Sayfa 41/157 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 1249 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    Matriks den hızlı oran analizi yaptım.
    filtreler uygulayarak
    bu dosyayı alabilir miyim?

2.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    Matriks den hızlı oran analizi yaptım.
    filtreler uygulayarak
    dosyayı almak isterim

3. 2016/12 vs 2008/12 bilançolarının hisse fiyatına olan etkisini istatistiksel olarak analiz edeyim diyorum. Daha önce 2008/3 vs. 2015/3'ü yapmıştım. Mesela 2008/12 --> 2016/12 net kâr yüzdesel artışlar ile hisse fiyatındaki yüzdesel artışları karşılaştırabilirim. Başka bilançoda neler karşılaştırılabilir? Daha önce özkaynaklar artışı, net kâr artışı, ödenmiş sermaye artışı, temettü verimi, satış artışı, geçmiş performansı karşılaştırmıştım. Başka öneriniz var mı? Arkadaşın fintables üyeliği varmış, orada iki bilançoyu karşılaştırınca direkt yüzdesel değişimi gösteriyor.

4. ciro esasfaaliyet karı net kar artışlarının ortaması ile hisse fiyatının artışa etkisi

veya tek tek de olabilir.

yine aynı sekılde özvarlık karlılıgı + ciro artış oranı + esas faaliyet kar oranı + net kar oranı / 4 = hisse fiyat artışı.

yıllık bazda öz sermaye büyüme %si + öz varlık karlılık % + ciro artış % si + efk %si + net kar % si / 5 = fiyata etkisi.

ciro % + efk %si + net kar %si = X
    uvy borç büyüme %si + kısa vadeli borç büyüme %si = Y

X-Y = hisse fiyat etkisi ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by bigborsa Yazıyı Oku
    dosyayı almak isterim
    filtreleri iptal ederseniz tamamı gelir
    http://dosya.co/dfmqlanbrkrw/matriksORAN.xlsx.html

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    Merhaba, birkaç gün önce söylediğim çalışmam bitti.

Buradaki derslerimizden birisi ''Time value of money'' ve dersin hocasının Erasmus öğrencilerine yönelik hazırladığı 59 sayfalık ingilizce notları var. Hoca bu notların öğrenciler tarafında tüm dillere çevrilmesini istiyor ancak daha önce sadece Litvanyalı'lar çevirmiş. Ben de teklifini kabul ettim ve 1.5 ay gibi bir sürede notların tamamını çevirdim. Bugün itibariyle internet sitesinde yayınlandı. Konu borsaya da çok uzak değil. O yüzden faydalı olabileceğini düşündüm.

http://www.time-value-of-money.com/b...i-lingual.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 41/157 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •