Sayfa 399/818 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 6542 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

diğer bankalarda da beklenen sermaye artırımı başladı.süpriz mi.hayır.sırayla olacak.peki ne olduda dün aldıkları bankalarda risk bugün akla geldi.hepsi algı.....bu eşşek te olmamın sebebi bu süreci tamamlamış olması.yeni bir sermaye artışı gündemde değil bunda.peki niye düşüyor.algıdan ibaret.diğer bankalar iyi iken bu tu kaka.diğer bankalarda risk varken bu yine tu kaka.yatacak yeriniz yok sizin.verin 1 e kadar rahatlayın ixneler......
    ben birşey bilmiyorum.bilsem burda işim ne.

2. Yaz başında yazdım..
    ykbnk daki sermaye artışları diğer büyük bankalarda yapmak zorunda..
    akbnk dan da haber geldi..
    amma işin bana göre ilginç gelen tarafı ise şu..
    4 milyar sermaye 1.2milyar artacak ama kullanım fiyatı 1 değil 2.5 tl!!!!

Yani 3 milyar tl istiyor piyasadan bunun 1.2 si sermayeye ok...ee 1.8M tl si ne..hacı baba parası mı.

Ben böyle sermaye ye yansımayan sermaye artışlarını batan patron firmalarında gördüm bugüne kadar..

Bakın ykbnk laf maf ediyoruz hepimiz ama yine de koç bankasıdır..Böyle işler pek dönmez..
    Delikanlı gibi sermaye artışı yapar o oran da da hisse verir eline..

Birde açıklamada ...zaten iyi oran rasyolarımızı daha da iyi edelim falan gibisinden komedi bi açıklama var..

3. 30 cent ykbnk

4. mb faiz indirmeye kalkarsa vay halimize...

5.  Alıntı Originally Posted by drozaksoy Yazıyı Oku
    diğer bankalarda da beklenen sermaye artırımı başladı.süpriz mi.hayır.sırayla olacak.peki ne olduda dün aldıkları bankalarda risk bugün akla geldi.hepsi algı.....bu eşşek te olmamın sebebi bu süreci tamamlamış olması.yeni bir sermaye artışı gündemde değil bunda.peki niye düşüyor.algıdan ibaret.diğer bankalar iyi iken bu tu kaka.diğer bankalarda risk varken bu yine tu kaka.yatacak yeriniz yok sizin.verin 1 e kadar rahatlayın ixneler......
    Yapikredinin sureci tamamladigini nerden biliyorsunuz?
    Hic bir banka patronu durduk yere bankasina para koymaz.
    Basit bir mantik hatasi yapiyorsun
    Sebep sonuc iliskisi
    Ilk sermaye arttirimini yapan bankanin yapikredi olmasinin sebebi neydi?
    Simdi dolar ne oldu? Daha kriz cikmadan sermaye gereksinimi duyan banka acaba su an ne durumda?
    Bu sorulari dogru cevaplarsan neden 100 milyonlarca lotun satildigini daha iyi anlarsin

6. dümen çekiyorlar düşüş bugün biter .drozaksoy doğru söylüyor ky tek dökme sistemi bedelli sermaye işi 3-5 ay sonra alayının bilançosu riski vs kalmaz herşey toz pembe olur ytd

7. Endeks 80 binlere geri dönse herhalde 1.50 ve altını konuşucaz..Nereye düştük böyle bırak kar etmeyi aldığın kademeye satamıyorsun...ytd

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Yapikredinin sureci tamamladigini nerden biliyorsunuz?
    Hic bir banka patronu durduk yere bankasina para koymaz.
    Basit bir mantik hatasi yapiyorsun
    Sebep sonuc iliskisi
    Ilk sermaye arttirimini yapan bankanin yapikredi olmasinin sebebi neydi?
    Simdi dolar ne oldu? Daha kriz cikmadan sermaye gereksinimi duyan banka acaba su an ne durumda?
    Bu sorulari dogru cevaplarsan neden 100 milyonlarca lotun satildigini daha iyi anlarsin
    İyimser bakış açısı ile cevap verim..
    Sermaye piyasalarında kazanmanın 3 kuralı vardır..
    İlk olacaksın
    akıllı olacaksın..
    Yada çalacaksın..

Koçlar olacaklarını önceden öngörüp ortam nisbeten sakinken dolar 4.5 lerde iken yüzde 100 bedelli yi yaptılar..

akbnk nın bedellisi ise hem yüzde 100 değil
    Hem bir kısmı kasaya bir kısmı cebe..

Sevmedim bu bedelli işini..

Koçun yaptığı dürüst temiz bedelli idi..
    Katıldık da..

Ha kötümser bakarsak
    8 milyar sermaye 16 mı olacak
    24.??

sanmıyorum açıkcası..

dolar 8-10 12 gitmediği sürece tabi..

Ben bedelli haberini duyunca sevinmiş ilkiz , diğer bankalarda peşimizden gelecekler..
    Bu süreç de ykbnk parlayacak diye plan kurmuş idim..

Şimdi gelinen nokta ve fiyat hareketlerine bakarak ...durumu beğenmediğimi itiraf ediyorum..

Sayfa 399/818 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •