Sayfa 41/72 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 321 - 328 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1. Hocam onların kendi içindeki oranlarını hesabımda göremiyorum. Ancak kabaca hisse sepeti %30, değişken sepeti %30 , döviz bazlı sepet %40
    her sepetin içindeki fonların oranalrı çok değişiyor. Alımlar ile, ancak kabaca eşit tutmaya çalışıyorum. Yeni giren fonlara başta yoğunlaşıyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam onların kendi içindeki oranlarını hesabımda göremiyorum. Ancak kabaca hisse sepeti %30, değişken sepeti %30 , döviz bazlı sepet %40
    her sepetin içindeki fonların oranalrı çok değişiyor. Alımlar ile, ancak kabaca eşit tutmaya çalışıyorum. Yeni giren fonlara başta yoğunlaşıyorum.
    Teşekkürler üstadım.

3.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Teşekkürler üstadım.
    Hocam selamlar, sağol.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Son 10 günü hsyf eklemeden, daha çok döviz ve faiz bazlıları artırarak geçirdik. Ancak muhtemelen aralık ayı daha çok hsyf ekleme ile geçebilir.

Bu arada, topiği takip edenlerin elinde hangi değişkenler var, birden fazla mı var, tek mi var, hangi saikle tutuyorlar, beklentileri neler vs. öğrenmek isterdim.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 10 günü hsyf eklemeden, daha çok döviz ve faiz bazlıları artırarak geçirdik. Ancak muhtemelen aralık ayı daha çok hsyf ekleme ile geçebilir.

Bu arada, topiği takip edenlerin elinde hangi değişkenler var, birden fazla mı var, tek mi var, hangi saikle tutuyorlar, beklentileri neler vs. öğrenmek isterdim.
    sn hellistheothers, sizden hep ekleme duyuyorum. hani şu fonu satıp, şu fonu alıyorum , şeklinde değil. ben mi kaçırıyorum. bu eklemeler küçük seviyede, maaşdan arttırdıklarınız mı?

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn hellistheothers, sizden hep ekleme duyuyorum. hani şu fonu satıp, şu fonu alıyorum , şeklinde değil. ben mi kaçırıyorum. bu eklemeler küçük seviyede, maaşdan arttırdıklarınız mı?
    Hocam ben memnun olmadığım bir fonu komple başka bir fon ile değişim dışında satmıyorum, yani trade etmiyorum. Ancak uygun zamanlarda biriktirip, diğer zamanlarda bekliyorum. Maaşlı bir işim yok ancak günlük cüzi bir gelirim var ( kripto ve forex piyasalarda traderım ) onunla birikim/tasarruf yapıyorum. Emekliliğime kadar taşıma perspektifiyle bekliyorum.
    Zaten piyasanın dönüş anlarını öngörecek derecede mahir birinin de bunu yatırım fonlarında değil, daha hızlı trade edilebilen finansal enstrümanlarda yapmasının daha doğru olacağını salık veriyorum çoğu zaman.

7. Hocam elinde toplu parası olan birine ne tavsiye edersiniz ? Soyle desem elinizde 100 birim nakitiniz olsa fon alım stratejiniz ne şekilde olurdu ? Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Fonlar hakkinda kaynaklar çok sınırlı. her bir yazınız bizim için çok önemli ve değerli. Varolun.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam ben memnun olmadığım bir fonu komple başka bir fon ile değişim dışında satmıyorum, yani trade etmiyorum. Ancak uygun zamanlarda biriktirip, diğer zamanlarda bekliyorum. Maaşlı bir işim yok ancak günlük cüzi bir gelirim var ( kripto ve forex piyasalarda traderım ) onunla birikim/tasarruf yapıyorum. Emekliliğime kadar taşıma perspektifiyle bekliyorum.
    Zaten piyasanın dönüş anlarını öngörecek derecede mahir birinin de bunu yatırım fonlarında değil, daha hızlı trade edilebilen finansal enstrümanlarda yapmasının daha doğru olacağını salık veriyorum çoğu zaman.
    yatırım şeklim, borsa ve ppf, mevduat arasında geçiş şeklinde. getirim de fena sayılmaz. lakin yaş da 60 a geldi. biraz frene basmak lazım . fonlara bakıyorum, getirileri , kimileri benim getirimden fazla. hisse fon almam. diğer fonların getirileri de sanki dolara bakıyor. eurobond fonu düşünüyorum; hani 1 sene yüksek faiz uygulansa bu fonlarında haliyle getirileri düşecek. nasıl bir fon sepeti yapsam diye düşünüyorum.

Sayfa 41/72 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •