Sayfa 422/1002 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Temmuz başında o öneri yapılmış, o zaman AFT'ye değil AFA ve AFS'ye şans tanımışlar demekki.
    kendilerine de mail atıp bu durumu sordum. hafta içi bakalım ne yanıt verecekler. yanıt gelirse burada paylaşırım...

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    kendilerine de mail atıp bu durumu sordum. hafta içi bakalım ne yanıt verecekler. yanıt gelirse burada paylaşırım...
    Bu fonlar yeterince şişti.diğer fonlardan da malı götüreyim demiş de olabilirler.sonuçta hiçbir fon 20 kusur fon arasından 1 veya 2 sine ağırlık verilmesini istemez.diğerleri fonlara da talep olsun

3.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Bu fonlar yeterince şişti.diğer fonlardan da malı götüreyim demiş de olabilirler.sonuçta hiçbir fon 20 kusur fon arasından 1 veya 2 sine ağırlık verilmesini istemez.diğerleri fonlara da talep olsun
    bu bana da mantıklı geliyor... AFT müşterisi 21 küsür bin, AFS ve AFA'nin 3 binlerde... Diğer bütün AK portföy fonlarına gel gel yapmak için AFT yi listeye almadıkları fikri bana daha makul geliyor...

4. Çünkü aft yeterli doygunluğa ulaşmış, belki pay adedi cok az kaldı, bence teknoloji hiç bir zaman balon olmaz, şişer yenisi çıkar tekrar şişer,yeni birşey üretir ytekrar şişer, üretim sürekli ve yenilendiğinden patlamıycak bir balon olarak şişmeye devam eder
     Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    bu bana da mantıklı geliyor... AFT müşterisi 21 küsür bin, AFS ve AFA'nin 3 binlerde... Diğer bütün AK portföy fonlarına gel gel yapmak için AFT yi listeye almadıkları fikri bana daha makul geliyor...
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Diğer tarafa yazdımdı ama burayada kopyalayımki havada kalmasın olay.

Yatırım Plus'u ben yazmıştım.
    Hatta o yazımda da AFT konusuna değinmiş ve şöyle demiştim.
    Demekki Nasdag'ın anormal derecede yükseldiği, balon olduğu kanısına varmışlarki öneriler arasına almamışlar.

Nasdag'ın son 5 yıllık grafiğine bakarsanız ne kadar anormal bir balon olduğunu göreceksiniz.
    Ne zaman patlayacağı da meçhul.Patlama riskini almamışlar demekki.
    son 5 yılda teknolojinin geliştiğini görmesek evet büyük bir balon. aynı 2000 dotcom'u gibi. ama o zamanki amazon'la şimdi amazon kıyaslanamaz bile.

amazon'un çalışan sayısı 2015 yılında 150.000 iken bu şubat ayında 1 milyon çalışana ulaştılar. bu ölçüt değil ama teknoloji pazarı yedire yedire büyüdü. 5 sene önce akıllı telefon almak bazıları için hayaldi ama şuan gereklilik oldu. pazarda büyük bir balon olduğuna inanmıyorum. düşmeyecek demiyorum ama hala bana göre genel trend devam ediyor. pandemide bile büyümeye devam ettiler. bunları tek durduracak olan devletler, yasaklamalar.

6. Teknoloji asla balon olmaz mi Dot-Com olayını bir araştırmalısınız.

Tum uzmanlar basta Nasdq'a kote tum teknoloji şirketlerinin bir duzeltme yapmasini bekliyordu.

Son 10 günlük perf. Ak portföyü hakli çıkarıyor. Şimdilik.

Bu arada Ak yatırım ve is yatırım'ın çok guzel podcastleri de var. Faydalı isler yapıyorlar.

Ve bence objektifler. Muhattap olduğu kitle ucuz esnaf numaralarını yutacak kitle olmadığının farkindalar.
     Alıntı Originally Posted by vagus Yazıyı Oku
    Çünkü aft yeterli doygunluğa ulaşmış, belki pay adedi cok az kaldı, bence teknoloji hiç bir zaman balon olmaz, şişer yenisi çıkar tekrar şişer,yeni birşey üretir ytekrar şişer, üretim sürekli ve yenilendiğinden patlamıycak bir balon olarak şişmeye devam eder

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Aft seçime kadar bence yükselmeye devam edecek. Secimde bir düzeltme daha sonra yükselmeye devam edecek. Altına nasıl parasal genisleme yaradıysa teknolojiye de yarayacak

8. IPJ portföyünde Nikola var mıydı?

İlginç bjr hikâye.

https://twitter.com/yurtdisihisse/st...152303105?s=19

Sayfa 422/1002 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •