Sayfa 420/717 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

iha'nin piyasa degeri uzerine biraz calisalim.

bir kere favök 24 milyon , net kar 19.2 milyon ! burda bistte ornek alinabilecek bir hisse yok

yurtdisi sirketlerden benzer carpanlar kullanilabilir. Thomson Reuters Corp. cok cok cok daha kapsamli ama cok benzer bir sirket 38.5 fk ile islem goruyor. Biraz konuyu derinlestirelim
    Son düzenleme : hayek; 31-03-2021 saat: 14:54.

Umut İHA da... Bilgi de haber de yok. Yok Allah yok ! Belkide arzı iptal ettirir gafil... Nedir bu kin, nedir bu düşmanlık. Böyle kağıtmı toplanır? Pes yav...
    Burada yer alan bilgi,paylaşım ve yorumlar kişisel düşüncemdir.Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

bu iha'nin.kabataslak 42 milyon sermayesi benim fikrime gore 60 milyona cikarilir.

18 milyon hisse halka arz edilir. Hisse basi 6-6.50 arasi bir fiyat olur.

sirketin kasasina kabataslak 110-120 milyon girer. boylece %30 halka acik duruma gelir. Ortaklar satis yaparmi ? belki ek satis yapar.

Bu durumda ihyay'in %75 hissesi %52.5 oranina geriler ve ihlas gazetecilik paylari da %17.5 olur.

hisse zaten 8-10 gunde hisse basi 12 lira olur. iha piyasa degeri 720 milyon olur ve ihyay paylari 378 milyon lira ederi olacaktir.

sirket su an 390 milyon ve iha paylari sadece 378 milyon olmus olacak !!! bu durum bu piyasa degeri bakalim ne kadar surdurulebilir?

zaten sadece gazetedeki paylarimiz 250 milyon lira yapiyor.

yatırım tavsiyesi değildir

4. hic sasirmadim ! dün günlük mum kapanışta sat sinyali üreten oyuncu bu gün de kısa günlükte boga sinyali üretti...

...gunduzde belirttigim gibi kisa vade teknikcileri ters köse yaparak al sat sinyallerinin ertesi gunu urettigi sinyali ters köse yaparak sinyali yiyor ! adamlar agustostan buyana sinyal yiyerek teknikci avliyor, teknikci avi hisse cok yukarda mal yedirilirken veyahut dipte mal toplanirken uygunlanan yontemdir...tahtanin cok yukarda yada dipte oldugu konusu sizlere kalmis...ben dolar bazli diplere yakin goruyorum...

sonuc olarak "kros hamile" boga sinyali olustu...sinyali AL üretene kadar sürüp AL urettiginde ertesi gun gine terse düsürebilirler onumuzdeki kisa periotta...

sözün özü kisa periyotta tekrar 92 demesi görünuyor aşip ustu kaparsa gine konusuruz...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

sn. ilim biz 1.91-92 lere odaklandik 0.91-92 rakamlarini duyunca enerjim düsuyor yemin ederim

benim dusuncem once 0.82 gibi bir salinim sonra 0.91-92'ler ordan 1 lira ... sonrasinda iha'nin halka arz haberi ve grafiksel gelisim

saka bir yana bize yön veriyorsunuz sn. ilim sağolun

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. ilim biz 1.91-92 lere odaklandik 0.91-92 rakamlarini duyunca enerjim düsuyor yemin ederim

benim dusuncem once 0.82 gibi bir salinim sonra 0.91-92'ler ordan 1 lira ... sonrasinda iha'nin halka arz haberi ve grafiksel gelisim

saka bir yana bize yön veriyorsunuz sn. ilim sağolun
    ustad gunluk mum da kisa vade sinyaller takip edilebiliyor ancak, zaten teyide muhtac sinyaller bunlar...ben 1.09 altinda gunluk al sati birakmistim sizin de dediginiz gibi orta vade amaclara odaklanan yatirima donustu portfoyum, toplayiciyim yani ;) aylik ve haftalik grafik takibinde asıl hedeflerim icin...

ama alışkanlık işte ginede kisa vadeyi meraktan takipteyim; işlem yapmıyorum...oyuncunun buyuk resime dair niyetini anlayabilirmiyim icin birazda gunluk derinlik ve mum teknik takibim...

haftalik ve aylik mum grafikte kulp dibi sinyalini bir gorebilsek ! o dediginiz hedefleri daha guclu dile getirecez de henuz dip sinyali netlesmedi haftalik ve aylikta...ama bir calisma var gibi...bakalim merakla takipteyiz olup olmayacaklari...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

7. kısa periotta dün ki boga sinyali çalışırsa eğer 92/98 denemeleri yapabilme ihtimalimiz oluştu...bakalım oyuncu sistemi çalıştıracak mı kısa bir flama gözüküyor...

8. aylık baktığımızda mart sonlandı, nisan ayı mühim dönüş sinyali olup olmaması bakımından...bu ay dönüş mumu takip edecez...bakalım oyuncunun niyeti ne çıkacak...

Sayfa 420/717 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •