Sayfa 433/1002 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: Viop - XIII

bu son salgın konusu..günlük yaşantıda sadeliğin, hijyenin ve yaşanabilir şehirlerin önemini ortaya koyuyor..
    son aylarda gündemimize bu salgına ek olarak deprem konusuda girdi..

iki konuda zararların minimize edilebilmesi ve kontrolu açısından makul nufuslu şehirlerin ve bu şehirlerinde ferah , geniş ve ulaşılabilir yeşil alanlara sahip olmasının önemini ortaya koyuyor..

ancak iktidar son 20 yılda istanbulu berbat hale getirdi.. resmen bangladeş seviyesinde beton yığını bir ucube oldu.. bu söylediğim deprem ve salgın gibi tehlikeler açısından affedilmez bir hata ve günah demek..

bundan sonra en önemli öncelik bu olmalı.. istanbulun nufusunu tersine göç ile azaltmak.. şehir içindeki yeşil alanları eksponensiyal arttırmak.. bu konu bir milli güvenlik meselesi.. her türlü politika ve kamusal araç masada olmalı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bu asi olacaksa hebatit ya da tetenoz asilari gibi olmali. Titren iyi oldugu muddetce asiya ihtiyac duyulmamali.

Ben bu sene grip asisi oldum ama yine grip oldum. Belki olmasam daha agir atlatirdim. Asi hastaligi engellemiyor ama etkilerini zayiflatiyor.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    virüs şekil degistiriyor aşının bı faydası olmaz..
    grip asisi dediklerinden babam her yıl yaptırır (20 ye yakın virüs var içinde) sonra bazı yıllar yine hasta olur..
    virüsle mücadele edemezsin , edeceğim diyen de yalan söyler..
    bağışıklık sistemin iyi ise ayakta atlatırsın ve aynı tip virüsten dolayı tekrar hastalanmazsin..
    ne yapılırsa yapılsın , sıcak havalar gelmeden bı hal çaresi yok bu işin..
    doğal seleksiyon işleyecek , istediğin kadar izole ol..doğa kanunu var , önünde duramazsin..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu son salgın konusu..günlük yaşantıda sadeliğin, hijyenin ve yaşanabilir şehirlerin önemini ortaya koyuyor..
    son aylarda gündemimize bu salgına ek olarak deprem konusuda girdi..

iki konuda zararların minimize edilebilmesi ve kontrolu açısından makul nufuslu şehirlerin ve bu şehirlerinda ferah , geniş ve ulaşılabilir yeşil alanlara sahip olmasının önemini ortaya koyuyor..

ancak iktidar son 20 yılda istanbulu berbat hale getirdi.. resmen bangladeş seviyesinde betpn yıiını bir ucube oldu.. bu söylediğim deprem ve salgın gibi tehlikeleri açısından affedilmez bir hata ve günah demek..

bundan sonra en önemli öncelik bu olmalı.. istanbulun nufusunu tersine göç ile azaltmak.. milli güvenlik meselesi.. her türlü politika ve kamusal araç masada olmalı..
    nüfus planlaması dünyanın en önemli beka sorunudur..bu kadar nüfusu yeryüzü kaldırmaz , şu andaki virus hikaye..
    zamanı gelir doğa intikamını acimasizca alır..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

4. sıkıntıyı görebiliyor musunuz..ondan sonra da batı neden göçmenleri almıyor diyoruz..almaz tabii.
    toplumun refahını sağlığını düşünmesin mi..
    bize bakmayın bize bişey olmaz..
    yakında cahilliğinde aşısını bulurlar..ne kafa yoracaz bunlara..

5. önceden 1 haftada atlattığım gribi, suriyeliler geldikten sonra 1 ayda atlatamıyorum..
    kimsenin benim sağlığımla oynamaya hakkı yok..batı bunu görüyor işte..
    çöp oldu memleket yazık

6. 50 yaşındayım . Normalde hiç grip olmam . Allah’a şükür herhangi bir hastalığım yok . Düzenli spor yaparım .

Hastalık bilmem Allah’ıma şükür .

Bundan 6 ay önce bir kuru öksürük geldi 1 ay çektim .

Akıntı yok balgam yok .

1 ay öksürük . Geçmedi 1 ay .

Şimdi düşünüyorum da kesin garip bir virüstü o
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

7. Diyanet işleri başkanı hemen istifa etmelidir .

Bu ortamda 21.000 kişiyi umreye kim gönderdi .

Camiler de hemen kapatılmalı .

Herkes namazını evde kılsın
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

8.  Alıntı Originally Posted by Volna Yazıyı Oku
    50 yaşındayım . Normalde hiç grip olmam . Allah'a şükür herhangi bir hastalığım yok .
    Düzenli spor yaparım .

Hastalık bilmem Allah'ıma şükür .

Bundan 6 ay önce bir kuru öksürük geldi 1 ay çektim .

Akıntı yok balgam yok .

1 ay öksürük . Geçmedi 1 ay .

Şimdi düşünüyorum da kesin garip bir virüstü o
    Volna uzun zamandır seni forumda görmüyordum hoş gelmişsiniz
    iyisiniz değil mi?

Sayfa 433/1002 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz