Sayfa 43/240 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 337 - 344 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1. Bende almiyorum artik aldirtmiyorumda bizden 3 5 kuruş kazandılar ama çok şey kaybettiler

ASUS_T00I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by akashi Yazıyı Oku
    Bende almiyorum artik aldirtmiyorumda bizden 3 5 kuruş kazandılar ama çok şey kaybettiler

ASUS_T00I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sadece ürün almamakla olmaz bilanço kalemlerinin tek tek incelenmesi, bilanço açıklanmadan önceki operasyonlarin hepsi ile ilgili, BİMER, CİMER, SPK BIST ve Maliye bakanlığına konunun araştırılması için talepte bulunulması lazım. Varsa bir usulsüzlük herkes hesabını vermeli. Muz cumhuriyetinde değiliz. İnsanların emeğine herkesin saygı duyması gerekir. Ahlak yoksunu kurumsalliktan uzak firmaların tek tek ayıklanıp Bistten atılması yatırımcının güvenini kazanıp tekrar borsaya ilgi duymasını sağlar. Bu tür bir temizlik BIST şirketlerinin itibarını da o bir o kadar arttirir. Yoksa yabancirın elinde oyuncak olur..bol kazançlar. Hak verilmez hak alınız...

"En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidir”
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

3.  Alıntı Originally Posted by ÇAKAL Yazıyı Oku
    Üstteki CİMER şikayeti...
    Bu da BİMER şikayeti.

SPK görevini yapmamaktadır.
    26/10/2017 perşembe günü 1,87 civarındaki hisse yüksek işlem hacimleri ile 2 seansta 2.35 i görmüş ve toplam 4 işlem gününde yani 01/11/2017 tarihi itibari ile hisse 1.88 e kadar inmiştir.
    Ki borsanın %5'e yakın pirimlendiği günlerde.
    30/10/2017 bilanço açıklayan şirketten birileri içeriden bilgi aldığı kesindir.2 seans öncesi operasyon çekmiş ve haksız kazanç elde etmiştir.
    Her dönem bu grup hisselerinde
    İnsider Trading olayı yaşanmasına rağmen SPK göz yummaktadır.
    Devletten aldığı teşvikler yanında sürekli bedelli yapmasına göz yumulmakta ve küçük yatırımcının soyulmasına göz yumulmaktadır.
    Akarı kokarı olmayan su'dan zarar eden dünyanın neredeyse tek şirketi olan Pınarsu yönetim giderleri ve harcamalarla şirketin içini boşaltmaktadır.Ortağı olduğu şirket yaşar pazarlamanın değerini bir önceki döneme göre düşürerek diğer grup şirketine devretmiş ve devrolduktan sonra YP Türkiyenin ilk 500 şirketi içine girmiştir.
    Koca yaşar bankı hüpleten şirket tüm hisselerinde göz göre göre operasyon çekmektedir.
    Endeksin 111.000 'i geçtiği şu günlerde hisse 7.000 endekste gördüğü fiyatlardan işlem görmektedir.

SPK'dan şikayetçiyim.

Sayın Çakal bilgi birikiminizi, emeğinizi, duyarlılığınızı takdirle karşılıyor ve sizi tebrik ediyorum. Ancak, bu şirketin mağdur yatırımcılarının; yetkilileri uyandırıp harekete geçirebilmesi için birlik içinde hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda yalnızca Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı ile kısıtlı kalmayıp, herkes SPK ya da başvurmalıdır.
    SPK web sitesinde şikayetler konusunda ki uyarılara karşın, benim daha önce bu forum da defalarca yazdığım gibi bizlerin devasa maaşlar alan mali müşavirlerimiz, avukatlarımız olmadığı gibi, olsa da gidip şirketin defterlerini inceleme şansımız yoktur. Hal böyleyken 7 yıldır sürekli zarar yazan bu şirket maliyeti yok denecek kadar az olan suyu marka olarak bir çok firmaya göre fahiş fiyata satmaktadır( Ayran fiyatına).
    Hal böyleyken SPK ya bu söylemle şikayette bulunmakta hukuki bir sorun yoktur.
    Başbakanlığa Cumhurbaşkanlığına ve SPK ya şikayetlerinizde bu şirketin elinde bulunan Y.B.P hisselerini aynı holdingin diğer şirketine yok pahasına devrettiğini (devir den hemen sonra Y.B.P bir anda ülkemizin en büyük 500 şirketi arasına girdiğini)ve kısa süre önce, % 250 sermaye artırdığını, buna rağmen şu anda borç batağında olduğunu biliniz. Bu borç batağından dolayı, önümüzde ki süreçte tekrar bir bedelli sermaye artırımına gidip biz küçük yatırımcıları bezdirip elinde ki hisseleri sattırmak amacında olduğuna inanıyorum.
    Hepinizden ricam,lütfen;yaptıklarını yanlarına koymalım.Bu şikayetleri hepimiz yapalım.Unutmayın birlikten kuvvet ve dahi yaptırım doğar.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. değerli dostlar 2,07 den almış olduğum pınsuyu yapılan insider tradingden sonra böyle patron ve de çakal şirketlerine bulaştığım için kendime kızarak geçen hafta perşembe günü 1,88 den 3650 tl zararla sattıktan sonra kalan parayı ASELSANA gömdüm aynı gün.33,76 maliyetle.An itibarıyle aselsan 38,50 seviyesinde.Pınardan ettiğim zararı çıkarıp kara geçmiş durumdayım 3 günde.Allah utandırmasın.
    Sonra kendi kendime kızdım ülkemizin bu kadar potansiyelli ve güzide gerçek üreten ve stratejik bir şirketi varken neden olmayacak patron şirketlerinde macera aradım bugüne kadar diye..
    hep almaya niyet ettiğim ama hep çok yükseldi çok pahalı diyerek her seferinde vazgeçtiğim bir kağıttı.(geçen sene 9 liradan almadığıma o kadar pişmanım ki)
    Biliyorum zarardayken satmak içinden gelmiyor insanın,hatta çok gücüne gidiyor oyuna getirildiği için..Ama borsada bu şekilde olan bir sürü şirket var,hepsi kynin kanıyla besleniyor.
    kalın sağlıcakla dostlar.

6.  Alıntı Originally Posted by bahtsız bedevi Yazıyı Oku
    değerli dostlar 2,07 den almış olduğum pınsuyu yapılan insider tradingden sonra böyle patron ve de çakal şirketlerine bulaştığım için kendime kızarak geçen hafta perşembe günü 1,88 den 3650 tl zararla sattıktan sonra kalan parayı ASELSANA gömdüm aynı gün.33,76 maliyetle.An itibarıyle aselsan 38,50 seviyesinde.Pınardan ettiğim zararı çıkarıp kara geçmiş durumdayım 3 günde.Allah utandırmasın.
    Sonra kendi kendime kızdım ülkemizin bu kadar potansiyelli ve güzide gerçek üreten ve stratejik bir şirketi varken neden olmayacak patron şirketlerinde macera aradım bugüne kadar diye..
    hep almaya niyet ettiğim ama hep çok yükseldi çok pahalı diyerek her seferinde vazgeçtiğim bir kağıttı.(geçen sene 9 liradan almadığıma o kadar pişmanım ki)
    Biliyorum zarardayken satmak içinden gelmiyor insanın,hatta çok gücüne gidiyor oyuna getirildiği için..Ama borsada bu şekilde olan bir sürü şirket var,hepsi kynin kanıyla besleniyor.
    🤗🤗🤗

"En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidir”
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8.  Alıntı Originally Posted by bahtsız bedevi Yazıyı Oku
    değerli dostlar 2,07 den almış olduğum pınsuyu yapılan insider tradingden sonra böyle patron ve de çakal şirketlerine bulaştığım için kendime kızarak geçen hafta perşembe günü 1,88 den 3650 tl zararla sattıktan sonra kalan parayı ASELSANA gömdüm aynı gün.33,76 maliyetle.An itibarıyle aselsan 38,50 seviyesinde.Pınardan ettiğim zararı çıkarıp kara geçmiş durumdayım 3 günde.Allah utandırmasın.
    Tebrikler.
    Biz de bekleyelim bakalım, ''şeref noksanı zalımlar şerefin farkına varsın'' diye. ;)

Sayfa 43/240 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •