Sayfa 403/1011 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: ViOP XLIX

1.  Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Hiçbir ülke sınırlarından memnun değil. Fırsat bu fırsat diye pozisyon alınıyor.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu arada aklıma geldi askerlik durumunda savaş durumunda görev emri var yazıyordu yaşlandık diye sanırım artık askerlikten muaf yazıyor .

Ama terhis etmeyi unutmuşlar üni den sonra erbaş olarak 15 sene olmuş arşiv hatası var .

Eğer 9000 gün isteyip hemen emekli olacaksanız deseler bunu borçlanırım olmazsa
    Son düzenleme : Pscyokinesis; 24-03-2023 saat: 00:19.

2. Şu an orta vadede en mantıklı yatırım altın gibi duruyor, sonra döviz en son da borsa. Bu tavsiyeyi her yerde bulamazsınız. Değerlendirin.

3. Perşembe akşamları BBHT'de 21:00 de Ege Cansen ve Prof.Asaf Savaş Akat oluyor., ikisine Allah uzun ömür versin biz de dinleriz.

Bu hafta konjoktür değelendirildi.

Ege Cansen Batı kulübü Hindistan'ı kendi tarafına çekmek istiyor, ne tarafa geçer ise o taraf büyük avantaj kazanır dedi ancak Hindistan nüfusu dışında şu an oyun değiştirebilecek şekilde gözükmüyor diye ekledi. Batı Türkiye'nin İran ambargosunu delmesini, Rusya ile yakınlaşmasını beğenmiyormuş bir süre sonra tarafını seçmeye zorlayabilirler dedi.

Bir şekilde dünyada üst akıl var, yönlendirme yapıyor, dünyada bir süre az tüketim fakirlik gibi durumlar olabilir gibime geliyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Perşembe akşamları BBHT'de 21:00 de Ege Cansen ve Prof.Asaf Savaş Akat oluyor., ikisine Allah uzun ömür versin biz de dinleriz.

Bu hafta konjoktür değelendirildi.

Ege Cansen Batı kulübü Hindistan'ı kendi tarafına çekmek istiyor, ne tarafa geçer ise o taraf büyük avantaj kazanır dedi ancak Hindistan nüfusu dışında şu an oyun değiştirebilecek şekilde gözükmüyor diye ekledi. Batı Türkiye'nin İran ambargosunu delmesini, Rusya ile yakınlaşmasını beğenmiyormuş bir süre sonra tarafını seçmeye zorlayabilirler dedi.

Bir şekilde dünyada üst akıl var, yönlendirme yapıyor, dünyada bir süre az tüketim fakirlik gibi durumlar olabilir gibime geliyor.
    Son 10 yılda değişen bir şey olmamış demek ki

5. ABD ADR

Geçen gün Hepsiburada da yüksek hacim vardı bugün fiyatı sert artmış.

6.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Son 10 yılda değişen bir şey olmamış demek ki
    Değişimler yavaş yavaş oluyor 50-100 yıl sürebilir ABD liderliğini kaybetti vs bir yazı vardı dün.

Bizimkiler de fakir dostu bir ideoloji geliştirip dünyaya satmaya çalışıyor gibi.

7. Altın ekmek veya buğday grafiğine de bakmak lazım. Ekmek fiyatı artınca altın fiyatı düşüyor gibime geliyor. Ekmek pahalılandığında para edecek şey daha önemli olabilr ama ne?

8. Bazen hisseler için beklentisi, hikayesi yok deniyor. Öte handan bir hikaye üfürülünce hikayeye inanan ve inanmayanar arasında çekişme oluyor, hacim oluyor.

Gözlemim önemli olan hikayenin kendisinden ziyade inanmayanlar ile hikaye uyduranlar arasındaki müjadele. Genelde akıllı insanlar hikayelere inanmıyor fakat gidip ters tarafta iddiaya girmek ise bana göre sakıncalı, akıllı insanların akıl dışı işlere bulaşmaması daha uygun olabilir. Genelde ciddi kurumlar biz verilere bakarız diyor.

Öte yandan kötü haber ve söylentide ne kadar akıllı olursan ol, ne olur ne olmaz diye el satışa gidiyor, bu da önce sat sonra bak kuralıymış. Korku çok güçlü bir duygudur deniyor, genelde akıllı insanlar korkak olur, cahil insan çok tedbirli davranmaz.

Sayfa 403/1011 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •