Sayfa 373/573 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon
Arama sonucu : 4578 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Tetik Yazıyı Oku
    Merhabalar herkese , özelden bir kişiyle görüşme nasıl yapılıyor acaba.
    Nickine tıkla seçenekler gözüküyor.

2.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Portföyde şu anda hepsi var(eregl, isdmr, froto ve hekts). Froto ve hekts oran olarak yüksek. Para gelme durumu var. Aslında %50-%50 devam etmek istiyorum ama isdmr bir taraftan da büyüme hissesi gibi ve temettü oranı yüksek. Bu nedenle bu soruyu sordum.

Sezgin Bey'in neden isdmr dediğini biliyorum. Peki diğer arkadaşlara neden Eregl (Tabi ereg diyen varsa)diye de sormak isterim. Teşekkürler.
    bende % 40 eregl , % 10 isdmr , % 30 froto ve % 20 nakit şeklinde ... isdmr sığ ve büyüme o tarafta olduğu için ondan da tutuyorum ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
    Tek hisse 100 bin lot isdmr

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Erğelinin fiyat performansına göre yeni eski bütün yatırımcılar haklı. Aynı şeyi gecen sene bizde yaşadık. 16-20 arası üç gez gidip geldi. Bu sene tamamen duyarsız olduk. Fiyat artık önemini yitiriyor. Temettü almaya başladığında ana konu kaç lira temettü gelecek oluyor. Ereğli’ye herkes alışacak. Yabancı 150 milyon lot satarak büyük bir kitleyi Ereğli sahibi yaptı. İçlerinden dökülen olacak ama bir kaç yıl sonra 2022 yazında aldığı Ereğli onu mutlu edecek. 2 sene önceye gidin okuyun. Adam aylarca isdemir çöp Demir diye yazıp durdu. O zaman 6 liraydı. İki senede 6 lira temettü verdi.
    2025 temettüsu 20-25 TL olsun çekilen acılar unutulur.Çok değil 2020 de yan tahtalar uçmuştu hatirlarsaniz tuprs 70-80 arası ne bezdirdi milleti ,neler konuşuldu neler, koçlar bile pişman deniyordu o zaman acı çekenler 2.5 sene geçmiş maliyet kadar temettü bekliyor simdi

5.  Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    2025 temettüsu 20-25 TL olsun çekilen acılar unutulur.Çok değil 2020 de yan tahtalar uçmuştu hatirlarsaniz tuprs 70-80 arası ne bezdirdi milleti ,neler konuşuldu neler, koçlar bile pişman deniyordu o zaman acı çekenler 2.5 sene geçmiş maliyet kadar temettü bekliyor simdi
    Hurda cevher oranı 2 den 4 e ulaştı. Yani hurda cevherin dört katı. 2022 son çeyrek yaralar sarılır. 2023 ilk çeyrek mevcut fiyatlar devam ederse karlılık yükselişe geçer. Tabi burada hurda cevher oranı 4/1 artacak mı, azalacak mı. Ve bu neden artacak. Elektrik sorunu çözülecek mi. Daha mı derinleşecek. Yani Ereğli kendi büyüklüğüne yana üretim teknolojisine, çevresi ve ülkesi ihtiyaç duyacak mı. İlk kez bıçak sırtı denilen bir durum oluştu. Fiyat Rus çeliğine rağmen 700 rakamına geldi. Hurda 367 dolarda kalır Çelik 680 dolara gerilerse, elektrikle üretenler üretimi kapatır. Sanki 1-2 ay bu konu, yani hurda cevher oranı ve elektrikle üretenlerin akibeti gündem olacak. Özetle büyük değişimler sancılı ve uzun süreçler sonunda gerçekleşir.

6.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    100bin isdmr mi 100bin eregl mi?
    Eregl olurdu tercihim sebebi basit Eregl alınca zaten Isdmr de hatta sadece onu değil Kumaş da ve diğer iştirakleri de almış oluyorsun Isdmr işler iyi gidince Eregl sahibi olarak zaten faydalanırsın İsdmr sahibi olunca sadece Isdmr fabrikasına ortak olup diğerlerinden yararlanamazsiñ

7. Yarını merak ediyorum. Dj iron güzel yükselmiş.
    Sürpriz yapıp bir de bilanço beklenti üstü gelse çok tatlı olur.

8.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Eregl olurdu tercihim sebebi basit Eregl alınca zaten Isdmr de hatta sadece onu değil Kumaş da ve diğer iştirakleri de almış oluyorsun Isdmr işler iyi gidince Eregl sahibi olarak zaten faydalanırsın İsdmr sahibi olunca sadece Isdmr fabrikasına ortak olup diğerlerinden yararlanamazsiñ
    Teşekkür ederim cevap için.

Aslında iki hisse tercihi için kendileri özelinde birer sebep var. İsdemir'deki potansiyel büyüme ve yüksek temettü verimliliği. Eregl'deki ise yine yüksek temettü verimliği ve çatı şirket olması nedeni ile isdmr de dahil bütün iştiraklerden yararlanma diyebiliriz.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Sayfa 373/573 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •