteleri üzerinden iş bulmak mümkün. Bu şekilde doviz kazanarak belini doğrultan çok insan var. Bunun bir tık üstü de yurtdışından bir şirketin maaşlı çalışanı olup uzaktan çalışmak.

Hali hazırda ne iş yapıyor olursanız olun, böyle uzaktan çalışarak kendinizi geçindirebileceğiniz bir yan mesleğiniz/hobiniz mutlaka olsun kenarda. Gerekirse hobi olarak başlayın ama bir ucundan tutun.

Ben 30 yaşımdan sonra C, Python, Javascript öğrendim şu an kendi full stack app'lerimi yazabiliyorum. Basit projeler bunlar ama o upwork dediğim yerde 50 dolara 100 dolara wordpress kodu editletmek için, CSS düzelttirmek için para saçan dünya kadar adam var. Henüz ihtiyacım olmadı ama dünyanın binbir türlü hali var.

4. İşini ciddi ve iyi yapan youtuberları takdir ediyorum. Ödemeleri dolar olarak yattıgı için ülkeye döviz kazandırıyorlar. Bizim bir tanıdık çocuklara yönelik kanalları var, ciddi para kazanıyor ayda 100-200 bin tl arası. Kazandıgıyla ankara temellide sıfırdan arsa aldı başka bir arkadaşımıza villa yaptırdı vs. Yabancı parasıyla ekonomiye katkı sonuçta. Daha öncesinde kepçeciydi, ayda max 5 bin tl ye, o da iş bulursa çalışırdı. Uzaktan çalışmak denince aklıma geldi.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    İşini ciddi ve iyi yapan youtuberları takdir ediyorum. Ödemeleri dolar olarak yattıgı için ülkeye döviz kazandırıyorlar. Bizim bir tanıdık çocuklara yönelik kanalları var, ciddi para kazanıyor ayda 100-200 bin tl arası. Kazandıgıyla ankara temellide sıfırdan arsa aldı başka bir arkadaşımıza villa yaptırdı vs. Yabancı parasıyla ekonomiye katkı sonuçta. Daha öncesinde kepçeciydi, ayda max 5 bin tl ye, o da iş bulursa çalışırdı. Uzaktan çalışmak denince aklıma geldi.

Youtuberlık da güzel iş. Geçen okumuştum Amerikan gençliğinin de hayalindeki meslekmiş. O biraz televizyonculuk tarafına geçiyor işin. Benim gibi sözeli kuvvetli olmayan şahıslar için zor iş. Sosyalciyseniz, ağzınız cayır cayır laf yapıyorsa, video düzenlemekten anlayan tanıdığınız varsa ya da kendiniz yapabiliyorsanız çok iyi.

Amerikalı bir eleman var youtube'da, tuttuğu balıkları çekiyor. Hastasıyım bu kanalın:

https://www.youtube.com/channel/UCC7...nywQRvewSq29eg

1 milyon küsür abonesi var.

Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    İşini ciddi ve iyi yapan youtuberları takdir ediyorum. Ödemeleri dolar olarak yattıgı için ülkeye döviz kazandırıyorlar. Bizim bir tanıdık çocuklara yönelik kanalları var, ciddi para kazanıyor ayda 100-200 bin tl arası. Kazandıgıyla ankara temellide sıfırdan arsa aldı başka bir arkadaşımıza villa yaptırdı vs. Yabancı parasıyla ekonomiye katkı sonuçta. Daha öncesinde kepçeciydi, ayda max 5 bin tl ye, o da iş bulursa çalışırdı. Uzaktan çalışmak denince aklıma geldi.

Dostum sigortası var mı ki?
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

7. Aslında en şahanesi yerli yabancı ortaya karışık bir temettü portföyü yapıp ondan gelenleri yemek. Onun üstüne de canınız sıkıldıkça freelancer çalışırsınız. Keyfiniz ne zaman isterse.

Ben ne çalışıcam abicim. Alırım hisseyi ereğli, froto, apple, glaxo çalışsın benim yerime.

ytd

8. Gece yarısı herkes uykuya gittiğinde bas bas paraları dolara hoooop yaptılar. Sabah kalkan gözlerini oğuşturarak baktı , bir daha baktı.... Annaaa ne la bu dedi ve sarıldı internet bankacılığına kepçeyi daldırdı dolar havuzuna. Öğleden Sonra ise tahtaravallinin diğer ucuna başkası havadan atladı. İnsanlar günlük işlerine dalmışken - her şey normale dönmeden gevşeme yok- gibi bir şeyler söylediler. Bu kez de yine duyanlar erken davranmanın keyfiyle bastı tuşa dolarlarını sattı.

12 saatte milyonlar el değiştirdi. tereyağından kıl çektiler. Hep yaptıkları gibi. Ama ben kül yutmam ! ( zokayı yuttuğumdan ) bu dolar 8,31 olmadan almam. ) O dolar 8,31 e gelecek ulen, gelmezse yüzüne bakmam. Yatırım tavsiyesi değildir. batmış insandan tavsiye alınmaz.

Sayfa 372/1002 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •