Sayfa 43/1024 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Gerçeği söylemek gerekirse Sn.bilinmeyen'in söylemlerini hep haklı buldum ama tepki alması sadece bu başlığın konuya tam olarak uygun olmamasıydı.
    aslında makul bir insansınız gibi geldi fakat insanoğlunun aklı ve zekası yetersiz , bunun dışında doğallığın da kendi dışındaki olayları kavraması diye birşey söz konusu değil..

sizin uygun başlığa uygun bulmadığınız konuda , kaç insan intihar etti, kaç bin kişinin yuvası dağıldı, on binlerce insanın hayatı karardı vs. bu konuları bilmeniz mümkün değil..

yani bu nasıl birşey biliyormusunuz? insanlar can çekişirken bağırıyor, fakat siz bu çığlıklardan rahatsız olup , şikayetçi oluyorsunuz..

ben rxpu muydu neydi ona söyledim çok ciddiydim ama o ciddiye almadı.. BÜTÜN PARASINI , EVİNİ , BARKINI HEPSİNİ SATIP YARIN BANA GETİRSİN.. VE HAYATIN OLAĞAN AKIŞINDA OLABİLEN BİRŞEY GİBİ HAYATINA DEVAM ETMEYE ÇALIŞSIN.

1 SAAT SONRA AYAĞINA TAŞ BAĞLAYIP KENDİNİ DENİZE ATMASINDAN KORKARIM..

hayatta başımıza gelen ve gelecek herşeyin nedeni anlamamak, anlamak istememek.. kötü niyeti, hainliği vs zaten saymıyorum bile .. sadece anlamamak yeterli..

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Casual *bilinmeyen* 'i tekrar aramızda görecek miyiz?
    tuhaf bir insansın.. algıların kurbanımısın (yani iyi niyetli bir insan olarak) yoksa benimle konuşmaman gerektiğini idrak edemiyomusun anlamadım..

jondowes bunu çoktan idrak etti, dünya da imar bankasın da devletin yaptığı gasp ın eşi benzeri yok.. doğruları söyleyebilecek yapıya sahip değilsen hiç konuya girmemelisin "jondowes" gibi... değilse bu olayı savunamazsın akıl almaz bariz durumlar var..

savunmaya veya algı yönetimine soyunursan komik duruma düşersin.. bu konuyu hiç biryerde finans, ekonomi bilgisi olan insanlar olaya muhatap kişilerle konuşmazlar, tv ler de, medya da asla konuşulmaz.

bunun nedeni var tabi.. her banka konuşulur fakat imar bankası konuşulmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Gerçeği söylemek gerekirse Sn.bilinmeyen'in söylemlerini hep haklı buldum ama tepki alması sadece bu başlığın konuya tam olarak uygun olmamasıydı.
    ayrıca yaklaşımınızı çok olumlu buldğum için muhtemelen bildiğiniz bir konuyu tekrar hatırlatmak istedim; benim şu an maddi bir sıkıntım yok, tabi olay meydana geldiği yıllardı ciddi sıkıntılar yaşadım..

ve en önemlisi, bu olaydan benden çok daha kötü etkilenen insanlarla tanıştım.. bir kaç hafta içerisinde bile anormal sıkıntılar yaşamaya başlayan insanlar oldu.

onların gözlerinden bakıldığında bu olaya kayıtsız kalan insanlar bile kesinlikle "insan" olarak tanımlanamaz.. yani bırakın haince banane vs diyenler.. kimse konu hakkında bilgiye sahip değil burada atıp tutuyor..

konuyla ilgisi olmayan devlet tarafından yapılan algı yönetimine inanıyor, buraya bora yaşar diye bir dangalak geldi..

dünya dan bi haber.. kuş kadar beyni yok adamın bilmem kaç bin mesaj atmış.. imar bankası , işte dünya da eşi benzeri görülmemiş.. vs vs.

insan bu derece muhakemeden yoksun, düşüncesiz, fikirsiz olabilir mi? devlet kurumları ne dediyse papağan gibi gelip burada onları söylüyor..

oldu , gözlerim doldu.

Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    tuhaf bir insansın.. algıların kurbanımısın (yani iyi niyetli bir insan olarak) yoksa benimle konuşmaman gerektiğini idrak edemiyomusun anlamadım..

jondowes bunu çoktan idrak etti, dünya da imar bankasın da devletin yaptığı gasp ın eşi benzeri yok.. doğruları söyleyebilecek yapıya sahip değilsen hiç konuya girmemelisin "jondowes" gibi... değilse bu olayı savunamazsın akıl almaz bariz durumlar var..

savunmaya veya algı yönetimine soyunursan komik duruma düşersin.. bu konuyu hiç biryerde finans, ekonomi bilgisi olan insanlar olaya muhatap kişilerle konuşmazlar, tv ler de, medya da asla konuşulmaz.

bunun nedeni var tabi.. her banka konuşulur fakat imar bankası konuşulmaz.
    Gardaş Bonozede olarak yazdıklarının hepsinin altına imzamı atarım..
    Bonozedelerin haklı mücadelesinde bizlere destek veren MİMHABER yöneticilerine saygılar sunarım..!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Gardaş Bonozede olarak yazdıklarının hepsinin altına imzamı atarım..
    Bonozedelerin haklı mücadelesinde bizlere destek veren MİMHABER yöneticilerine saygılar sunarım..!!!
    kardeşim mesele bonozede meselesi değil aslında, bu olay türkiye de olmamalıydı.. yani bir grup insanı ötekileştirmek.. 380bin insan aileleriyle 1.5 milyon insan..

bu insanları en çok etkileyen "ötekileştirilmek" zira bunun benzeri bir "gasp" artık türkiye de olamaz.. yani bddk nın yapabileceği en kötü şey; bir bankayı "kurtarmamak" bankaya el koyup ben ödemiyorum demesi söz konusu olamaz..

zaten olamıyacakta.. bu sadece imar bankası tasarruf sahiplerine yapıldı ve konu kapatıldı.. devletin bu insanları yine kazanması lazım.. kazanabilirmi bence bu olayı birebir yaşayanları asla kazanamaz..

fakat onların çocuklarına haklarını ödeyerek yeni nesille barışabilir..

6.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Desene Sistem..!!
    Vatandaşın TL mevduatını buharlaştırma üzerine kurulu..!!!!
    önümüzdeki buhranda kurtarıcı kaynak olarak TL mevduatlar seçildi,bunlar çöpe çevrilerek başta betoncu yandaş tayfa kurtarılmaya çalışılacak.(hatta çok önceden bu başladı bile,fakat kasımda hızı arttı)

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eski forumda *bilinmeyen* zaten kendi başına bir olaydı, onu salt bir kişi olarak nitelendirmek biraz hafif kalır. Eğer bilinmeyen'i bulabilseydim diyecektim ki muradına erdin buğday türkiye varlık fonuna devredildi.
    ukalalık yapabilen bir kişi en azından benim yaptığım şu öngörüyü yapabilmeliydi; " 1.8 -1.9 seviyesinden birikimini dolara gömmek...

bu öngörüyü yapamıyanın ukalalık yapmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Garanti den %3 nasil aldin. Ben MT degistireyim dedim, diger sube MT bu risk e giremedi, istanbula mi gitmek lazim. tobe tobe ya......

Burada arkadaşlar daha yüksek oranlari telaffuz ediyor.

Sayfa 43/1024 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •