Sayfa 414/1023 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    2 trilyona yakın mevduat var. Her yıl 250-300 milyar TL faiz ödeniyor. Devlet buradan her yıl stopajdan 30-40 milyar TL gelir elde ediyor. Bu rakam neredeyse tüm şirketlerin ödediği kurumlar vergisine eşit (sanıyorum 2016 yılında 48 milyar TL idi). O nedenle böyle bir şeyi pek mümkün görmüyorum.
    Sadece belli bir donem uygulamasi yeterli. Tipki daha once beyaz esya da mobilya da yaptiklari gibi. En azindan yuzde 15 ten yuzde 8 ya da 5 e bile cekebilir. Bu adim bile TL ye olan talebi artirir. Devletin bazi seylerden feragat etmesi gerek bir seyleri elde edebilmesi icin. Stopaji indirdiginde TL ye daha fazla yatirim oldugu icin bu kaybi kapatabilir.

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Faizin artması biraz sıkar gibime geliyor
    kimde daha büyük billur var göreceğiz..

bu defa artacak hatta iddialıyım 0,50 artacak ama kimseyi tatmin etmeyecek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Sadece belli bir donem uygulamasi yeterli. Tipki daha once beyaz esya da mobilya da yaptiklari gibi. En azindan yuzde 15 ten yuzde 8 ya da 5 e bile cekebilir. Bu adim bile TL ye olan talebi artirir. Devletin bazi seylerden feragat etmesi gerek bir seyleri elde edebilmesi icin. Stopaji indirdiginde TL ye daha fazla yatirim oldugu icin bu kaybi kapatabilir.
    Şu aşamada kısa süreli bir indirim dahi ciddi bir meblağa denk gelecektir. Bu tür bir yola sapacaklarını sanmıyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    2 trilyona yakın mevduat var. Her yıl 250-300 milyar TL faiz ödeniyor. Devlet buradan her yıl stopajdan 30-40 milyar TL gelir elde ediyor. Bu rakam neredeyse tüm şirketlerin ödediği kurumlar vergisine eşit (sanıyorum 2016 yılında 48 milyar TL idi). O nedenle böyle bir şeyi pek mümkün görmüyorum.

Müthişsiniz valla...

Maliye Bakanı böyle hafızasından Kurumlar Vergisi hasılatını söyleyemez...

Müthiş müthiş....

Hem de elektronik mühendisisiniz...

Sn rxpu...

Çifte vergilendirmeyi önleme anlaşma çerçevesinde sorduğunuz sorudan dünya ahvalinizi de öğrendik.

Benim gibi, sanki emekliler gibi, akşama kadar bu forumda nasıl vakit geçirebiliyorsunuz?

İnanın çok merak ettim.

Bu arada gugulladım...2016 kurumlar vergisi hasılatı da neredeyse dediğiniz rakama yakın bir tutar. 43 milyar TL...

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu defa artacak hatta iddialıyım 0,50 artacak ama kimseyi tatmin etmeyecek
    sen dedıysen artacaga varsada artmaz gecmıs basarılarını bılıyoruz borsada
    BORSADA ARA VERMEK ICIN EN İYİ ZAMAN KAZANDIGIN ZAMANDIR

Şu aşamada kısa süreli bir indirim dahi ciddi bir meblağa denk gelecektir. Bu tür bir yola sapacaklarını sanmıyorum.
    Bende ihtimal vermiyorum. Devlet vergileri dusurmektense genelde artirma yolunu seciyor zaten Cunku gelirinin buyuk cogunlugunu buradan elde ediyor. Bizler burada beyin firtinasi yapiyoruz. Soylediklerimizin cogu gerceklesmeyecek bunu da biliyoruz.

Hayirlisi olsun diyelim

7.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Faizin artması biraz sıkar gibime geliyor
    kimde daha büyük billur var göreceğiz..
    şimdiye kadar artmadı mı ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Saat 1,30 gibi sanayide bir hırdavat mağazasındaydım...

Müşterilerden biri çarşının bomboş olduğunu söyledi.

Dükkanlarda kimse yok dedi...

Gavur İzmir derler ya hani...

Bu arada kasiyer hanım, "haftanın bir günü bir vakit namazla müslüman oldum sanıyor esnaf" deyiverdi...

Namazda da kime kazık atarım diye düşünüyorlardır diye ekledi.

Bir kaç binamaz gülüştük...

Sayfa 414/1023 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •