Sayfa 399/853 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Ortalama sıfır bir arabanın fiyatı 200bin TL. olmuş. Az yaksın, orta büyüklükte ve konforda olsun derseniz, 200bin TL.
    alicemalcim halktan kopuk yaşıyon
    10-15 oy alınca hemen halktan kopmuşsun
    200.000 tl ye anca clio alırsın
    orta büyüklükte konforlu araba C segment arablar onların en düzüde 250-270 den başlıyor opsiyonlarına göre 350 ye kadar çıkıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Endeks bir ara %2,70 artıya çıktı,Adıyaman dan gelen petrol haberi ne kadar etkili oldu acaba?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünüm çok rezil geçti.

Diceksinizki "lang ons altın yükeliyo niye rezil geçsin."?

Bilmediiniz çok şey var.!

İşin kötü yanı bende bilmiyormuşum. Hadi siz koyunsunuz yada sığır sınızda, ben nasıl bu hale düştüm akıl alır gibi deil..

Yoksa bende farklı tür bir sığırmıyım.?

Büyük ihtimalle bende farklı bir tür sığırım.!

Yoksa efsane keçi olarak nasıl bu hale düşerim akıl sır erer gibi değil.

Bunu bugün açıklayamam, ama siz sığır kardeşlerime ne söyleyeyim bilemiyorum.

Yarına bakacaz.!!!

Üzüntü büyük.

ayhan kardeşim USD ve altın yüklü olarak malı götürüyo, malı götürdüğü günler kendini kral görüyor. Heyvan milletinde bu doğal bir görüntü.

adanalı yı bilmiyorum yaw, götürüyomu getiriyomu. aggggghhhh. Bugün feci içtim... efsane keçi nasıl bu hale düştü bilemiyorum.

Keçide netçede bir hayvandır ancak.... inanamıyorummm yaw bendemi hayvanım... sanırım hayvanım...

Hayvan kardeşlerim... ne diyecem bilemiyorum... Sanırım hepimiz hayvanız... Efsane değilmiiyim yoksa... bugün kendimi sorgulama günü...

Yarın kafa ayıkken sorgulayayım.

Böyle bir hatayı "efsane keçi nasıl yapar"? Yarına bırakayım. Ayık kafa ile sorgulayayım.

Umarım yarın hiç bir şeyi hatırlamam.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw bu arada bugün nasıl hayvan olduumuzla ilgili çok güzel bir örnek yakalamıştım, aklımda kalmadı. hatırlarsam kayıt ederim.

Neydi o yaw.!?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hafif ayıldım sayılır.

Büyük hatamı hazmetmeye çalışıyorum, epey yol kat ettim.

BIST e bakıyorum. bankalara alış gelmemiş, zar zor yeşil yakmışlar, diğer senetlere alış gelmiş ve yükseltmişler. USD 8,43 e fırlamış, yinede BIST yükselmiş. Geçmişi hatırlarsak 5 kuruş yükseldimi alarm zilleri çalar BISt aşağı doğru yönelirdi.

Bugünki yükselişin sebebi, batının toptan yeşil olması. batının yeşil olmasının sebebi hepsi %10 dan fazla düşmüş. Arada duraklıyorlar.

Peki bugünki BISTin durumundan ne anladık.?

Manipulatörün pozisyonu long sa, eliden geldiği kadar yükseltir. İster USd fırlasın, istersen gerçek enflasyon yükselsin, isterse TR ve batıda virus vakaları 20 ye katlasın.

BISTin değeri, ekonomik karşılığından çok, manipulatörün pozisyonuna göre şekilleniyor.

Sonuç: BIST e güven sıfır.
    Hali ile gelişmiyor, hep geri gidiyor.

TR nin 40 yıllık tarihinde ilk kez faizler %10 altına indiği için, millet parasını BIST e aktardı, 500 bin kişi geldi. Şu anki talan, bu 500 bin kişi üzerine. Kaçırana kadar talan edecekler.

---

Her neyse, bunlar aklı olan herkesin bildiği şeyler. Benim ağlamam bi işe yaramıyor. Haftalardır BIST de ciddi pozisyonumda yok. BISTe Ağlıyor da sanmayın, ülkenin haline ağlıyorum. Rezilliği ortaya koyuyorum.

ons da yaptığım büyük hata, beni bugün ağlama pozisyonuna soktu.

yarın ola hayrola...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sürekli akılda olması gereken bir fıkra.

Ormanın birinde...
    Aslanlar toplanmış.

"Yahu" demişler, "Hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader... Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük... Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor; e balık yakalayacak halimiz de yok... N'aapsak?"
    Bir tanesi "En iyisi, öküzlere saldıralım" demiş, "iri yarı görünüyorlar ama, ne pençeleri var, ne dişleri diş... Tam dişimize göre!"

Olur mu? Olur.
    Hücum!

Ama evdeki hesap çarşıya uymamış; öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer... Organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, püskürtüyorlarmış.
    Aslanlar aç bilaç.
    N'aapsak, n'aapsak?

"Tilkiye danışalım" demişler.

Tilki "kolay" demiş, "beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, işinizi halledeyim..."
    Kabul etmişler.

Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş, "saygıdeğer öküzler" demiş, "aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar... Ama şu aranızdaki sarı öküz var ya, sarı öküz, işte sorun o... Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor, verin şu sarı öküzü, kurtulun kardeşim, huzur içinde yaşayın!"
    Öküz heyeti düşünmüş taşınmış, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığıyla, verivemişler sarı öküzü...
    Aslanlar da afiyetle yemiş.

Bir gün, iki gün...
    Tilki gene gelmiş.
    "Bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş ve eklemiş: "Ama şu benekli öküz var ya, benekli öküz, o burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş, canları çekiyor, verin, kurtulun!"
    Öküz heyeti düşünmüş, "otlağın selameti için" teslim etmiş benekli öküzü.

Üç gün, dört gün...

Tilki gene gelmiş.
    Kuyruğu uzun olanı...
    Burnu beyaz olanı...
    Tombul olanı...
    Tek tek alıp, gitmiş.

Otlak seyrelmiş.
    Aslanlar semirmiş.

Bir gün... Tilki gelmemiş!
    Gerek kalmamış çünkü.
    Direkt aslan gelmiş.
    "Hanginizi istiyorsam, canım hanginizi çekiyorsa, onu vereceksiniz, adamı hasta etmeyin" demiş.

Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler, "sarı öküzü vermeyecektik" demiş ama, iş işten geçmiş.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Eşeğin ipini çözen şeytan.

"Eşek ağaca bağlıydı.

Şeytan geldi, ipini çözdü. "Rahatça otlasın diye" dedi niye çözdüğünü soranlara.

Serbest kalan eşek hemen komşunun tarlasına daldı ve filiz vermiş ekinleri yemeye başladı.

Tarla sahibinin karısı tarladaydı, eşeğin ekinlere daldığını görünce kovalamak istedi ama eşek gitmedi. Kadın bunun üzerine domuzlara karşı yanında bulundurduğu çifteyi çıkarttı, eşeği vurup öldürdü.

Eşeğin sahibi tüfek sesini işitti, baktı ki eşek öldürülmüş ve elinde tüfekle bir kadın ona doğru geliyor. O da elindeki tüfeği kadının üzerine boşalttı.

Çiftçi kahveden döndüğünde karısını ölmüş buldu.

O da tüfeği alıp eşeğin sahibini öldürdü.

Eşeğin sahibinin oğlu eve geldiğinde babasını ölmüş bulunca, gitti tarla sahibini öldürdü.

Tarla sahibinin oğlu eve geldi. Bir de baktı ki anası ve babası öldürülmüş.

O da tüfeği kapıp eşeğin sahibinin oğlunu ve anasını öldürdü.

Haber ailelere ulaştı.

İki taraf birbirlerinin çiftliklerine hücum ettiler.

Ne varsa yakıp yıkıldı, kim varsa öldürüldü.

Sonunda şeytana sordular:

"Utanmıyor musun bu yaptığına?"

Şeytan yanıt verdi:

"Ben bir şey yapmadım. Sadece eşeğin ipini çözdüm rahat etsin diye."

Bazen bir eşeğin ipini çözmek bile bir ülkeyi karıştırmak için yeterli olabilir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Soner Yalçın'ın yazısından. Satılan ilaç firmalarımız.

İlaç, gıda ve silah birer stratejik ürün...

Batı ülkeleri bu ürünlerini kolay kolay elden çıkarmaz. Ama bizim yerli ilaç sektörümüz -Patent yasaları vd. ile- boğduruldu!

Türkiye ilaç pazarı küresel şirketlere adeta ikram edildi. Nasıl mı?

- İlsan-Hexal, Sandoz'a 1999'da satıldı.

- İbrahim Etem Ulagay İlaç, Menarini Group'a 2001'de satıldı.

- Fako İlaç, Actavis'e 2003'te satıldı.

- Deva Grup, Eastpharma'a 2006'da satıldı.

- Münir Şahin İlaç Sanayi, Partners in Life Science'ya 2006'da satıldı.

- Biofarma, Partners in Life Science-Citigroup Venture Cap. 2006'da satıldı.

- Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri ile Eczacıbaşı Özgün Kimya, Zentiva'ya 2007'de satıldı.

- Med İlaçlar, TEVA'ya 2007'de satıldı.

- Yeni İlaç, Recordati'ye 2008'de satıldı.

- EBV, Liba Labarotuarlar'a 2008'de satıldı.

- DDS, ERBA Diagnostics Mannheim'e 2010'da satıldı.

- Avimedica, Lohmann Animal Health'e 2010'da satıldı.

Taymed, Celesio Grup'a 2010 yılında satıldı.

- Cenovapharma, Polpharma SA'ya 2011'de satıldı.

- Dr. Feridun Frik İlaç, Recordati'ye 2011'de satıldı.

- Cinay Kimya, Santa Farma'ya 2011'de satıldı.

- Mustafa Nevzat İlaç, Amgen'e 2012'de satıldı.

- ABC Kimya, SİKA'ya 2017'de satıldı.

- Dental, Straumann'a 2017'de satıldı.

Satışlar sürüyor:

Türk ilaç firması Sanovel İlaç, satış işlemi için Barclays Bank Plc'yi görevlendirdi...

Küresel dev Merck, Vilsan Veteriner İlaçları almak için masaya oturdu.
    İspanyol Exeltis Pharmaceuticals, Embil İlaç'ı almak için pazarlığını sürdürüyor...

1980'lerde ilaç ihtiyacının yüzde 80'ini yerli üretim ile karşılayan Türkiye vardı! Bugün ithalata mahkûmuz.

İş işten geçtikten sonra Erdoğan diyor ki, “Kendi ayağımıza pranga vuruyoruz!â€

Kim yaptı bunu? Devletin SSK İlaç Fabrikası'nı bile 2005 yılında kapatan iktidar!

Tarım gibi ilaç sektörünü de yok ettiler.

Sayfa 399/853 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •