Sayfa 423/948 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1. Ek 14387
    Ek 14388
    Ek 14389
    Ek 14390
    Özel istek üzerine paylaşılmıştır.
    Yapılan paylaşımlar ilgili mevzuatlar gereği yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    SİLVER-CAN SORU/CEVAP KÖŞESİ

SORU:
    -Arçelik bilançosu gelmiş, bizi olumsuz etkiler mi abi?
    CEVAP:
    -Öncelikle bilançosu çok kötü değil, son çeyreğin üzerine koyabilmiş, zaten borsada yeterince kendini fiyatlamış ve derinliği olan bir hisse, ayrıca finansal borçluluk çok önemli, onun bile 7 Milyar TL finansal borcu var, 13 Milyar TL piyasa değerinden işlem görüyor. Bizim ne borcumuz var, ne de piyasa değerimiz, bu durumda niye biz etkilenelim ki, onlar bizden etkilensin. (finansal borcumuz yok kadar az, 6 aylık yani iki çeyreklik kar ile hiç bir borcumuz kalmıyor, ayrıca yatırımlarımızı tamamladık, çünkü kapasite kullanım oranımızın yarısı boş bekliyor. bkz:faaliyet raporu:%43) https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/637822
    SORU:
    -Aslında sektör de tam uymuyor bize değil mi abi,
    CEVAP:
    -Konuya perspektif (farklı açı) bakmak lazım, bizim ürünlerimiz genellikle takım halinde (ankastre) satılıyor, beyaz eşya sektöründen ziyade; inşaat sektörü, toplu konutlar ve kentsel dönüşümler bizi daha çok etkiliyor. Şimdiye kadar inşaatlar genellikle kalıp ve şantiye aşamasındaydı, artık teslim aşamasına gelen ve son rötuşları yapılan inşaatları daha çok gözlemliyorum, sanki ankastre takılmayı bekliyorlar gibi, şahsi görüşüm; arçelik:out, silver-can:in
    Son düzenleme : izci; 31-01-2018 saat: 09:26.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

3. https://i.hizliresim.com/az27j5.jpg

arcelık'ın malı tablolarında denetım raporu gorusu acıklama kısmında resımde goruldugu gıbı bazı acıklamalar eklenmıs. sanırım standart degıstı. onceden hıc boyle acıklamalar gormezdık. denetım sıkılastı anlamına gelıyor. tum sırketler ıcın hayırlısı olsun

4.  Alıntı Originally Posted by yorumsuz61 Yazıyı Oku
    Ek 14387
    Ek 14388
    Ek 14389
    Ek 14390
    Özel istek üzerine paylaşılmıştır.
    ÜÇ AYLIKTAKİ CITY VE DEUCHE DE TOPLANAN MALA DİKKAT, KESİNTİSİZ AYLIK ,HAFTALIK ve GÜNLÜK ALIM DEVAM EDİYOR....

Dünkü yatırım finansmanın aldıkları da yüksek ihtimalle cıty' e gidecek

çok çooook teşekkürler Sn. yorumsu61
    Son düzenleme : kitapci0; 31-01-2018 saat: 09:41.

5. ARCELIK 2.017 2.016
    FAVOK 1.954.000.000 1.769.000.000
    NAKIT 2.582.000.000 2.442.000.000
    KV KREDI 3.262.000.000 2.251.000.000
    UV KREDI 4.114.000.000 3.407.000.000
    SERMAYE 675.728.000 675.728.000

(FAVOK*10+NAKIT-KREDILER)
    /SERMAYE 21,82 21,42

ARCELIKTE 2016'dan 2017'ye bıraz ıyılesme beklerdık. ama sonuclar ıstenılen gıbı gelmemıs evet....

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Arkadaşlar takip ettiğim haber sitelerinden bir tanesinde suriyede tsk ve öso ya suriye ve iran güçlerince müdahele edildiği ve çatıştıkları haberleri var...tsk ve öso güçleri halepe girmek istemişler bu istekleri süriye uçakları ve güçlerince güzergahları bombalanarak önlenmek istenmiş...tsk ve öso bu isteklerinde ısrar ederlerse suriyede işler karışır...

silverline endeksten fazla etkileneceğini sanmıyorum ( dün %1 e varan endeks düşüşlerine rağmen artıdaydı ) ama diğer endeks hisselerinde pozisyonu olan arkadaşların biraz dikkatli olmasında fayda var....

bu arada söylediğim haber genelikle türk haber sitelerine çok sonra yansır..malum boyalı ve güdümlü bir basınımız var...önümüzdeki saatlerde veya günlerde buna ilişkin yavaş yavaş haber parçacıkları düşmeye başlar...

ALLAH sonumuzu hayretsin diyorum...
    arkadaşlar dün böyle bir yorum yazmıştım...sanırım dünkü endeks düşüşünün en büyük nedeni suriyede olan o çatışma idi...bu haber esad rejimi kaynaklarınca doğrulandığını ve o sitelere de bu haberin düştüğünü görüyorum...dün tsk ve esad rejimi arasındaki çatışmanın sonuçları türk basının da hala yer almamış...aslında yer alan kısım tsk konvoyunun idlipte görüldüğü ve yine idlipte intihar saldırıs gerçekleştiği şeklindedir...

tsk rejimi tehdit eden bir yere 100 adet zırhlı araç ile yerleşmek istemiş...rus uçakları ve esad topçu atışları ile yolları kesilmiştir..sonrasında tsk nın gitmek istediği yere gitmeyip geri döndüğü haberleri var...

bu haberin önemi nedir ?? öncelikle suriyede rejim ile ciddi manada bir çatışma olursa endeks çok etkilenir...el bab veya afrin harekatı gibi algılanmaz...bu haberleri çok yakından takip etmek lazım...tsk eğer tekrardan inadına ilerlemek isterse sıkıntı olur ...ama şu anda bulunduğu yerde durursa sıkıntı olmaz...sanırım herkesin gözü suriyede...

hem kendim için hem de sizler için edindiğim bilgileri burada paylaşırım dostlar....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. günaydın arkadaşlar.

1 hahtadır kurum geçici beyannamesini hazırlamakla meşkulum dün akşam sonunda bitti. artık daha fazla takipte olacağım

yazılanları gece okuyorum. aralarında çok kaliteli paylaşımlar var. emeği geçen herkese çok teşekkürler...

selamlar...
    Not: Benim yazdıklarımı dikkate almayın zarar edebilirsiniz. Asla YTD.

8. Günaydın sılvır severler, hayırlı bereketli bir gün olsun inşallah.
    Arçelik marçelik bahane silver da potansiyel şahane.

Sayfa 423/948 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •