Sayfa 408/853 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aralık ayı ortası veya sonunda aşı dağıtımı başlayacak ve çok etkili olacağıda açık.

2 kez aşı firması haberi çıktı. ons altın Birincide çok düştü, ikincide az düştü.

Bu demektirki üçüncü haberde çok daha az düşecek.

Aşı dağıtımınada bu kadar az kalmışken, hala ons altın satışlarının karşılanması, üzerine ufak ufakta olsa alımların olup endeksin yükseltilmesi, ons'u aşı dağıtılsada aşağı fazla bırakmayacaklarını gösteriyor.

Tabi aşı dağıtımına başlanınca durum değişebilir, farklı bir psikoloji ortaya çıkabilir. Ama Şu an için benim gördüğüm, onsu aşağı pek bırakmayacaklar.

Aşı dağıtılıp ekonomiler yükselmeye başlayınca, paranın hisselere akacağını düşünmüştüm. ONS altınada bir miktar satış gelir ve çıkışıda yavaş olur diye düşünmüştüm.

Şu anki görüntü ise, hem hisseler hemde ons altın yükselecekmiş gibi. Ortadaki para öyle devki, herşeyi yükseltiyor. Dünyadaki milyarlarca düşük gelirli ise... her neyse...

Tabi bizim hisse olayı, dünya ile farklı. Bizim başka kavgamız var.

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    adanalı USD taşıyormuş. YATIRIM AMAÇLI Fiziki USD taşıyanı bu ülkeye zarar verdiğini düşündüğümden, ona bu seferlik cevap vermeyeyim. Hoş başka yazanda kalmadı.

---

Moderna aşı haberi çıktı ons altın yine satış yedi.

Ne biliyoruz.?
    Aynı olay, aynı şekilde tekrarlarsa etkisi azalır. Tekrarlamaya devam ederse eni sonu tepki sıfırlanır.

Bu kez fazla düşmedi.

Şunu görmüş oldum.

ONS altında dip seviye yılın başından bu yana bayağı bir yukarı çıkmış. Dağıtılmış olan ve dağıtılacak olan trilyonlar, dibin yükselmesinde çok etkili olmuş.

ONS da short kovalamayı bu görüntü ile bıraktım. Artık ONS Altında longa döndüm.
    Maalesef alicemal abi,tek kuruş dolarım yok,olsaydı da şimdiye kadar çoktan satmış olurdum,Reis söyledi diye de değil...... Ben 1999 mayıs ayından beri hisseciyimdir.Hissede kazandığını başka yatırım aracında kazanamazdım.....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı'nın yatırım amaçlı dovizi yokmuş. Umarım bilinçli tercihtir.

---

BIST başganı konuşmuş, borsaya 700bin kişi girdi, hacim çok arttı demiş.

Hacmin çok artmasının kime faydası var.? Başta BIST yönetimine çünki yılsonunda hacim üzerinden milyonlarca TL prim alıyorlar.
    BIST kural değişikliklerine bakarsanız, hepsi hacmi artırmaya yönelik. KY yi korumaya yönelik olanların hepsi göstermelik.

Bizim zabıta nın yaptığı gibi, pazarda büyük oyuncuların çiğnedikleri kuralları görmezden gelirler ama pazarın kenarında el arabası ile izinsiz hıyar satan garibanı saatlerce kovalayıp arabasına el koyarlar. Adamın tek umudu elinden alındığı için kendini bir köşede yakar.

BISTin manipulatörüne ellemezler, twitterde koyun güdenleri kovalarlar. Yakaladıkları ise göstermelik ceza alır.
    Tahta sahibi manipulatör yakalarlar, adamı borsadan men ederler ama o zaman kadar çaldıkları cebinde kalır, o tahtadan para kaybeden onbinlerce kişi, kaybettiği ile kalır. Manipulatör ağır bir ceza almadığı içinde başkasının kimliği ile tekrar tahtaya döner ve aynı şeyleri on yıllarca yapar. Bunuda herkes bilir.

İçinizdeki seyircilerden "onlarda manipulatif tahtaya girmeseydi" diyenleriniz olacaktır.

Evinize hırsız girse, bende size "o mahallede oturmasaydın" diyebilirim. Suçu sana atabilirim.

Gerçek suçlu ise, hırsızı yakalaması ve cezalandırması gereken kişidir. Ona, "ben çalışıyorum kardeşim, hırsızlarla, hırsızların yöntemleri ile sıradan aile babası, annesi olarak baş edemem, sana maaş veriyorum, bu konuda eğitiyorum, tek işin bu, hırsız yakala, beni ve benim gibileri koru" demişiz.

Adam işini yapmamış, aldığı maaş prim haram, yerine sana akıl vermeye çalışıyor "o tahtaya sende girmeseydin."

Her neyse.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de artık perşembe günü MB faiz kararına mal ile girmek istemeyenlerin satışı var. Onlar karşılanmaya çalışılıyor.

Bankalar ise bir yükseliyor bir düşüyor, kararsız davranıyor.

Olay MB kararına kaldı, perşembe günü saat 14:00 de.

Bende hisse viop da malsız gireceğim büyük ihtimalle.

virus vaka sayısı konusunda ise dünya borsalarında pek takan yok. Herkesin gözü piyasadaki dağıtılmış ve dağıtılacak olan paralarda.
    Bizdede önlemler artacaktır 15:30 da bu konuda bakanların toplantısı varmış, ama büyük kapanma olmayacak gibi görünüyor. Hoş avrupada kapanan ve kapanmaya yakın olan pek çok ülke var ancak borsaları ilk ülke fransa kapandığında etkilendi, sonra etkilenmedi.

1.8 trilyonluk AB paketinin onaylanmaması ise AB borsalarını etkileyecektir.

Bizde kavga farklı.

---

ONS altın aşı haberinden sonra kaldığı yere çok hızlı döndü. Grafiğe bakarsanız, 2 Aşı haberinin olduğu saatler hariç, yükselişler istekli, düşüşler ağır ve isteksiz.

ons altında bir kaç haftalık long a döndüm. Aralık ayının ortasına doğru aşı dağıtılacak haberlerinde ons altında bir satış dalgası daha olabilir. Büyük ihtimalle olacaktırda. O tarihe kadar fırsat buldukça long alıp, kazancı görünce kapatacağım. Kaça kadar çıkar bilemiyorum, gün içi alıp sattığımdan, kaça çıkacağı pekte önemli değil. Trendi, yönü bilmek yeterli.

---

USDTRY yi fazla aşağı bırakmadılar. En başından dediğim gibi MB ye baskı amaçlı kullanıyorlar. Faiz kararına kadar tutabildikleri kadar tutacaklardır. Son bir iki gün, "biz buradayız" demek için biraz yükseltebilirlerde.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    MB faiz beklentisinde, TV ye çıkan aracı kurum soytarıları beklentiyi çok yükselttiler. +450 puan ortalama beklenti var.
    Tabi TV ler siyonist ve siyonist uşağı fetöcü grupların elinde olunca, TV ye çıkarılanlarda siyoniste hizmet edenler oluyor. Bazıları bilinçli, çoğunluk ise sürü psikolojisi ile bilinçsiz hareket ediyorlar.

Enflasyon %12 de ve politika faizi %14,75 olsun istiyorlar. Sebebi bankalar arası ve MB ile olan parasal işlemlerde faiz %14,5 civarında o sebeple aynı olsun istiyorlar.

Devletin kuralları hırsızların beklentisine göre konulmaz. Tüm halkın ortak çıkarlarına göre konulur.

MB enflasyon oranında faiz artırırsa yani 1.75 veya 200 puan. O zaman ilk anda piyasada bir hayal kırıklığı oluşacak ve BIST de siyonistlerin körüklediği bir satış dalgası olacak.

MB nin 400 puan veya daha fazla artırma ihtimali yokmu.?
    Valla ben geçen 2 MB faiz kararında tutturamadım. neden tutturamadım, çünki faize karar verenin bir mantığı yok. "her ailede bir kişi ceset yıkamayı bilsin" diyen biri faizin artıp artmayacağına karar veriyor. Sebep sonuç bağlantılarına sadık kalmaya çalışarak, düz mantıklı olan ben, tutturamıyorum. Yazı tura atsam şansım daha fazla.

O sebeple MB faiz kararı ne olur bilemiyorum.

Kızgınlığım, para piyasalarındaki bu ülkeye faydasından çok zararı olan parazit çalışanların, ülke gerçekleri ile bağlarını koparmış olması. TV lerinde, halkı soymaya çalışan çıkar gruplarının elinde olması. Doğru şey bile söyleseler, hırsız sürüsünün işine yarayacağı için sinirleniyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    hisse viop da kenara çekildim. Artık faizi bekleyeceğim.

7. Her ailede bir kişi yıkamayı öğrensini araştırdım bulamadım bir türlü kaynak var mıdır Alicemal bey. İyi günler

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    imaus'un sorusu beni hayatın anlamını yeniden aramaya yöneltti.

Camdan baktım, atlasam kafam kırılırmı diye.!

Takipçi kütlemi sorgulamaya başladım, "lam noooluyo, yoksa adam değilmiyim" demeye başladım.

Okurcularımdan meendizleri, "otomotiv sektörünün millete nasıl geçirdiğini" anlatırken kaybettim,
    Okurcularımdan doktorları "ilaç sektörünü ne zaman kim ele geçirdi ve millete nasıl geçiriyo" konusunu anlatırken kaybettim,

Geriye imaus kaldı.

İmdi imaus, tayyip "her ailede bir kişi ceset yıkamayı bilsin" sözünü etmişmi, etmemişmi onu sorguluyor.

Bu lafı Etmemişse, tayyip süper başarılı "avrupa bizi kıskanıyor" moduna geçecek,
    bu lafı etmişse hangi moda geçecek bilemiyorum. tecrübeme dayanarak söylüyorumki, kendinin ve ülkenin işine yarar bir moda geçmeyecek.

Bu ülkeden umudumu keseli kaç yıl oldu hatırlamıyorum.

tayyip erdoğan "ben gürcüyüm" diye TV de CANLI YAYINDA bizzat söyledi, ben ve komşum şahidiz.
    Şimdi internette ara, o videoyu bulamazsın.

Paran varsa, medyada(internet dahil), köstebeği kartal diye yutturursun.
    Son düzenleme : alicemal; 17-11-2020 saat: 20:03.

Sayfa 408/853 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •