Sayfa 381/409 İlkİlk ... 281331371379380381382383391 ... SonSon
Arama sonucu : 3266 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1. Sosyal medya yıkılıyor, kimi çok iyi diyor kimi berbat, ne ayarsız milletiz, bunda da hemen kutuplaşıp 2 ye bölündük.

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sosyal medya yıkılıyor, kimi çok iyi diyor kimi berbat, ne ayarsız milletiz, bunda da hemen kutuplaşıp 2 ye bölündük.
    beklenti. 5,9 idi.
    gelen 7.7 işte.
    iyi kötü siz karar verin abi

nasılsın bu arada?

3.  Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Değişik tablolar açıkladı, pek akıl sır erdiremedim. Bilançosu gayet iyi ama özellikle gelir tablosu sapıkça. Ortalama hasılat beklentisi 35 milyarken 59 milyar hasılat açıklıyor ama aynı zamanda ortalama kâr beklentisi 5.1 milyarken 2.6 milyar net kâr getiriyor. Yani hasılatı beklentinin neredeyse 2 katı fakat net kâr beklentinin yarısı !? Bunun haricinde marjlar çeyreklik bazda daralmış, hatta baya daralmış. Faaliyet giderleri, vergi derken kâr kuşa dönmüş ancak esas olay marjların daralması bence. Nakit akışı da bir tık bozulmuş. Bilanço harici resim olumsuz gibi. Yarın sağlam basarlar buna diye düşünüyorum.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    ortalama kar beklentisi dediğiniz enflasyon muhasebesi öncesi. yani 5.9 beklenti varken gelen kar 7.7.

4.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    beklenti. 5,9 idi.
    gelen 7.7 işte.
    iyi kötü siz karar verin abi

nasılsın bu arada?
    Eyvallah abicim, seni gördüm daha iyi oldum, sen de iyisindir umarım. Şu Stelantis onayı geciktikçe insan şüpheleniyor Ali Koç'a mı kafayı taktılar diye. En son şu Suudların maç olayı vardı.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    ortalama kar beklentisi dediğiniz enflasyon muhasebesi öncesi. yani 5.9 beklenti varken gelen kar 7.7.
    Eğer durum dediğiniz gibiyse çok önemli bir nokta gözden kaçmış demektir. O takdirde yorumların ve analizlerin komple baştan yapılması gerekir, yazdıklarım çöp olur direk.

6.  Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Eğer durum dediğiniz gibiyse çok önemli bir nokta gözden kaçmış demektir. O takdirde yorumların ve analizlerin komple baştan yapılması gerekir, yazdıklarım çöp olur direk.
    hocam kurumlar tüm beklentilerini enflasyon muhasebesine göre yapmadı. hepsi hariç tuttu. kurumlar bile olaya aslında tam hakim değil... ortalama beklentileri 5.9 idi. gelen ise 7.7 raporlarda okuyabilirsiniz.

7. kurumlar hep eskiye göre tahminde bulundu. beklenti de o yönde oluştu.

aslında benim beklentim 2 tip rapor çıkması ama onu yapmadılar. koç holdingden beklerdim. sadece yatırımcı sunumuna özet eklemişler.

buraya ekliyorum..

Sayfa 381/409 İlkİlk ... 281331371379380381382383391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •