Sayfa 415/1002 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Onu bunu bırakın da bu işin patlama ölüm vs olmadan ilk seferde başarılma olasılığı nedir onu söyleyiverin bana?
    Yaw ölenler var zaten...Gagarinden sonra tekrar Rusya adam yolluyor uzaya, hemen 1-2 gün sonra ayrı bir roket daha yollayacak insanlı..Sonra bunlar uzayda buluşup, insanlar roketler arası yer değiştirecekler...Şovtime..

Proje aceleye getiriliyor, kozmonot ben bununla gidersem ölürüm diyor, Gagarin SSCB Başkanına ulaşmaya çalışıyor...Sonra kozmonota kabul etme gitmeyi o zaman diyorlar, onun yedeği de Gagarin, arkadaş bunlar...Sırf tırstı gitmedi, Gagarin bunu yerine gitti öldü derler diye, gidiyor, vasiyeti var, beni bunlar öldürecekler, tek vasiyetim açık cenaze merasimi yapılacak diyor...Yapılıyor, yanmış birkaç kemik, et kütlesi var sadece....O da buradan ders veriyor işte sektöre, sen hata yapınca bu oluyor iyice bak gör diye öldükten sonra mesaj veriyor..

ABD li de öldü, iki kişi aynı dönem, yıllar sonra mekik patladı kalkıştan sonra...tabi açıklanmayanlar bile olabilir özellikle SSCB tarafında...bilmiyoruz..

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yaw ölenler var zaten...Gagarinden sonra tekrar Rusya adam yolluyor uzaya, hemen 1-2 gün sonra ayrı bir roket daha yollayacak insanlı..Sonra bunlar uzayda buluşup, insanlar roketler arası yer değiştirecekler...Şovtime..

Proje aceleye getiriliyor, kozmonot ben bununla gidersem ölürüm diyor, Gagarin SSCB Başkanına ulaşmaya çalışıyor...Sonra kozmonota kabul etme gitmeyi o zaman diyorlar, onun yedeği de Gagarin, arkadaş bunlar...Sırf tırstı gitmedi, Gagarin bunu yerine gitti öldü derler diye, gidiyor, vasiyeti var, beni bunlar öldürecekler, tek vasiyetim açık cenaze merasimi yapılacak diyor...Yapılıyor, yanmış birkaç kemik, et kütlesi var sadece....O da buradan ders veriyor işte sektöre, sen hata yapınca bu oluyor iyice bak gör diye öldükten sonra mesaj veriyor..

ABD li de öldü, iki kişi aynı dönem, yıllar sonra mekik patladı kalkıştan sonra...tabi açıklanmayanlar bile olabilir özellikle SSCB tarafında...bilmiyoruz..
    https://howthingsfly.si.edu/ask-an-e...ied-going-moon

Q:
    How many people died going to the Moon?
    A:
    No astronauts died during a mission to the moon; however, the astronauts during the Apollo 13 mission did run into danger due to their spacecraft being damaged, but returned safely back home. The crew for the Apollo 1 mission lost their lives during a training exercise when a fire broke out inside the command module on the launch pad on January 27, 1967. The crew consisted of Lt. Col. Virgil Ivan “Gus” Grissom, Lt. Col. Edward Higgins White II, and Lt. Cdr. Roger Bruce Chaffee. Originally named as AS-204 mission, the mission was renamed to Apollo I in honor of the crew.
    Rusya tarafında limoni bişiyler oldu onu biliyorum da konu ABD şimdilik. Google araması yapınca çıkan ilk site bu. Ay görevinde ölen astronot yok diyor.

Bu arada ben Ay uzmanı falan değilim, sadece düz mantık ile kendimce çıkarımlarda bulunuyorum. Tamamen anüsümden sıkıyorum da denilebilir.

Elon'un o patlayan roketleri özellikle büyük şüphe uyandırdı bende.

3. Apollo 1 vakası var. Gus grissom ölmeseydi armstrongun yerinde olacaktı derler.

Çok para çok enerji çok fazla zeki insan hepsi bir arada.

Çok matematik cok fizik çok mühendislik.

Insan aklı yapar.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Elon'un o patlayan roketleri özellikle büyük şüphe uyandırdı bende.
    Gönderilerde bahsetmiştim, farklı farklı bir sürü roket modeli tasarlıyor hala. Amaç maliyet etkinliği, kg/USD diye en son bakıyor, hangisi ne işe yarar diye, küçüğü var, ortası var, büyüğü var, götürülecek yüke göre sınıflandıracak en son, atıyorum 3 model diyecek. O patlayan yeni bir roket denemesiydi sanırsam..Yakıtı da çeşitlendiriyor, farklı farklı yakıtlar deniyor. Optimize ediyor yani..

Yoksa denenmiş roketleri var, çatır çatır uzaya uydu döşüyorlar, valiz büyüklüğünde, kaç bin tane olacaktı hatırlayamadım şimdi..

Gövdeyi çelik saçtan yapıyor, bunun yarattığı ekstra ağırlık, tekrar tekrar kullanılması da söz konusu olduğunda, dayanıklılık anlamında daha maliyet etkin diyor...Ekstra yakıt parası total kullanım ömrüne vurduğumuzda daha ucuz diyor yani.

Neyse...dolar noldu yaw

5. Aşil kardeşim dolar bazlı 30 endeks büyük bir abc mi yapıyor. C eksik sanki..

Ne dersin ?

6. Aşağı doğru bir c olacaksa dolar 9.30 falan olmalı..

7. Dolar bitti. Konu artık uzay, teleskop, ay vs.

8. a 16 şubatta başladı 22 nisanda bitti. Şu anda b dalgası sürüyor, yukarı doğru zortlama oluyor gibi, bittiğinde sıra c'de..

a 11 hafta sürdü, b bu hafta 7. haftasında..

Sayfa 415/1002 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •