Sayfa 391/1000 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: Viop - XXVI

1.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    vaka sayısı açıklamaya gerek yok aslında ..rakamlar gizleniyor..sürü bağışıklığı benimsenmiş durumda..sürü bağışıklığında rakamın önemi yok..
    Sürü bağışıklığı olma ihtimali artık yok çünkü hastalığı geçiren herkesde antikor oluşmadığı kanıtlandı. Yani 2 hafta arayla Covid olma olasılığımız var.

2.  Alıntı Originally Posted by boldpilot777 Yazıyı Oku
    Merhabalar, öncelikle herkese hayırlı günler dilerim. Fazla vaktinizi almadan kendimi kısaca ifade edip paylaşımlarıma devam etmek istiyorum.

Sıfırdan ticarete atılmış kendi tırnaklarıyla kazıyarak sermayesini sıfırdan inşaa etmiş hem alaylı hem mektepli profosyönel bir borsacıyım, hayatım boyunca borsacılık dışında bir meslek icraa etmedim. 2004 yılından bugüne fiktiv işlemlerin nispeten zor gerçek derinliğin olduğu yerli/yabancı bir çok enstrümanda ticaret yapıyorum. Şahsıma ait Facebook, Twitter İnstagram gibi sosyal hesabım hiç olmadı bugüne kadar finansal sayfalarda paylaşım dahi yapmadım ancak hem sosyal medyayı ve finansal forumları sık sık takip eder piyasanın genel nabzını tutmaya çalışırım. Son bir yıldır BİST ve VİOP ta dönen mizansenler artık çok aleni ve insanların gözlerinin içine baka baka insanları salak yerine koyarak gerçekleşmeye başladı artık ilgili durumun bir sonraki aşaması yatırımcıları tehdit ederek zorla pozisyon kapattırmaya kadar gidecek gibi duruyor tabi bu dediğim espri olsada insan acaba demeden edemiyor. Buna dair bir çok örnek verebilirim ilerleyen paylaşımlarımda vereceğimde. Keza geçen hafta şişe cam spot hisse senedi ve vadeli pay kontratlarında gerçekleştiğine inandığım ve delillerle kamu oyuyla paylaştığım manipülasyon hakkında paylaşım yapmıştım. Şüphelilerin daha önce icra ettiği bunun gibi daha nice maymunluklara şahit oldum ve mağdur oldum ancak Şişe Cam da yaşanan olay artık şahsım adına bardağın taştığı son nokta oldu. Biz küçük/orta/büyük yatırımcılar birer yağmur damlası olabiliriz ancak kenetlenirsek bir sele dönüşebileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu haklı davada sizlerinde desteğini rica ediyorum keza bu davadan zaferle ayrıldığımız takdirde emsal bir karar olacaktır ve tüm sonuçları tüm yatırımcıların menfaatine olacaktır.

22 Ekim tarihinde İstanbul Cumhuriyet Baş Savcılığına şüpheliler hakkında suç duyurumu gerçekleştirdim. Üstünü basarak tekrarlıyorum "şüpheliler" forum yöneticilerinin mesajlarımı haksız suçlama nedeniyle tekrar silmemesini umud ediyorum. Savcı bey sağolsun konuya kısmen vakıftı dava ilgisini çekti soruşturmayı hemen başlattı. Umarım en yakın zamanda şüpheliler hakkında kamu davası açılacak akabinde bende şüpheliler hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağım ayrıca ilgili tarihlerde ilgili enstrümanlarda zarar görmüş/mağdur olmuş tüm yatırımcıların tazminat davasına dahil olabilmesi için gerekli desteği vereceğim.

Sizlerle savcılığa yaptığım suç duyurusu dilekçemi paylaşmakta bir beis görmüyorum. Olayı tüm teknik detaylarıyla anlatmaya çalıştım. İlgili olayda apaçık şekilde manipülasyon/nitelikli piyasa dolandırıcılığı suçu işlendiği aşikardır, sizde kısa bir araştırma yaparsanız yurtdışı piyasalarda yüzlerce kazanılmış türev piyasa dolandırıcılığı/manipülasyonu davası olduğunu göreceksiniz. Bu davanın sonucu ne olacak hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Ayrıca, 30 Eylül tarihinden bugüne neredeyse her gün SPK ve Cimere şikayette bulunuyorum, sizinde tahmin edeceğiniz üzere tüm başvuruların görmezden gelindi. Bir diğer suç duyurusunuda ayrıca yozlaşmış, yatırımcıyı koruması gerekirken bir kaç büyük manipülatörün iş ortağı olmuş SPK hakkında yakında Ankara Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımıda sizlerle paylaşmak isterim. Bir sonraki paylaşımımda dikkatimi çeken SPK ya ait şüpheli hareketleri ve savcılığa sunacağım dilekçemi paylaşacağım. Dava süreci başladığında bilirkişi ve uzmanların yapacakları incelemeler hiç şüphem yok ki SPK hakkındaki suçlamalarıma daha net ışık tutacaktır. SPK yöneticilerinin kamu yetkilerini kendi menfaatleri doğrultusunda su istimal ettiğini düşünüyorum ve bu konunun araştırılması için elimden geleni yapacağım.

Son olarak, size tüm iyi niyetimle şunu söylemek isterim ki tüm amacım zarar görmüş diğer tüm yatırımcılara destek olmak ve hepimizin işlem yaptığı BİST ve VİOP’un daha ahlaklı ve temiz bir piyasa olmasına katkıda bulunmaktır. Şahsıma taş atacak belden aşağı vuracaklar olacaktır. Haksız zarara uğratılmış güveni zedelenmiş insanların sesi olmaya çalışıyorum evet bende ilgili olayda hem kardan mahrum bırakıldım hemde maddi zarara uğratıldım. Batmışta olabilirdim ancak batmadım ne yaptığımı çok iyi biliyor ve son derece sakinim şişe cam tahtasında operasyonumu güzel bir karla tamamlayacağımdan ve hukuki mücadelemden de zaferle ayrılacağımdan hiç şüphem yok. Gerekirse 100 kere batar 101 kere de çıkarım benim mesleğim bu piyasadan belki 10larca tokat yemişliğim vardır ancak her zaman ayağa kalkmasını bildim. Bu açıdan dalga geçer üsluplarla hitap edecekseniz lütfen hiç etmeyin keza bu şekilde taş atanlara ben cevap vermeyeceğim çünkü beni incitemez yolumdan döndüremezsiniz ancak ilgilli olayda yara almış eminim bir çok insan vardır, insanları üzmeye kalbini kırmaya umudumu kaybettirmeye hakkınız yok
    Sn boldpilot777 umarım bir sonuç elde edersiniz ve başka arkadaşlara hem moral ve hem de örnek olur.
    Fakat tüm yapılan manipüle işlerden aslında birilerinin haberi mutlaka var. Var daaa... Hani bi badem muhabbetidir gidiyor..
    Örnek vob da anlık alış satış aracı kurum bilgilerini acaba kimler için kapattılar ? Bu işten kim yararlanıyor veya ne sağladı Ky ye.
    Umarım tuz kokmamıştır da sonuç çıkar...

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    dün 7,82 den almazsan bugün gider böyle 7,96 dan alırsın...

buda bana ders olsun asla hükümete güvenme...

adamlar biz dolarcılar kazansın diye elinden geleni yapıyor...

Dün şaşırmadım desem yalan olur, Akçay bu fırsatı nasıl kaçırdı diye. En korumacı strateji bile, dövize ayrılan paranın yarısı ile sabah almak, diğer yarısı ile kararı beklemek olmalıydı diye düşündüm.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bu böyle diyor...diğer yandan MEB okulları diğer kademeler için açmaya devam ediyor...bunların niye her işi yanlış yav? neden hep yanlış yaparak doğruyu öğrenme yolunu seçiyorlar?

Bakan Koca: "Koronavirüs salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır"
    Ülke yerine ceplerine giren para ile ilgili olduklarından olabilir mi? Sonuçta, Avrupa insanlarının cebine para koyarken, bizimkiler 10 TL tokatla diye mesaj atıp, halkına bir grip-zatürre aşısını bile çok görüp, 25 kuruşluk maskeyi bedava dağıtamayan, sonra da 1 lira fiyat biçen yönetemeyen bir güruh.

5.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    vaka sayısı açıklamaya gerek yok aslında ..rakamlar gizleniyor..sürü bağışıklığı benimsenmiş durumda..sürü bağışıklığında rakamın önemi yok..
    Saglik bakanini ilerde cok ama cok zor gunler bekliyor
    Halki kasitli yanlis bilgilendirme onlem almama sebebiyet verme of of of dunya kdr dava acilir kendini yakti

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Saglik bakanini ilerde cok ama cok zor gunler bekliyor
    Halki kasitli yanlis bilgilendirme onlem almama sebebiyet verme of of of dunya kdr dava acilir kendini yakti
    Hangi hakim ve savcılar bu davalara bakacak. ............... Daha fazlası yazılamıyor işte. Atı alan Üsküdar'ı geçmiş.

7. Şişecam'ın Bulgaristan'daki fabrikası ile Türkiye'de bir fabrikası Covid-19'a karşı korumalı cam ve cam eşya üretecek - BTA

Bulgar medyası Türk cam üreticisi Şişecam'ın Bulgaristan'daki fabrikası ile Türkiye'de bir fabrikasının Covid-19'a karşı korumalı cam ve cam eşya üreteceğini yazıyor. Söz konusu bilgiler Şişecam müdürlerinin Ekonomi Bakanı Lachezar Borisov ve Sağlık Bakanı Kostadin Angelov ile yapılan görüşmelerden sonra açıklandı. Açıklamaya göre yeni ürünlerin seri üretimine başlandığında Şişecam Bulgar hastanelerine bir miktar bağış yapacak.

Kaynak: BTA / Ticaret Bakanlığı Bülteni

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bütün ilgini alakanı sermayeni inşaata akıtırsan diğer sektörler böyle iflas eder...

Üretici çaresiz, süt inekleri' kesime gidiyor
    Çiğ süt üreticisi, 12 yıl aradan sonra yine yoğun olarak süt ineklerini kesiyor. Yem fiyatının son 11 ayda yaklaşık yüzde 50 oranında artmasına rağmen, çiğ süt fiyatının 11 aydır hiç artmaması üreticiyi çaresiz bıraktı. Üretici zarar ettiği için süt ineklerini kestiriyor. Fakat kesimhaneler 2-3 ay sonrasına gün veriyor. Çiğ süt fiyatının düşük, yem fiyatlarının yüksek olduğu dönemlerde zarar eden üretici süt ineklerini kestirmek zorunda kalıyor. Kesilen ineklerle birlikte hayvan varlığı azaldığı için ve doğurganlık yok olduğu için hem damızlık hem de kesimlik ve besilik hayvan ithalatı gündeme geliyor.
    Pakdemirli: Çiğ süt destekleme ödemeleri kapsamında 353 milyon 849 bin lirayı bugün saat 18.00'den sonra çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Çiğ süt destekleme ödemeleri kapsamında 353 milyon 849 bin lira, malak desteği ödemesi kapsamında 2 milyon 670 bin lira ve Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 58 milyon 235 bin lira olmak üzere toplam 414 milyon 754 bin lira destekleme ödemesini bugün saat 18.00'den sonra çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Sayfa 391/1000 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •