Sayfa 395/1002 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Küresel Lojistik zincirindeki kırılmalar nedeniyle artan tedarik problemleri ve artan navlun ücretleri İş Yatırımın dikkatini bu yöne çekmiş olmalı. IEV koduyla Taşımacılık Değişken fonunu kurmuşlar.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Qnb de dolar bazlı kapalı uçlu fon var 4 Nisan'da başlıyor minimum giriş 30.000 dolar ..2 yıllık ...yıllık 5.5-6 mevduat karşılığı getiri var. Dolar olarak çıkıyorsunuz ..ilgilenen olabilir.
    serbest fon mu , nedir ... linki
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Qnb de dolar bazlı kapalı uçlu fon var 4 Nisan'da başlıyor minimum giriş 30.000 dolar ..2 yıllık ...yıllık 5.5-6 mevduat karşılığı getiri var. Dolar olarak çıkıyorsunuz ..ilgilenen olabilir.
    Ayrıntılı bir şekilde inceleyelim bakalım, dolar faizinden çok daha iyi görünüyor, benim gibi eurobond işine bir türlü giremeyenler için uygun bir alternatif olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    serbest fon mu , nedir ... linki
    11.serbest fon.

Fonun Yatırım Dönemi 11 Nisan 2022 - 29 Nisan 2024
    Süresi: 749 gün

Fonun satış tarihi 4 - 8 Nisan 2022 tarihleri arasıdır.
    Katılma payı satın almak isteyen yatırımcılar, Kurucunun işbu izahnamenin (6.5.) nolu
    maddesinde ilan ettiği katılma payının alım satımının yapılacağı yerlere başvurarak bu izahnamede belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden, 10.000 pay ve katları şeklinde alımda bulunabilirler. Katılma paylarının iadesinde herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

Fon katılma payları bu izahnamede ilan edilen talep toplama başlangıç ve bitiş tarihleri arasında alınabilecektir.
    Fon katılma payları A Grubu ve B Grubu olarak ikiye ayrılmıştır. Pay gruplarına ilişkin detaylı bilgiler izahnamenin 6.8 Nolu maddesinde yer almaktadır.
    Fon satış başlangıç tarihinde bir adet B Grubu payın nominal fiyatı (birim pay değeri) 1 Amerikan Doları (USD), bir adet A Grubu payın nominal fiyatı (birim pay değeri) ise bir önceki iş gününde TCMB tarafından belirlenen Amerikan Doları (USD) döviz alış kuru esas alınarak hesaplanacak 1 Amerikan Doları (USD) karşılığı TLdir.

Fondan çıkışlar ayda iki defa yapılabilecek olup, satım emirlerinin işleme alınabilmesi için
    talep toplama tarihinin bitiminden itibaren bir ay geçmiş olması zorunludur. Fon pay fiyatı ayda iki
    (2) defa olmak üzere her ayın ikinci günü (tatil günü olması halinde takip eden iş günü) ve onaltıncı
    günü (tatil günü olması halinde takip eden iş günü) hesaplanır ve aynı günlerde ilan edilir.

Katılma paylarının tasarruf sahipleri tarafından yatırım dönemi içinde satımı durumunda erken çıkma komisyonu uygulanır. Fon pay fiyatı dikkate alınarak bulunan katılma payı toplam iade tutarı üzerinden hesaplanacak komisyon oranı %1 (yüzde bir)'dir. Paylarını yatırım dönemi sonuna kadar elde tutulanlardan komisyon alınmaz

https://www.qnbfp.com/izahname/Onbir...n_Izahname.pdf

Tabi en nihayetinde serbest yatırım fonu.Yani kesin getiri diye bir şey taahhüt edilmiyor.

5. benim gördüğüm kadarıyla bunca çabaya, aktif uğraşıya, yılların tecrübesine rağmen (hesabınızdaki tüm portföy hesaba katılırsa) ppf ve baf'ların verdiği yıllık %22'nin üstüne çıkmayı başaran kişi sayısı az gibi. ben şahsen 18 aralık kıyımı yüzünden bunun da altına düştüm. sürekli geçici küçük zaferler. hep şansa ihtiyacımız olacaksa piyango oynayalım daha iyi.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    11.serbest fon.

Fonun Yatırım Dönemi 11 Nisan 2022 - 29 Nisan 2024
    Süresi: 749 gün

Fonun satış tarihi 4 - 8 Nisan 2022 tarihleri arasıdır.
    Katılma payı satın almak isteyen yatırımcılar, Kurucunun işbu izahnamenin (6.5.) nolu
    maddesinde ilan ettiği katılma payının alım satımının yapılacağı yerlere başvurarak bu izahnamede belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden, 10.000 pay ve katları şeklinde alımda bulunabilirler. Katılma paylarının iadesinde herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

Fon katılma payları bu izahnamede ilan edilen talep toplama başlangıç ve bitiş tarihleri arasında alınabilecektir.
    Fon katılma payları A Grubu ve B Grubu olarak ikiye ayrılmıştır. Pay gruplarına ilişkin detaylı bilgiler izahnamenin 6.8 Nolu maddesinde yer almaktadır.
    Fon satış başlangıç tarihinde bir adet B Grubu payın nominal fiyatı (birim pay değeri) 1 Amerikan Doları (USD), bir adet A Grubu payın nominal fiyatı (birim pay değeri) ise bir önceki iş gününde TCMB tarafından belirlenen Amerikan Doları (USD) döviz alış kuru esas alınarak hesaplanacak 1 Amerikan Doları (USD) karşılığı TLdir.

Fondan çıkışlar ayda iki defa yapılabilecek olup, satım emirlerinin işleme alınabilmesi için
    talep toplama tarihinin bitiminden itibaren bir ay geçmiş olması zorunludur. Fon pay fiyatı ayda iki
    (2) defa olmak üzere her ayın ikinci günü (tatil günü olması halinde takip eden iş günü) ve onaltıncı
    günü (tatil günü olması halinde takip eden iş günü) hesaplanır ve aynı günlerde ilan edilir.

Katılma paylarının tasarruf sahipleri tarafından yatırım dönemi içinde satımı durumunda erken çıkma komisyonu uygulanır. Fon pay fiyatı dikkate alınarak bulunan katılma payı toplam iade tutarı üzerinden hesaplanacak komisyon oranı %1 (yüzde bir)'dir. Paylarını yatırım dönemi sonuna kadar elde tutulanlardan komisyon alınmaz

https://www.qnbfp.com/izahname/Onbir...n_Izahname.pdf

Tabi en nihayetinde serbest yatırım fonu.Yani kesin getiri diye bir şey taahhüt edilmiyor.
    Bu sıra döviz ihtiyacı çok fazla olmalı ki, çoğu banka bu tip değişik ürünler sunarak - getiri garantisi yok - döviz toplamaya çalışıyor. bana da son 30 günde 2 defa Fiba dan sms ile döviz fonuna davet geldi. İşim olmaz. Ben dövizi gecelik repo bile yapmıyorum. Zira hangi gece saat kaçta ne olacağını gördük, yaşadık. Bir daha aynı hatayı yapmak olmaz.......

Yatırım tavsiyesi değildir. Her birey uzman kuruluşlardan yardım almalıdır.

7. KKm bile benim gibilere uzun vade sayılır. KKM de dövizi bozamıyoruz. Bugün KKm yaptık diyelim , haftaya döviz aniden fırladı ama bizim ki bağlı satamadık. Sonra ertesi gün merkez faizi şak diye artırarak dövizi tak diye düşürdü. Gitti kazanç !

Yani sıkıntılı işler. BIST daha iyi. Hiç değilse bir şirkete ortak olmuş oluyoruz. Panik yapmayana ekmek çok orada..... yatırım kararı vermeden önce profesyonel kurumlardan sözleşme yaparak danışmanlık hizmeti almak en doğrusudur.

Zaten siz paranizi ole anlik gunluk yonetebiliyor kadar erisim, hiz, komisyona bakmadan islem yapabilme ozelligi, teknik kapasite var ise siz fonlar yada mevduat ile ugrasmaniz da anlamsiz..

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    KKm bile benim gibilere uzun vade sayılır. KKM de dövizi bozamıyoruz. Bugün KKm yaptık diyelim , haftaya döviz aniden fırladı ama bizim ki bağlı satamadık. Sonra ertesi gün merkez faizi şak diye artırarak dövizi tak diye düşürdü. Gitti kazanç !

Yani sıkıntılı işler. BIST daha iyi. Hiç değilse bir şirkete ortak olmuş oluyoruz. Panik yapmayana ekmek çok orada..... yatırım kararı vermeden önce profesyonel kurumlardan sözleşme yaparak danışmanlık hizmeti almak en doğrusudur.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 395/1002 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •