Sayfa 400/852 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. ayrıca diger platformlara da bu bilgiyi geçmek dönüşleri arttıracaktır (twitter, invest.com, vb)

2. Spk ya ikinci mail hazırladım

Başvuru Tipi
    Görüş Öneri
    Başvuru Durumu
    Başvuru Yapıldı
    Başvuru Metni
    İLGİLİ KURUM SERMAYE PİYASASI KURULU

30.12.2012 tarihli ve 28513 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nda (Kanun) yer alan düzenlemelere uyum sağlanması amacı ile hazırlanan Kurulumuzun II-27.1 sayılı “Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği†(Tebliğ) 02.01.2014 tarih ve 28870 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmış olup, Tebliğin 01.07.2014 tarihinde yürürlüğe gireceği hükme bağlanmıştır.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 27 nci maddesine dayanılarak hazırlanan
    ve halka açık ortaklıklarda hakim ortağın diğer ortakları ortaklıktan çıkarma hakkı ile diğer
    ortakların paylarını hakim ortağa satma hakkının uygulanmasına ilişkin usul ve esasları
    düzenleyen II-27.2 “Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliğ†(Tebliğ) 12.11.2014
    tarihli ve 29173 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

ikinci tebliğ de ortaklıktan çıkarma satma hakkı oy hakkı oranı %95 den 2018 yılından itibaren geçerli olmak üzere %98 çıkardınız.

BİRLEŞME VE BÖLÜNME TEBLİĞİ (II-23.2)

Kolaylaştırılmış usulde birleşme

MADDE 13 – (1) Bir veya birden fazla sermaye şirketinin oy hakkı veren paylarının %95 veya daha fazlasına sahip bir halka açık ortaklık tarafından devralınması suretiyle birleşmede, halka açık ortaklık paylarından devrolunan şirketlerin ortaklarına pay verilmesini gerektirmeyen durumlarda veya halka açık ortaklık paylarından devrolunan şirketlerin ortaklarına pay verilmesi gereken ancak halka açık ortaklık paylarının nakit karşılığının devrolunan şirketlerin ortaklarına seçimlik hak olarak önerilmesi durumlarında, kolaylaştırılmış usulde birleşme uygulanabilir.

Görüş Önerim: Kolaylaştırılmış usulde birleşme oranı %95 den 98 çıkarmanız.Hakim ortaklar %98 oy hakkına ulaşamasa bile %95 ulaştığı taktirde kolaylaştırılmış usulde birleşme yöntemi ile biz yatırımcıları ortaklıktan çıkarmış olacaktır.

Çünkü ;Şuan borsada işlem görmekte Kipa hisse senedi hakim ortağı Migros A.Ş tebliğin bu açıklıgından yararlanarak biz yatırımcıları ortaklıktan çıkarma yönünde çalışmaları kap aracılığı ile duyurdu.

3.  Alıntı Originally Posted by abc Yazıyı Oku
    Eğer biz ky da toplam 24 milyon var mi

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    halka açıklık kabaca 50 milyon hisse 23.3 milyon Migros istiyor kolaylaştırılmış usulde göz korkutmak için söylüyor amacı %98 bulup zaten gerisi nin önemi yok

4. Sabatan beri spk dan şikayet yapamadım. Bimere yazabildim sadece

5. Ben de spk ya yazdım...
    izmirli arkadaşa da attım özelden...
    hayırlısı..

ironi = inori
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

6. Hissesi baskı ile 2.56 ya getirdiler

Zaten migros 2.56 yı garantiledi

Buradan mal alanlar sıfır risk taşıyacak.

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. tebliğde yüzde 95 ile kottan çıkma kararının ön koşulu alabiliniyorda alınsın sonrası çağrı için spk ya başvuru oda kabul diyelim çağrı başlar biter sonuca göre belirlenecek olan kottan çıkmak için borsaya başvurusunun değerlendirilmesi ne çağrıda 98 i tamamlayamamışsa red olur hissedarlar istemiyorsa zorla kottan çıkma kararı almanın anlamı yok bana göre

8. Nihayet SPK ya da şikayet girebildim

"Özetle hakim ortak Migros yönetimi nin basiretli tacir gibi hareket etmediği gibi Kipa hissedarı olarak Kolaylaştırılmış usulde birleşme adı altında biz yatırımcıların hakkını açıkça suistimal etmektedir. Son 1 aylık ortalama alınmasın da bilgi saklanması ve kottan çıkma tebliği gereği borsadan Men olduğu tarihten itibaren 3 yıl satma hakkımızın elimizden almak istemektedir. Ayrıca Kipa yönetiminin Kottan çıkma gerekçeleri SPK Kanunu ve Tebliğlerinde yer almamaktadır. Açıkça küçük yatırımcıyı mağdur eden bu işlemler hakkında gerekli incelemenin yapılmasını talep ederim."

Sayfa 400/852 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •