Sayfa 393/1001 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hayirli olan ne burak?
    Uyariyorum gaza gelmeyin...pis dikecekler...ytd
    Yarından önce alamıyoruz zaten. Bakalım ne olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Yarından önce alamıyoruz zaten. Bakalım ne olacak.

Bosunami ciktik demek istiyorsun burak

Kapta fid aciklanmis
    Herkes kendi fonunu kapta takip etsin de aciklanan varsa buraya yazalim indirsin herkes...fid dun aciklanmis ben bakmasam kimse bakmayacak. Bu ne ya

Bosunami ciktik demek istiyorsun burak
    Tcd bu kadar düşüşe bile -0,57 getirdiyse sonraki günlerde artı bile getirebilir diye düşünüyorum. Yani fonları al-sat yapmak çokta mantıklı gelmiyor bana. Zaten fon yöneticisi bunun bizim adımıza aktif olarak yapıyor. En azından TCD öyle. Mesela geçen sene AFT vardı bende. Akportföy e sordum. Adamlar al sat yapmayıp sadece dönemsel olarak değerlendirme yapıyormuş. Yani bence kısa-orta vade beklense çok güzel karlar getirir bence. Tabi bireysel olarak hisse senedi alınırsa o zaman kontrolün tamamen sende olması lazım. İşte en riskli olanda o. Ne zaman alınır, ne zaman kol kesilir. Bunları iyi bilmek lazım. Zaten bilsek broker olurduk

5. dostlar bu gün itibarıyla yeni bir karar aldım. gerçi daha önceleri de bu duruma dikkart çekmiştim ama uygulayamamıştım. biz fon yatırımcısıyız, kendi açımdan ise hisse fon olarak sadece tcd alıyorum. ona rağmen sürekli endeks takip ediyorum. halbuki aldığım fon endeks fonu değil. düşüş ve yükselişlerden elbette etkileniyor ama sonuçta öyle veya böyle değişken fon taşıyorum. ayrıca fon yatırımcısı olarak özellikle saat 13'ten sonra o gün için zaten elimiz kolumuz bağlı oluyor. buna rağmen akşama kadar gereğinden fazla seğans takibi yaparak kendimi yıpratıyorum ve bu durum, öyle sanıyorum ki yanlış kararlar almama vesile oluyor. bu nedenle bu duruma bir son vermeye kesin olarak karar verdim. önemli olayları zaten uygulamalardan takip ediyoruz. böyle yapmak yerine akşamları ve ertesi gün sabah durumlara bakıp gerekli hallerde pozisyonlarımızı ayarlayabilir, boş zamanlarımızı da daha uygun meşkalelerle değerlendirebiliriz. sürekli borsa takip etmek, bir nevi sigara bağımlılığı gibi. bu işler illa ki takip gerektirir. ama biz bunu anlık yapıyoruz. anlıktan günlüğe geçmenin vakti, benim açımdan geldi de geçiyor bile. bütün forumdaşlarıma bol kazançlar dilerim, selamlarımla

Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Tcd bu kadar düşüşe bile -0,57 getirdiyse sonraki günlerde artı bile getirebilir diye düşünüyorum. Yani fonları al-sat yapmak çokta mantıklı gelmiyor bana. Zaten fon yöneticisi bunun bizim adımıza aktif olarak yapıyor. En azından TCD öyle. Mesela geçen sene AFT vardı bende. Akportföy e sordum. Adamlar al sat yapmayıp sadece dönemsel olarak değerlendirme yapıyormuş. Yani bence kısa-orta vade beklense çok güzel karlar getirir bence. Tabi bireysel olarak hisse senedi alınırsa o zaman kontrolün tamamen sende olması lazım. İşte en riskli olanda o. Ne zaman alınır, ne zaman kol kesilir. Bunları iyi bilmek lazım. Zaten bilsek broker olurduk

Dususu biliyordu ondan azla yirtti...!
    Ya irandan habermi geldide agziniz sulanmaya basladi anlamadim.

Hayrani ustad da oyle😀😀😀

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Tacirler Portföy Ekonomist dergisinde

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. iran cacık çıktı bu vesilesiyle fonların performansını da görmüş olduk tacirler çok başarılı bu haftayı pas geçip haftaya yeniden tacirlerlerdeyim.

Sayfa 393/1001 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •