Sayfa 42/124 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 329 - 336 arası.

Konu: GWIND - Galata Wind Enerji A.Ş.

Alıntı Originally Posted by fikrep Yazıyı Oku
    arzdan önce çok uyardık; mesaj geçmişimde duruyor ama bizim millet yaşamadan öğrenemez seviyor pahalı yoldan öğrenmeyi. allah kurtarsın
    Neden acaba böyle düşünüyorsunuz

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Sayın ortak, Naten, Sayas gibi yenilenebilir enerji şirketlerinin de hisseleri ilk arzda bu seviyelerdeydi. Şimdiki fiyatları epey uçmuş durumda. Halka arzı daha çok yeni. Bu hissenin de o şirket hisselerine ulaşmaması için hiç bir neden göremiyorum. Saygılar
    Naten ve Sayas ile karşılaştırıldığında nasıl durumda Galata Wind? Hangisi daha büyük ciro satışlar favök bilanço olarak?

3. Şirketin pd/dd si 3, yani sektör ortalamasının üzerinde. Ek olarak cirosunun yarısını sağladığı(180 mn civarı) ŞAH RES'de 2021'de son kez YEKDEM'den faydalanacak. Yani seneye yarı fiyattan TL ile spot piyasada satacak. Ha fiyat artar düşer bunlar da piyasaya bağlı. Ama temelde şu an 2 tane handikap var bana göre. YTD.

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Şirketin pd/dd si 3, yani sektör ortalamasının üzerinde. Ek olarak cirosunun yarısını sağladığı(180 mn civarı) ŞAH RES'de 2021'de son kez YEKDEM'den faydalanacak. Yani seneye yarı fiyattan TL ile spot piyasada satacak. Ha fiyat artar düşer bunlar da piyasaya bağlı. Ama temelde şu an 2 tane handikap var bana göre. YTD.
    Ya yeni yapacağı res ve ges santral yatırımları nasıl durumda, daha doğrusu böyle bir haber veya planı var mı şirketin?

5. Yeni yapacağı bir yatırım falan bilmiyorum ama illaki yapacaktır. Çünkü sektör zaten fıtratı gereği sürekli yatırım yapılan bir sektör. Zaten diğer şirketlere de bakarsanız 90%'ı yatırım yapıyor ya da yatırım planlarını açıklıyor. Halka araz fiyat tespit raporunu okumakta fayda var. Ben pd/dd ve ŞAM RES YEKDEM süresinin son yılı olması olduğunu görünce negatif bir bakış açısına büründüm açıkçası. Ama fiyatların son zamanlarda temel ile alakalı oluştugu bir çok hisse de var maalesef. Mesela NATEN,ESEN gibi hayali karlar da aciklayayip bilanço okumayamayan yatirimcilari pek tabi etkileyedebilir.
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Ya yeni yapacağı res ve ges santral yatırımları nasıl durumda, daha doğrusu böyle bir haber veya planı var mı şirketin?
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6. Ülkemizde yenilenebilir enerji santralları kuran şirket sayısı çok sınırlı. Tüm dünya borsalarında yenilenebilir enerji şirket hisseleri en revaçta olanlar arasında geçiyor. Günlük inişler ve çıkışlara bakarak, hisse hakkında olumsuz düşünmemek gerekir. Biraz uzun vadeli düşünmek gerekir... Saygılar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

7. Sınırlı derken ? 40 tane rahat vardır heralde.
     Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Ülkemizde yenilenebilir enerji santralları kuran şirket sayısı çok sınırlı. Tüm dünya borsalarında yenilenebilir enerji şirket hisseleri en revaçta olanlar arasında geçiyor. Günlük inişler ve çıkışlara bakarak, hisse hakkında olumsuz düşünmemek gerekir. Biraz uzun vadeli düşünmek gerekir... Saygılar
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

biotrend arzı da patladı. Şu anda açılış günü ekside başladı. Bu da firmaların halka arzda şişirilmiş fiyatlarla işlem görmeye başladığını gösteriyor. Halka arz devri kapandı. Vuran vurgunu yaptı. Diğerleri geç kaldı.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 42/124 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •