Sayfa 424/821 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524 ... SonSon
Arama sonucu : 6567 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bilançolardaki rakamları veren bir sürü yazınız var ancak bu hissenin olması gereken fiyatı ile bir bilgi değil. Verdiğiniz bilgiler 10 lira bile az görüşünüze bir altlık oluşturmuyor. Diğer gıda şirketleri ile kıyasladığınızda hisse fiyatı ucuz değil. Şirket son iki yıldır ciddi atılım göstermiş ama 4.5 milyar piyasa değerine gitmesi anormal olmuş. Şu anda biraz daha normal seviyelere gelmiş ama yine de ucuz diyemeyiz.

Buğün araştırmamı tukasın üzerine kurudm internettte hiç bir olumlu haber bulamamam çok ilgiç oldu.(haberden kastım yabancı zıncır market satıs anlasması ) patronun halka acıklık oranını düşürmesi(%23den %15.72 çekmesi) ile tepeden aşagı salması ilğinç faaliyet raporunda ilk çeyrek 40bin ton satış yapması(2018 20bin ton) ve karı ciddi yükseltmesi büyük olasılık yurtdısı satısının müthiş oldughunu belırtıyor.Avrupa ve Amerıkadakı salgının mart ayından ıtıbaren sokaga cıkma yasagına dönüştügünü düşünürsek esas olarak 2 çeyrek bilançomuzda ciddi artış görecegimizi düşünmekteyim.
    hisse fiyat konusuna konuşacak olursak kısa vadede bir tepki gelmesini beklemekteyim (aslında bu sebebden dolayı girdim) belki bir taban daha görebiliriz. brüt takas gelmedigi sürece sorun yok! esas karımızı 2. çeyrek bilanço donemınde yapacagız.(geçmiş bilançolarda 2 ve 3 cıddı artıslar olmustur) 2020 ilk çeyrek faalıyet raporunda suda dıkkatımı cekti ilk çeyrekte 18bın ton üretime karşı 40bın ton ürün satılmıştır.!
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

2. Tamam arkadaşım siteye gittim. Haydi hep beraber gündem yapalım. Hatta bu malum kardeşlerin lingini bulabilirsek mesaja bogalim bu soygunculari
     Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Kuşlu sitede #tukastasoygunvar destek verin lütfen. Arkadaşlar herkes yazsın lütfen, bu adilerin yanına bırakılmasın, sesimizi duyuralım. İzlemesin kenardan herkes destek verin
    POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Buğün araştırmamı tukasın üzerine kurudm internettte hiç bir olumlu haber bulamamam çok ilgiç oldu.(haberden kastım yabancı zıncır market satıs anlasması ) patronun halka acıklık oranını düşürmesi(%23den %15.72 çekmesi) ile tepeden aşagı salması ilğinç faaliyet raporunda ilk çeyrek 40bin ton satış yapması(2018 20bin ton) ve karı ciddi yükseltmesi büyük olasılık yurtdısı satısının müthiş oldughunu belırtıyor.Avrupa ve Amerıkadakı salgının mart ayından ıtıbaren sokaga cıkma yasagına dönüştügünü düşünürsek esas olarak 2 çeyrek bilançomuzda ciddi artış görecegimizi düşünmekteyim.
    hisse fiyat konusuna konuşacak olursak kısa vadede bir tepki gelmesini beklemekteyim (aslında bu sebebden dolayı girdim) belki bir taban daha görebiliriz. brüt takas gelmedigi sürece sorun yok! esas karımızı 2. çeyrek bilanço donemınde yapacagız.(geçmiş bilançolarda 2 ve 3 cıddı artıslar olmustur) 2020 ilk çeyrek faalıyet raporunda suda dıkkatımı cekti ilk çeyrekte 18bın ton üretime karşı 40bın ton ürün satılmıştır.!
    Faaliyet raporuna baktım. Şirket 19 bin ton üretime karşın 40 bin ton ürün satmış. Ancak bu önceki dönemlerde de böyle. İlk çeyrekte önceden ürettiği stokta yer alan ürünü satıyor. Geçen sene ilk çeyrekte 29 bin ton satarken bu sene 40 bin tona çıkmış. Şirketin büyümesinde sıkıntı yok. Hisseye kendinize göre bir giriş nedeniniz var. O da mantıksız değil bence. Hisse bir tepki verebilir. Ama şirketin mevcut değerlemesi benim için ucuz değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Faaliyet raporuna baktım. Şirket 19 bin ton üretime karşın 40 bin ton ürün satmış. Ancak bu önceki dönemlerde de böyle. İlk çeyrekte önceden ürettiği stokta yer alan ürünü satıyor. Geçen sene ilk çeyrekte 29 bin ton satarken bu sene 40 bin tona çıkmış. Şirketin büyümesinde sıkıntı yok. Hisseye kendinize göre bir giriş nedeniniz var. O da mantıksız değil bence. Hisse bir tepki verebilir. Ama şirketin mevcut değerlemesi benim için ucuz değil.
    Ucuzluk konusunda iddaa etmiyorum, grafik konusuna gececegim şimdi. patron hisse satısı var mı yada kullanılan aracı kurum?
    birde bakın cuma günü seans pakanısında pengıda her sene yaptıgı gibi yurtdısı baglantı yapıldı gıbısınden bır haber attı bu önemli aslında bu haber pengd nerey götürcegide önemlı patronun neden aşagı dusussune ızın vermesi içinde bbir bakış açısı olabilir...
    Namık Kemal

Aylık takas...

6.  Alıntı Originally Posted by ulas351 Yazıyı Oku
    Siteye gittim ama böyle bir tag yok değerli arkadaşım. Lingini kopyalarsan destek oluruz

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Var kardeş #tukastasoygunvar yaz çıkar,ben en az elli twet attim

7.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Sayın ortak şirket daha önce yüzde 23 mu acıkmış halka , bu yüzde 15 e ne zaman çekilmiş, yani patron hisselerini tekrar toplamışmi, benim bildiğim şu an görünende bende yüzde 15 açıklık. Yüzde 23 ne zamandı bu konuda bilgi verirsen sevinirim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    2019 1 ceyrek falıyet raporunda %23
    20192 ceyrek faalıyet raporunda %21,21
    2019 3 ceyrek faalşiyet raporunda %21.21
    2019 4 ceyrek faalıyet raporunda %15,76
    2020 ilk çeyrek faalıyet raporu %15,72

28.11.2019 - 28.11.2019 tarihinde TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,34 -
    8,5 TL fiyat aralığından 1.217.408 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı
    satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TUKAŞ GIDA SANAYİ VE
    TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 28.11.2019 tarihi itibariyle %45,75 sınırına
    ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır

-
    -
    -18.03.2020 - 18.03.2020 tarihinde TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 7,38 -
    7,38 TL fiyat aralığından 102.374 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı
    satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TUKAŞ GIDA SANAYİ VE
    TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 18.03.2020 tarihi itibariyle %45,78 sınırına
    ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır
    Namık Kemal

Sayfa 424/821 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •