Sayfa 398/540 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon
Arama sonucu : 4320 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. bugünkü hacim göze çarpıyor, 4s likte hacimli kırma eğiliminde mi göreceğiz.

2. Deva'nın SPK bilançolarında enflasyon muhasebesinden nasıl etkileneceği hususunda birçok yazı okuduk. Ben maddi duran varlık tarafında uygulama yapmak istedim ancak şirketten veri edinmeden net bir sonuç almak imkansız. Kendi olanaklarımla birçok da varsayımda bulunarak yine de denemek istedim.

Öncelikle amortismanlar işin içine girince iş çok daha zorlaşıyor. O nedenle aşağıda sadece arsaları dikkate alınarak nasıl bir sonuç çıkacağını çalıştım. En son enflasyon düzeltmesi 2004 mali tablolarında uygulandı. Dolayısıyla 1 Ocak 2005'e kadar gitmek gerekiyor düzeltmeyi doğru yapmak açısından.

2008'e kadar KAP'tan, daha eski mali tablo dipnotlarını da borsaistanbul sitesinden indirdim. Oradan tüm arsa giriş çıkışlarını kaydettim. İlk basitleştirici varsayımım ilk giren ilk çıkar ilkesini uygulamak oldu. Yani son mali tablodaki tutara ulaşıncaya kadar girişlere bakınca 2007'ye kadar geri gitmek yeterli oluyor. İkinci basitleştirici varsayımım tüm alımların sene ortasında yapıldığından hareket etmek oldu. SPK bilançolarında düzeltme TÜFE'ye göre yapıldığı için TÜİK'ten aylık bazda TÜFE endekslerini aldım. Her yıl için Haziran endekslerini kullanmış oldum. Bir diğer varsayımım da son mali tablolar 2023/9 olduğu için dördüncü çeyrekte arsalar kaleminde bir hareket olmadığı yönünde.

Deva Arsa Alım-Satım.jpg

Sonuç olarak 33,7 milyon TL olarak görünen arsalar kalemi 293,4 milyon TL'ye yükselmiş oluyor. Çok sayıda varsayımdan dolayı doğru olmasa da en azından bir fikir veriyor. Arsalar bu tutardan çok daha yüksek bir rayiç bedele sahip olabilir. Çerkezköy ve Kartepe arsa fiyatları hakkında bilgim yoktur. Ancak enflasyon değerlemesi rayiç bedeli göstermiyor.

Deva Arsa Değerleme.JPG

safraların temizlenmesi önemli
    hafifliyoruz ve olması gereken hareket kolaylaşıyor
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

4. Ruhsatların satışa dönme süreci bizim tarafta oldukça uzun sürüyor. Bu nedenle henüz satış yapılamamaktadır.

İyi günler dileğiyle.

Meksika'da satışlar başladı mı diye sordum tekrar hala başlamamış süreç çok uzun sürüyor

Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Ruhsatların satışa dönme süreci bizim tarafta oldukça uzun sürüyor. Bu nedenle henüz satış yapılamamaktadır.

İyi günler dileğiyle.

Meksika'da satışlar başladı mı diye sordum tekrar hala başlamamış süreç çok uzun sürüyor
    Bilgilendirme için teşekkürler

Depores için izni 2019 da almışlar, nasıl bir süreçtir anlamadım..

6.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler

Depores için izni 2019 da almışlar, nasıl bir süreçtir anlamadım..
    Bizim tarafta derken kendi içinden bahsediyor sanırım Meksikada satış ağımı kurmadılar belli bir ruhsata eriştikten sonramı markete girecekler bende anlamadım

7.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Bizim tarafta derken kendi içinden bahsediyor sanırım Meksikada satış ağımı kurmadılar belli bir ruhsata eriştikten sonramı markete girecekler bende anlamadım
    ikincisidir muhtemelen(diye düşünmek istiyorum)

Deva nın incilerinde sıra bu sefer Yeni Zelanda da
    İmatis 100 /400 mg lık formlar için izin almışız. Hayırlı olsun

https://gazette.govt.nz/notice/id/2024-go263

Sayfa 398/540 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •