Sayfa 413/777 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Peki sevgili Chro. sunduğu bu tablo ne şimdi;

Tüm diğer kuruluşlar ilgili verileri TCMB'sından almıyorlar mı?..MB'sının mahzenine mi giriyorlar..

Yoksa bilmediğimiz bir iş mi var?..fikri olan?
    Fikrim yok açıkçası. Birileri gerçeği söylemiyor mu?

Bir de Türkiye'ye kredi açılmaması ne zaman oylanacak? Bu da çok önemli....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Eğer her ülkenin MB nın para basabilmek için altına ihtiyacı varsa, bu durumda bir de ÖLÇÜ olmalı değil mi?

Yani örneğin "Türkiye MB şu kadar TL basmak için şu kadar altın bulundurmak durumunda" gibi...

Tabi her ülkenin para biriminin değeri aynı olmadığına göre de farklı ölçüler gereirdi.

Örneğin AB her ilave milyar avro basmak için şu kadar ilave altın stoku bulundurmak zorunda gibi.

Japon için ölçü farklı olmalıydı.

Daha da önemlisi böyle bir kural koymak için bunun bir kurum tarafından da bir şekilde kontrol edilebilmesi gerekirdi...

Neyse.

Konu bir şekilde tebeyyün etti kanımca...
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 26-07-2018 saat: 16:13.

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Fikrim yok açıkçası. Birileri gerçeği söylemiyor mu?

Bir de Türkiye'ye kredi açılmaması ne zaman oylanacak? Bu da çok önemli....
    Birde İsviçre'de, Comex'te yada her neresi ise TCMB'sı altınlarını buralarda sattı(kayıtlı) ise diye aklıma geliyor ama MB'sının böyle bir aptallık yapacağını sanmıyorum..

Dostum bence Türkiye'ye kredi açılmaması zor bir olay..ben gerçekleşeceğini sanmıyorum..aksi takdirde böyle bir uygulama borçları ve ithalat gereksinimleri dolayısıyla Türkiye'yi batırmakla eşdeğerdir, birde bulaşma etkisi göz önüne alınırsa..çokları inanmaz ama ağır abinin global finans sistemini korumak gibi bir görevide var, tabiki çıkarları doğrultusunda..gerçi son günlerde Rusya'ya borçları üzerinden de yaptırımların genişletilmesi konusu dillendirilmeye başlandı ama kaç yıl oldu ABD bir sürü yaptırım uyguladı ama böyle bir şeye tevessül etmedi..

Bence bu konu istediğini alma konusunda bir gözdağı..yoksa mesela yaptırımları delmekten Halk ,Ziraat vb. adı geçen bir sürü bankaya basar yüklü para cezalarını, sonra seyreyler..yapacak olduktan sonra bir sürü yol bulunur..alenen yada gizli kapaklı..selamlar..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    ''Oynayamayan gelin yerim dar dermiş''...ticaret anlaşmazlıkları büyümenin önünde en büyük engel, enflasyon hedefimiz tutuyorda, tutacakta, ne gerkiyorsada, vırt dada, zırt dada..Euro önce düşer sonra tekrar toparlanır..dünyanın selameti açısından Euro toparlanmak zorunda..
    Euro AMB ardından dolar karşısında güçsüz seyrini sürdürdü..

http://www.bloomberght.com/

Toplanır toplanır, toplattırırlar..

5. Teşekkürler dostum cevap için ....

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Takip ettiğim mavi DD. aşamazsa hedefime doğru ilerler. Aşması kalıcı olması durumunda falına bakmalı...
    Kararını verdi sanırım.

6.  Alıntı Originally Posted by chronical Yazıyı Oku
    https://tradingeconomics.com/turkey/gold-reserves

Gold Reserves in Turkey decreased to 236 Tonnes in the second quarter of 2018 from 582.20 Tonnes in the first quarter of 2018. Gold Reserves in Turkey averaged 232.54 Tonnes from 2000 until 2018, reaching an all time high of 582.20 Tonnes in the first quarter of 2018...

Altın rezervimizin yarısı uçmuuşşşş, ya da buhar olmuş diyelim..
    Bu site pek guvenilir degil gibi. Cok mantiksiz geldi bana. Biraz arastirdim ve World Gold Council diye bir site buldum bana daha makul geldi.

https://www.gold.org/data/gold-reserves

Kutucuktan istedigniz ulkeleri ekleyip bakabilirsiniz

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Gund, senin kartalın pipicisi arkadaş dolarcı olmuş..hani geçen sene 10. ayda doları morga kaldırdıydı..

Doları 2 ayda tedavülden kaldırdı idi ya..Hey allahım yarabbim..

Draghi evelemiş gevelemiş gene
    Ne diyon paşam sıcak zaten uzatma fazla yaa..

yok enflasyon da zafer patika teşvikler ihtiyat büyüme iyi cart curt..

8. Dolar yarın öğleye 4, 75 - 4,76 ları görerek , panikleyenlerden toplama yapar ve pazartesinden itibaren 3 ağustos enflasyon açıklamasına kadar 4,85 lerde gezdirirse ve enflasyon 16,5 üzeri geldiğinde 5 liraya öpücük atar mı ? Bunu bilen voleyi vuracaktır.

Sayfa 413/777 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •