Sayfa 429/932 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by Omerkaracan Yazıyı Oku
    Hocam sizi yorucaz ama dmsas ı yorumlayabilme şansınız var mı şimdiden teşekkürler.
    Hoşgeldiniz. Demisaş'ı daha önce yorumlamıştım. Pek beğenmediğimi, fakat emtia fiyatlarındaki artışın ileride hisseye olumlu yansıyabileceğini düşünmüştüm. Şimdi de aynı tablo devam ediyor. Ne kadar olumlu yansır, tabiiki kestirmek güç. Kişisel düşüncem iyi olacaktır, ama çok da hayal kurmamak gerekir. Açıkçası bu durum beni heyecanlandırmıyor.
    Bu hisse ile ilgili geçmiş yorumumu kopyalamaya çalışacağım.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Geçmiş yazıların kopyası şu şekildedir.

Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Temel Analiz Puanı (10 üzerinden)

Demisaş : (dört)
    Sonuç (2)

Demisaş: Sağlam şirket, Emtia fiyatları da yükseliyor, fakat istenildiği gibi Kar üretemiyor. "Kar yoksa, İş yok" gibi.

Kısada Olumsuz durumuna rağmen (zayıf karlılık) 2021 yılında Emtia fiyatları ciddi artışını sürdürürse işin rengi uzunda değişebilir.
    Demisaş 10 üzerinden 4 Puan almasını sağlayan faktörler:

1- Finansal yapısı sağlam.
    2- Döviz pozisyonu Nötr.
    3- Emtia fiyatlarının yükselişte olması.
    4- Kurumsal kimliğinin olması (Sarkuysan iştiraki)
    Demisaş 10 üzerinden 6 puan kaybettiren Faktörler:

1- Satışlarında düşüş, kar marjında azalma.
    2- Ekonomik küçülmeden çabuk etkileniyor. (-) Karlılık
    3- Banka kredilerini azaltabilme imkanı varken, yapmayıp üzerine ayrıca uzun vadeli kredilerin süresini kısaya çekmesi.
    4- 2020 yılını zayıf geçirmesi. (EFK, FAVÖK, F/K)
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku

SISE : Periyot Tipleri AYLIK, Sistem Tipleri BPS olarak güncellenmiştir...

TRGYO : 13 Pozitif Kriter ve 44 Puanla listeye girmeyen fakat bugünün en iyi senedi...
    AYLIK sinyal Dolar bazlı idi, Analiz Tipleri de USD olarak güncellenmiştir...

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Sn. Nilkiz, Forum yazılarımdan da anlaşılacağı üzere kendime çizmiş olduğum bir duruş, bir profil ve karakter yapısı oluşturmaya çalışıyorum. Nedir? Şöyle ki: Ortaya hiç bir hisse atmak istemiyorum, hisse forumlarına da zaten takılmıyorum, sadece bana sorulan hisseyi analiz edip, masaya yatırıyor, samimiyetle bilgi paylaşıyorum. Böylece dostlarıma ve forumdaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

O zaman bu oluşturduğum sistem nasıl işleyecek sorusu akıllara gelecektir. Yatırımcı hisse soracak, ben de tüm içtenliğimle cevap vereceğim. Dostlar merak ettikleri hissenin temel analizini görecekler, kendileri soracakları için, hem yönlendirme yapmamış olacağım, hem de dolayısıyla vebal almamış olacağım. Sonuçta içim rahat olmuş olacak. Tüm bunlar kendime güvenmediğimden değil, aklınıza bir şey gelmesin, bu işler mesleğim ile ilgili zaten.
    sayın izci hayırlı akşamlar.affınıza sığınarak 5 ricam olacaktı. algyo,yksln,ayes,papil ve hdfgs hisseleri hakkında müsait olduğunuz bir zamanda fikrinizi belirtirseniz minnettar kalırım.başarılar ve hayırlı kazançlar.saygılarımla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by ERDEMİR Yazıyı Oku
    sayın izci hayırlı akşamlar.affınıza sığınarak 5 ricam olacaktı. algyo,yksln,ayes,papil ve hdfgs hisseleri hakkında müsait olduğunuz bir zamanda fikrinizi belirtirseniz minnettar kalırım.başarılar ve hayırlı kazançlar.saygılarımla.
    Sayın ERDEMİR,

Merhabalar, Öncelikle beni umursayıp ciddiye almanızdan dolayı ben teşekkür ederim. Hisselerinizin beşi de çok güzel, onu belirteyim, hepsi de Borsanın önde giden, dikkatlerin üzerinde olduğu hisseler. Bir yatırım için böyle olmaları yeterli gelir mi, değil tabi. Ama ciddi olarak ön plana çıktıkları kesin...

Yarın akşama kısmet olursa bunları kendi iç dünyalarında değerlendirmeye çalışacağım. Selamlar,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    ALGYO:

- Proje üretmemesi şahsen temkinli halde bırakıyor. Sırf bu yüzden bu hisseye mesafeli bakıyorum. Şu anda fiyatı da aman, aman, öyle sudan ucuz da sayılmaz. Aynı zamanda bu rasyolar bir mali sektör hissesine ait olduğu da unutulmamalı. Yatırımcıyı bilmem ama, beni heyecanlandırmıyor...

8.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Sayın ERDEMİR,

Merhabalar, Öncelikle beni umursayıp ciddiye almanızdan dolayı ben teşekkür ederim. Hisselerinizin beşi de çok güzel, onu belirteyim, hepsi de Borsanın önde giden, dikkatlerin üzerinde olduğu hisseler. Bir yatırım için böyle olmaları yeterli gelir mi, değil tabi. Ama ciddi olarak ön plana çıktıkları kesin...

Yarın akşama kısmet olursa bunları kendi iç dünyalarında değerlendirmeye çalışacağım. Selamlar,
    sayın izci ricamı(daha doğrusu 5 ricamı) kırmadığınız için çok teşekkür ederim.takip ettiğim ,fikirlerinden istifade ettiğim deneyimli,bilgili bir yatırımcı ve uzmansınız.başarılar ve hayırlı kazançlar.saygılarımla.

Sayfa 429/932 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •