Sayfa 44/457 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 3656 madde; 345 - 352 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. Kcaeri biraz daha artirdik bakalım hayırlısı..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

2. Teknik olarak 19.49 üzeri kapatsın kafi bugünlük..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

3. Her gap i kapatma zorunluluğun mu var kocabaş.kopup gidemedin

4.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Teknik olarak 19.49 üzeri kapatsın kafi bugünlük..

Gün ici 19.48 test edilmiş en yüksek.Burasi gecilmeliki teknik olarak coşku artsın..

Kötü senaryoda altta 17.5x desteği var..

5. arkadaşlar geçen hafta şirkete attığım emaillere cevaplar gelmiştir...bunu siz değerli ortaklarım ile de paylaşmak istiyorum..

sayın kocaer yetkilileri şirketinizin 01,06,2023 tarihinde geleceğe dönük değerlendirmeler adı altında atmış olduğunuz kap haberinde şöyle bir ibare var : fabrikamızın yatırım sürecinde gerçekleşen 32 günlük üretim duruşuna rağmen yatırım öncesinde yapılan planlamalar neticesinde 2023 yılı ikinci çeyrek satış hacmimizde bir gerileme yaşanmayacağı ,artan ihraç kayıtlı yurtiçi ve özelikle yurtdışı sevkiyatlar neticesinde satış hacmimizin geçen yılın aynı dönemine göre artacağı beklenmektedir ..

bir yatırımcı olarak merak ettiklerim şunlardır :

1-bir aylık duruşa rağmen nasıl gerileme yaşanmadı ?? acaba önceden satış için gerekli stoklar üretildi mi ??

2-bahsedilen dönem 2023 yılı ocak-haziran dönemi mi ? yoksa sadece nisan-haziran dönemi mi ??

3-satış hacmi derken ciro miktarı olarak mı yoksa satış tonajı açısından mı ?? kast ediliyor...

CEVAP:

Sayın Yatırımcımız,

Mesajınız için teşekkür ederiz.

KAP haberinde, ilgili dönemde yaşanan duruş sonrasında arttırılacak vardiya sayısı ve etkili üretim planlaması ile gerekli açığın kapatılacağının beklendiği ifade edilmektedir. Burada kastedilen satış tonajıdır ve duruş öncesi stoklar dahil ön planlamalar yapılmıştır. İlgili dönemdeki satış miktarı gerçekleşmelerimiz en geç 21 Ağustos’ta açıklanacak 2.çeyrek mali tablolarımız ile kamuoyu ile paylaşılacaktır.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. sayın kocaer yetkilileri borsada sizin hissenizi alarak size ortak oldum..size ve şirketinize güvenerek tüm brikimimi sizin şirketinize yatırdım...bir ortak olarak bizi bilgilendirirseniz sevinirim..

yeni almış olduğunuz jeotermal sahanızda çıkan mineralli suyu ileride ticarileştirme durumu var mı?? bildiğim kadarıyla o su bizim içtiğimiz ve bildiğimiz soda içeceğidir..

bir de normalde jeotermal alanların yanında sera tarımı da yapılabiliyor...acaba bu aldığımız alanda tarım yapacak imkanlar ve araziler var mı ?? varsa ileride bunun ile ilgili bir çalışma yapacak mısınız ??

son olarak da 24MW lık bu yatırımın tahmini maliyeti nedir ?? yatırım yaparken bu yatırımınızı hangi kaynaklar ile finanse edeceksiniz ?? acaba biz yatırımcılara bir bedelli sermaye artışı kararı çıkabilir mi ??

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekür ediyorum..

CEVAP:

Sayın Yatırımcımız,

Kocaer Enerji’nin jeo-termal enerji yatırımı henüz fizibilite aşamasındadır, gerekli tetkikler bitip kaynağımızla ilgili teknik veriler tamamlanınca yatırım kararı alacağız ve Yatırım tutarı o zaman netleşecektir. Fakat yine de fikir vermesi açısında iletiyoruz ki sizin belirttiğiniz MW başına Yatırım tutarı yüksektir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem sismik gibi tetkiklerin hem de santral maliyetlerinin Yatırım tutarı önceki yıllara nazaran ciddi oranda gerilemiştir.

Jeo-termal yatırımımız şu an fizibilite aşamasındadır, santral yatırımı aşamasına geçince en uygun ve şirketimiz için en avantajlı Yatırım finansman yöntemleri araştırılıp ona göre karar verilecektir. Fakat son bilançomuzdan da gözleneceği üzere şirketimizin likiditesi yüksektir, kaynakları güçlüdür.

Jeo-termal enerji 15 yıl boyunca YEKDEM kapsamındadır, dolar bazında alım garantisi mevcuttur (en uzun garanti vee n yüksek fiyat jeo-termal enerji kaynaklarınadır). Bu nedenle fizibilite sonrasında yapacağımız yatırımın oldukça fizibl olduğunu düşünüyoruz. Tüm detaylar belli olduğunda konuyla ilgili tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız.

Saygılarımızla,

Kocaer Çelik Yatırımcı İlişkileri
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. başka bir kanaldan da email yollamış idim...onların da soru ve cevapları şöyledir :

sayın kocaer yetkilileri öncelikle size başarılar diliyorum...sayın yetkililer ben şirketinize borsada ortak oldum..gördüğüm kadarıyla çok başarılı bir şirketsiniz ama nedense bu başarınız borsadaki fiyatınıza tam anlamı ile yansımıyor..acaba bu konuda bir çabanız olamaz mı ??

bir de şirketiniz hep demir çelik sektörü ile hareket ediyor oysa gerçek anlamda sizin şirketiniz bir mühendislik şirketi ..acaba ileride şirketinizin ismini değiştirmeyi düşünür müsünüz ??

üçüncü bir konu da jeotermal ve ges dışında yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımınız olacak mı ?? mesela rüzgar enerjisi gibi ?? bir de jeotermal enerjiye yatırım yaparken bunu öz kaynaklarınızdan mı yoksa ,banka kredisi ile mi yoksa yatırımcı ortaklarınıza bedelli sermaye artırımı ile mi yapmayı düşünüyorsunuz ??

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekür ediyorum...saygılar efendim...

CEVAP:
    Sayın Yatırımcımız,

Şirketimizin isminin değiştirilmesi Yönetim Kurulumuzun gündeminde değildir, kısa-orta vadede böyle bir değişiklik olacağını beklemiyoruz.

Jeo-termal ve JES dışında da yenilenebilir enerji kaynaklarına bakıyoruz. Rüzgar ile ilgili bir fizibilite çalışmamız da olmuştu. Fakat şu anda şirketimizin önceliği jeotermal enerji yatırımımızın hızla tamalanması yönündedir. Jeo-termal yatırımımız şu an fizibilite aşamasındadır, santral yatırımı aşamasına geçince en uygun ve şirketimiz için en avantajlı Yatırım finansman yöntemleri araştırılıp ona göre karar verilecektir. Fakat son bilançomuzdan da gözleneceği üzere şirketimizin likiditesi yüksektir, kaynakları güçlüdür. Yatırımlar için alınacak bir bedelli sermaye arttırımı Yönetim Kurulumuzun gündeminde bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,

8. değerli kocaer yatırımcı ilişkileri borsada sizinle ortak olmuş bulunuyorum..son atmış olduğunuz jeotermal enerji santrali ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum

1-bu jeotermal santral alanını ne kadara aldınız ??

2-bu 24 MW lık santralin yapım maliyeti ne kadar olur ? bitiş süresi kaç ay olur ? ve bu santral kendini kaç yılda amorti edebilecek ??

3-bu yatırımda devlet desteği veya teşviği var mıdır ?

4-bu santral alanında jeotermal su çıkarırken minarelli su da çıkmış olacak acaba bu suyu satma durumunuz olacak mı veya çıkan bu su ile seracılık tarımı yapabilecek misiniz ?

5-faizlerin bu kadar yükseldiği bir dönemde bu yatırımı yapmak büyük cesaret ister...bunu neye dayanarak yapacaksınız...bedelli sermaye ihtimali olabilir mi ??

CEVAP:

Sayın Yatırımcımız,

Jeo-termal ruhsatı ve bloke alanı satin ala bedelini kamuoyu ile paylaşmadığıız için SPK kuralları gereği sizinle de paylaşamıyoruz.

Kocaer Enerji’nin jeo-termal enerji yatırımı henüz fizibilite aşamasındadır, gerekli tetkikler bitip kaynağımızla ilgili teknik veriler tamamlanınca tüm detayları belli olan yatırım kararı alacağız ve Yatırım tutarı o zaman netleşecektir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem sismik gibi tetkiklerin hem de santral maliyetlerinin Yatırım tutarı önceki yıllara nazaran ciddi oranda gerilemiştir. Jeo-termal yatırımımız santral yatırımı aşamasına geçince en uygun ve şirketimiz için en avantajlı Yatırım finansman yöntemleri araştırılıp ona göre karar verilecektir. Fakat son bilançomuzdan da gözleneceği üzere şirketimizin likiditesi yüksektir, kaynakları güçlüdür. Yatırımlar için alınacak bir bedelli sermaye arttırımı Yönetim Kurulumuzun gündeminde bulunmamaktadır.

Jeo-termal enerji 15 yıl boyunca YEKDEM kapsamındadır, dolar bazında alım garantisi mevcuttur (en uzun garanti ve en yüksek fiyat jeo-termal enerji kaynaklarınadır). Bu nedenle fizibilite sonrasında yapacağımız yatırımın oldukça fizibl olduğunu düşünüyoruz. Tüm detaylar belli olduğunda konuyla ilgili tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız.

Saygılarımızla,

Sayfa 44/457 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •