Sayfa 375/1081 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1.  Alıntı Originally Posted by TezzMertek Yazıyı Oku
    TURKCELL iflas mı etti nedir.?
    Konuyu okunursa ne dümenler döndüğü nü anlamış olursunuz ben derledim alıntıladım ...

Piyasaların Varant'la nasıl bir alakası olabilir Dilimizin döndüğünce konuyu derleyelim, alıntılayalım, toplayalım, irdeleyelim.
    piyasada asla ve asla kolay para kazanmak yoktur.
    daha neler göreceğiz bilmiyorum şimdi birde varant belası çıktı başımıza.
    heleki halkbank ın varantını alanlar ky ise gerçi varant piyasası çok küçük..

Hissenin günlük işlem hacmine bakınız mı? Bunun yüz katı civarında.
    Varantlardan milleti terse yatırmak için spot piyasayla oynamaya değmez, varant piyasası henüz çok küçük: gerçi ; işlem hacmi ayrı, kar ayrı.

şöyle düşünelim; hisse yükselir de o varantlar 1.2 tl olursa deutsche ve iş yatırımın cebinden 13.3 milyon TL para çıkar.
    bu kurumlar buna izin vermez, çok ciddi bir para bu.

ayrıca şu da var. spotta çevirdikleri para müşterilerin parası, varanttaki para ise direkt kendi paraları. hangisi daha değerlidir?

hisse momentum kazanıp varanta alıcı gelince hisseye basıyor ya da açığa satıyor. piyasayı düşürüp hem spotta müşterilerine kar ettiriyor hem varantçıları batırıp varant piyasasındaki kılçıksız kârı alıp gidiyor. bu arada spotta bekleyen ky zarar ediyor, varantçı da batıyor.

iş yatırım ayrı deutsche ayrı diye düşünmeyin. para tek merkezden yönetiliyor, o merkez hem varantı hem spotu kontrol ediyor...

Halkbank mart ayı alım varantları ky elindeki döçeden alınan 7 700 000. işbankdan 5 600 000 adet toplamda 13 300 000 adet varant var. ortalama 0,20 olsa maliyet olsa 13 300 000*0,20= 2 660 000 Tl eder döçe ve işbank bu kadar varantı iç etmeden bu halkbankın yukarıya gitmesine müsade etmez.

bugün alım varantının birinde 850.000 lot alım yaptı birisi, ona o parayı kesinlikle yedirmezler.
    ben varant takip eden robotlar olduğunu düşünüyorum özellikle merrill'den yapılıyor bu işlemler.
    varanta yüklü alım gelince hisseye basıyorlar, buna çok defa (farklı hisselerde) şahit olan dostların anlatımları var.
    bugün de buna örnek oldu.
    düşüşün tek nedeni bu değildir tabii ama ciddi etkisinin olduğunu düşünüyorum.
    ÖNEMLİ: Son 3 aydir doce ve isbank halkbank alim varantlarindan mubalasiz 10 000 000 kilciksiz para kazandi. Bu arada Halkbankdan 3 ayda kim bu kadar kazanabildi? aylik bazda kucuk rakam gibi ama bu paraciklar net kazanc ihracci icin.

Vade sonunda varant cop olursa kazanÇ azımsanamaz gibi. 5 000 000 tl kazanmak için Hisse olarak 5 milyon lot toplayıp 100 kademe yukarı sürmesi gerekir. Doce bu tahtanın oyun kurucusu ise bence dikkate alınmalı..

sonuçta kolay yoldan para kazanmaya hevesli olanlar varanta giriyor ve tabii ki tüm parayı kaybediyorlar...

KISA VADE AL SAT YAPARSAN KENDİNİ ANCA KORUYACAN HERALDE ...

2. Ahhhh ozkgy
    Demir atti 255 e

3.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Su yunsayi biri dusursun yahu )
    Aman üstad öyle deme 7 nin altına düştü ya buradan alım fırsatı işte sana... o da sadece sana
    Yazdıklarım sadece benim fikrim ve temennimdir.Asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir

4. Hata mı yapıyorum.

Arkadaşlar 7.77 maliyet li karelim varken geçenlerde yine aldım 7.89 maliyet oldu.
    Bugün yine aldım. 8.13-8,14 aralığında
    Maliyetim belki de 8e çıkmış olacak. Ama lotum arttı. Yani almak doğru muydu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Ama kagidin adi karel.
    Üstadım KRDMD saatlik sonda ve zirve aşımı için bekliyoruz, geçermiyiz

6. Endeks gene çıkıyor ama hisselere yansımıyor bu nasıl is Çözemedim valla😩

7.  Alıntı Originally Posted by Sacrosanct Yazıyı Oku
    Ben karel almaya baslayinca 02 03 04 almaya basladim hemen 14 15 e cektiler.

Bu kagitta zamanlamam masallah iyi.
    Karelde saatlik takip ediyorsun o zaman Sacro hocam. Bollingerin dibiydi orası

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992
    Sn Sacro,
    Müsait olduğunuz zaman Migrosun 60 lık bakip böyle bir hisse icin ne dersiniz..
    helva ?
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 375/1081 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •