Sayfa 389/925 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Döviz Açık Pozisyonu Yüksek Olanlar;

Türk Telekom (TTKOM) 801mn TL, AG Anadolu Grubu (AGHOL) 313mn TL, Anadolu Efes (AEFES) 274mn TL, Migros (MGROS) 208mn TL, Coca Cola (CCOLA) 169mn TL, Torunlar GYO (TRGYO) 157mn TL ve Ak Enerji (AKENR) 138mn TL

Ben bakiyorumda Gübretas listelerde yok.

2. Savunma sanayinin gururu ve Türkiye’den çıkan nadir markalardan biri olan Aselsan’ın yılan hikayesine dönen ikinci halka arzı da yükselen dolara kurban gitti. DeFacto, Beymen ve Penta Teknoloji gibi erteleme yapmak istemeyen yönetim, halka arz oranını azalttı. Road-showlar başarı şansını belirleyecek.

Halka arz oranı %14’e revize edildi

Aselsan ikincil halka arzda ihraç edilecek hisse oranını yüzde 14’e düşürdü. İkincil halka arzda yüzde 21 yerine yüzde 14 oranında hisse ihraç edilecek. 1 milyar TL mevcut çıkarılmış sermaye, 210 milyon TL artırılarak 1,2 milyar TL’ye artırılması yerine 140 milyon TL artırılarak 1,14 milyar TL’ye artırılacak.

Aselsan’dan yapılan açıklamada, Ülkemizin ve uluslararası piyasaların içinde bulunduğu ekonomik konjonktür göz önünde bulundurularak, halka arz edilecek pay sayısının yeniden belirlenmesine ve bu kapsamda sermaye tutarının 140 milyon TL artırılarak şirketin çıkarılmış sermayesinin 1,14 milyar TL’ye artırılmasına karar verilmiştir.” denildi. A
    selsan, bu karar kapsamında İzahname dahil diğer halka arz belgelerinde gerekli değişiklikleri yapıp Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’a gerekli bilgilendirme ve başvuruları yapacak.

Aselsan’ın halka arzda elde etmeyi planladığı gelir, Aselsan’ın nitelikli büyümesine katkı sağlayacak alanlarda kullanılacak. Aselsan’ın ikincil halka arz çalışması daha önce yabancı yatırım bankalarından danışmanlık teklifi alınamaması nedeniyle ertelenmişti. 20 Mayıs’ta başlayan yurt dışı road-showlar kapsamında New York, Londra, Frankfurt, Los Angeles ve Boston’da 10 günde 60 toplantı yapılacak.

2018’de siparişler artıyor

ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün, sözleşme adedini arttırdıklarına işaret ederek, “Birkaç ayda 700 milyon dolarlık daha sözleşme yapıldı. Yeni ve yerli projeler ile bu rakam daha da artacak” dedi.

2017’de satış gelirlerinin 5,4 milyar lirayı bulduğunu belirten Görgün, “Satışlarımızın yüzde 52’sini ordumuza, yüzde 33’ünü de özel kurum ve diğer kurumsal müşterilerimize yapıyoruz” açıklamasında bulundu. Görgün, “1,4 milyar liraya varan ihracatın satışımız içinde payı yüzde 15’e geldi. Bu oranı arttırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

3.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ortak ben 4,15 den başladım satmaya 3,28 e kadar sattım...ortalama satış fiyatım 3,785 oldu...aselsn prosedür icabı halka arz olayı var ondan kapattı sıkıntı olduğundan dolayı değil...1 milyar dolara yakın kasada dövizi var...kurun sadece 3,9-4,65 hareketinden kasaya 715 milyon girdi tl bazında....gubrf 1 milyar dolar döviz açığı var...bu kur artışı tl olarak nasıl kapatılır....kur arttıkça gübretaşın işi bence zorlaşıyor...hisse hareketini bilemem spekülatif olur çıkarsa onun haricinde temel durum kötüleşiyor daha çok...2.çeyrek göreceksin zarar dahada büyüyebilir.....bilanço oyunlarıyla iş yaparsalar bilemem ben gidişata göre konuşuyorum....

yönetim yok bu şirkette hala aynı...
     Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    Döviz Açık Pozisyonu Yüksek Olanlar;

Türk Telekom (TTKOM) 801mn TL, AG Anadolu Grubu (AGHOL) 313mn TL, Anadolu Efes (AEFES) 274mn TL, Migros (MGROS) 208mn TL, Coca Cola (CCOLA) 169mn TL, Torunlar GYO (TRGYO) 157mn TL ve Ak Enerji (AKENR) 138mn TL

Ben bakiyorumda Gübretas listelerde yok.
    ortak en yüksek 801 en düşük 138 mn döviz açık pozisyonu var şirketlerin, ben baktım, gübre listede dahi yok.ancak sen 1 milyar dolar açık var gübrenin diyorsun , 1 milyar dolar ne demek biliyormusun, zaten şirketin değeri 900 milyon dolar falan ancak ediyor aklımda kalan, 1 milyar değeri yok,

Bu konuda çok yanlış bilgi yazıyorsun

4. Gübretaş’ın piyasa değeri son 13 yılda dolar bazında 39’a katlanarak 829 milyon dolara çıktı. Şirket beş yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük 20 sanayi ve hizmet şirketi arasına girmeyi hedefliyor.

Buda gubretasin 2015 yılındaki dolar cinsinden değeri.

5.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    ortak en yüksek 801 en düşük 138 mn döviz açık pozisyonu var şirketlerin, ben baktım, gübre listede dahi yok.ancak sen 1 milyar dolar açık var gübrenin diyorsun , 1 milyar dolar ne demek biliyormusun, zaten şirketin değeri 900 milyon dolar falan ancak ediyor aklımda kalan, 1 milyar değeri yok,

Bu konuda çok yanlış bilgi yazıyorsun
    1 milyar tl imiş..net yabancı para pozisyonu en altta yazıyor....

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=GUBRF

6. Gübre sanıyorum artık taban yaptı çünkü birkaç haftadır sanki yukarı atağa hazırlanıyor gibi.tavsiye için yazmadım benim fikirlerimdir.

7.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Gübre sanıyorum artık taban yaptı çünkü birkaç haftadır sanki yukarı atağa hazırlanıyor gibi.tavsiye için yazmadım benim fikirlerimdir.
    Yok be ortak gözü bence toprağa bakıyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Dolara ne oluyor arkadaş, kimse çıkıp mudahalede etmiyor açıklamada yapmiyor

Sayfa 389/925 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •