Sayfa 400/1001 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    arada bir bize de yön verin Üstad bizde faydalanalımı hep eksi hep eksi bizim kaybettiklerimizin kime gittiği belli oldu
    yön verecek bilgim yok ne yazıkki , burada en az bilgili olanlardan biri benimdir herhalde.
    çok fazla haber / teknik veri vb.. takip etmem çokta kaptırmak istemiyorum açıkcası bu işlere kendimi.
    garanti bankası üzerinden fon , altın vb.. şeyleri alıp satıyorum sadece.

bu iş biraz piskoloji / sabır ve ne kadar feda edebileceğinle ilintili, ben paramın yarısını feda edebilirim çünkü yüksek kazanmak istiyorum bu bilinçteyim , kaybetsem üzülürüm tabiki ama acil para ihtiyacım yok , işim var iyi o yüzden hayatımı çok etkilemez.

teknik verilerden çok hislerime göre hareket ediyorum

2.  Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    TZL işlem görmüyor diyor tefaşta, okt de 1 er gün valör var.FİL ve İST bunlara göre iyi bence
    Evet, ziraat ppf olmasaydı FIL alırdım. En iyi likit fonlardan birisi bence de.

Alıntı Originally Posted by Reew Yazıyı Oku
    Tamamen kendi düşünceme göre Bence TCD fon yatırımcısının psikolojisini çözmüş. Zararı para pompalayarak azar azar yedirip güven tazeliyor. Yarın herkes +1, +2 yazarken tcd 0,5 gibi azar azar artıp parayı kurtaracak.
    Önümüzdeki artı kapatılan günlerde bu durumu sıkı takip edeceğim.
    Şimdi para pompalamak diyorsunuz da bilmediğim için soruyorum. Tacirler merkezden milletin zarari için para ekleme gibi bir imkanı var mı fona. Varsa da niye yapsınlar. En fazla elinde repo mevduat gibi birşey varsa onu bozup fazla zarar yazmayacak şekilde çıkış yapıyorlardır. Oluyorsa öyle tabi. Ama bunu da yapmak bir yönetim ister. Bunun için iyi zamanlarda kenara biraz mevduat koyman lazım. Ama bildigim kadarıyla su an yüzde 85 hisse yüzde 15 türev.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Reew Yazıyı Oku
    Tamamen kendi düşünceme göre Bence TCD fon yatırımcısının psikolojisini çözmüş. Zararı para pompalayarak azar azar yedirip güven tazeliyor. Yarın herkes +1, +2 yazarken tcd 0,5 gibi azar azar artıp parayı kurtaracak.
    Bunu izleyelim. Bakalım bu gün ne gelecek?
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Evet, ziraat ppf olmasaydı FIL alırdım. En iyi likit fonlardan birisi bence de.
    Ben IST alıyorum.
    PPF'ler çok düştü.
    0 valör var.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    yön verecek bilgim yok ne yazıkki , burada en az bilgili olanlardan biri benimdir herhalde.
    çok fazla haber / teknik veri vb.. takip etmem çokta kaptırmak istemiyorum açıkcası bu işlere kendimi.
    garanti bankası üzerinden fon , altın vb.. şeyleri alıp satıyorum sadece.

bu iş biraz piskoloji / sabır ve ne kadar feda edebileceğinle ilintili, ben paramın yarısını feda edebilirim çünkü yüksek kazanmak istiyorum bu bilinçteyim , kaybetsem üzülürüm tabiki ama acil para ihtiyacım yok , işim var iyi o yüzden hayatımı çok etkilemez.

teknik verilerden çok hislerime göre hareket ediyorum
    tabi yaa keyfim tıkır diyorsun...

7.  Alıntı Originally Posted by Reew Yazıyı Oku
    bence 2-3 günlük planlar halinde hareket ediyorlar. kesinlikle günlük değil.
    sıçramak için biraz aşağıya eğilmek gerektiği gibi bunlar iyi bir pozisyon alıp koşulların oluşmasını bekliyorlar.

tamamen - veya + geldiklerini düşündüğü günlerde altın vuruş yapıp o gün viop'ta en garanti alana yönelip karı maximize edip veya zararı minimize edebiliyorlar. yani güçlerini en garanti gördükleri güne saklıyorlar.
    garanti görmedikleri günlerde çok agresif değiller.

8. sanırım günlük düşünmenin kurbanı olduk

Sayfa 400/1001 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •