Sayfa 429/1001 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Yav ben işin içinde bile değilim. Yazdığım bir varyasyon sadece olay böylede olabilir. Ne biliyorsunuz gibisinden. Tanık olmadığım bir olayın nasıl gerçekleştiğini nereden bileyim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Niye tanık olmadığınız bir olay hakkında ahkam kesiyorsunuz o halde veya başka bir deyimlen maydanoz oluyorsunuz da denebilir.

Antibiyotiğin fiyatını verdim, onlan başlayabilirsiniz mesela.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Anlama zorluğu olabilir, o neden ile fiyat bilgisini de verelim.
    Herkes bu ilacın bir antibiyotik ve 100 doların üstünde olduğu konusunda hem fikirse bitcoinleri alalım. Sonra bir sağlık kuruluşuna bağışlayalım. Evet pamuk eller cebe.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Gecmis olsun sn ressam ben de annemi periyodik olarak Ankara'ya goturuyorum, Gazi'de Prof Mehmet Akif bey var sagolsun onun sayesinde annem romatizma sorununu igne kullanarak da olsa asmis durumda biz de ozelde muayene oluyoruz ama hic oyle sorunlar yasamadik, cok iyi bir doktor her seyden once iyi bir insan size insan olmayan birisi denk gelmis.

Basimizdan gecen bir olayi anlatıyım, babam 2013 aralik gibi rahatsizlandi ayakta falan ama asiri zayfilama ve bir cok sorun, sararma vs neyse Tokat'ta Dh götürdüm doktor mr istedi bir ay sonraya gun verdi dedii, erken verin durum acil yok, neyse, ozel bir hastaneye geldik, orada hemen mr test vs yaptilar, gastroenteroloji uzmanı bakti durum cok kotu, pankreas kanali tikali stent atilacak, babam zaten kansermis bize soylemediler, bu sarilik Ankara'da Yuksek İhtisas ve Hacettepe'de yaptiklari uygulamayla geciyor dediler.

Neyse kalktik Ankara'da Yüksek İhtisas'a gittik acilden giris yaptik bir islem yaptiklari yok, Ercp yapmalari icin yatis yapmalari gerekiyor, yatis yapalim diyoruz yer yok, neyse Ankara'da yasayan akrabalarimiz ayni hastanede birisini taniyormus adam da depoda mi ne memur, o da o bölümün bir doktorunu taniyor, bu doktor İncek'de yeni bir bahce almis, Tokat'in fidanlari guzelmis, bizde fidan istiyor ben telefonla aradim Tokat'tan otobusle 10-15 tane fidan gonderdiler, bos yer olmayan hastanede hemen yer acildi, neyse su tahlil senin bubtahlil brnim oradan oraya Atatürk Eğitim de pet raporu baktilar ki kanser her yeri sarmia, su zaman ameliyat ediyoruz, konseydi vs derken 4 ay yattik hastanede sonra dediler ki hadi yallah eve biz bir sey yapamiyoruz, babam 2 ay falan da evde yasadi Ağustos ayinda da onu kaybettik 59 yasinda sene 2014, benim saglik sistemi deyince aklıma bu geliyor.
    Şimdi bu tatsız sağlık olayında ilk özel hastanede gastro uzmanı baktığı zaman pankreas kanalı tıkalı bu ankarada açılır derken muhtemelen kanseri görmüş olmalı.Çünkü ankarada yapılan tetkiklerde her yerde metastas varmış bunu ilk özel hastanedeki doktorun görmemesi imkansıza yakın.Ankaraya gönderirken bu hastalığın tedavisi olmadığı en uzun ömrün bu hastalıkta 6 ay olduğu,safra kanalının açılmasının sadece hastayı rahatlatacağı hastanın ölümünün mutlak olduğunu söylemesi lazımdı.Hastaya değilse de aileye söylenmeli umudun sıfıra yakın olduğu açıklanmalıydı.Neden yapılmamış anlamadım.Bu olayın sağlık sistemi ile alakasını çözemedim,gereken şeyler yapılmış,ercp için öne alınabilmesi fidanla falan olmuş o kısım yanlış tabi ama ercp için ankarada başka hastanede yer bulunabilirdi,fidan işi şart değildi.Sonuç ise dünyanın her yerinde bu hastalık için aynı olurdu.Doktorların tavırları konusunda ise doktorlar bizim toplumumuzun aynısı biz neysek doktorlarımız da o ,savcılarımız hakimlerimiz polislerimiz ne kadar kibarsa doktorlarımız da o kadar kibar.Savcıları hakimleri polisleri,dövmek eleştirmek,aşağılamak sakıncalı olduğundan güce karşı tavır koymakta zorlandığımız için kolay av olan doktorları millet dövüyor aşağılıyor falan.Kişisel kabalıkları ,saçmalıkları,haksızlıkları hele de sağlıkta hoşgörmem mümkün değil ama hastalardan korktuğu ürktüğü için mesleği bırakan bir hekim olarak işin diğer yönleri de var yazamadan duramadım.

diğer meslek zihniyetlerine göre doktorlar çağın gereklerine en adepte grup.
    diğerleri yüzyılın başında
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Bu arada doktor maaşları çıplak emekliliğe yansıyan maaş olarak bekçi maaşı ile aynıdır.Üç beş sabit döner ve performans eklenir ama öyle çok da bir şey genelde eklenmez.Bu pandemi bitmedi, baya ölen sağlık personeli var.Doktorları sağlık sistemini eleştirmeyi salgın sonrasına bırakın derim.Şu ara allah korusun coronaya bir yakalansanız allah ile aranızda sağlık personeli dışında kimse olmayacak.Malum ölümcül bir bulaşıcı hastalık, eşiniz,çocuğunuz ,anneniz babanız yanınıza giremeyecek bu insanlar girmek zorunda,morallerini bozmamak gerek.Bakın bunu doktor hatalarının, kibrinin, saygısızlıklarının ve hatta bazen art niyetlerinin farkında olan sistemin dışına çıkmak zorunda kalan biri olarak yazıyorum.Bu konuları kapatalım cidden hiç zamanı değil.

7. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Sade devlette tek bir Doktor maaşı ile İstanbul da en lüks semtte müstakil cadde üstü Köşk en göZde güneyde tatil yöresinde denize sıfır villa alabiliyorlarmış hekimler .

Birde özelde çalıştığını düşünün bu kişilerin

Sonuçta bu denli talep olduğu için çok fazla fakülte ve kontenjan bölüm açıldı ama yeterli
    Donanımda olmayanda olabilmesi sağlandı bu da kaliteyi düşürdü her branşta her meslekte olduğu gibi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 429/1001 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •