Sayfa 441/1027 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ulaştırma` dış borcu en yüksek sektör: 23.5 milyar dolar
    Bankacılık dışı özel sektörün dış borcu 116 milyar dolara ulaşırken bu tutarın 41,5 milyar dolarının ulaştırma, inşaat ve gayrimenkul sektörlerine ait olduğu görülüyor.
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...r-dolar/206237

Bu hırsız uğursuz takımı daha çok semirsin anamızı daha iyi sinkaf etsin diye ben gideceğim bunlara kredi veren bankalara güvenip Dolarımı yatırcağım yada daha da enayilik yapıp Dolarımı üç kuruşluk faize tamah edip Tl ye çevirip Tl mevduata koyacağım öylemi !...
    Bunlara bol keseden kredi veren ,sağlam oldukları her vesileyele dile getirilen bankacılarımız o paraları nereden bulup bunlara kredi verdiyse gitsinler yine aynı yerlerden bulsunlar.

2. Dün X bankası çalışanı veznedar kız ile yaptığım birebir görüşme..
    Ben- nasıl işler insanlar gelip dövizini bankanızdan çekiyor mu?
    Memure= evet son haflarda baya çeken oluyor ama panik havası yok.
    Ben- panik havası derken anlamadım, panik mi bekliyorsunuz?
    Memure- panik havası ile döviz mevduatlara bir saldırı yok yani.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dün X bankası çalışanı veznedar kız ile yaptığım birebir görüşme..
    Ben- nasıl işler insanlar gelip dövizini bankanızdan çekiyor mu?
    Memure= evet son haflarda baya çeken oluyor ama panik havası yok.
    Ben- panik havası derken anlamadım, panik mi bekliyorsunuz?
    Memure- panik havası ile döviz mevduatlara bir saldırı yok yani.
    Öğretmen arkadaşım düne kadar ev alacağım diye, güvenli bulduğu ,piyasanın en az faizini veren kafa koparıcı bankalardan birinde biriktirdiği, çokta olmayan Tl sini 4.60 dan Dolara çevirip yastık altına attı. Ben o zaman korktum.

4. Bankacılık sistemi çökerse, tüm finans dünyası yıkılır. Bu şirketler neden mevcut varlıklarını nakde çevirerek taahhütlerini yerine getirmiyor. Yapılandırma operasyonunun milyarlarca dolarlık bedeli, milyonlarca vatandaşa ödetiliyor. BDDKnın bu duruma el koyması gerekmiyor mu? "Bankalarımız güçlü" demekle, problem çözülmüyor. Aysbergin görünmeyen yüzünde şu varsayım var: Dev şirketlerin hissedarları servetlerinin kriz ortamı sebebiyle buharlaşacağını biliyor. Bu yüzden yetersiz teminatlarla borçlanmaya gidiyorlar, içerideki nakit ve varlıklar dışarıya çekiliyor. Yurt dışındaki kuruluşlarının nakit hesaplarına bakın; yükseliyorsa bu hareket başlamış demektir. Kâr transferi de buna dâhildir. İnsan ister istemez soruyor: Ülkeyi krize sokmak için danışıklı dövüş mü yapılıyor?..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bana rasyonel gelen iyi bir analiz...

"Artık ortaya çıktı ki; gelinen noktada ekonomi yönetiminin başarısızlığı önemli bir role sahip. Faizlerde artış zamanında yapılmadığı için son oran yüksek tutulmak zorunda kaldı, buna rağmen güven verilemeyince bu kez faiz artışlarına devam edileceği sözü verildi. Atılan sadeleşme adımı da yetmedi. Şimdi özellikle yabancı yatırımcılara verilen sözler nedeniyle, piyasalar perşembe günkü toplantıda Merkez Bankası’nın en az 1 puanlık daha artış yapmasını bekliyorlar.

Piyasaların dün, beklentilerinin üzerinde çıkmasına rağmen, enflasyona kurlarda olumlu tepki vermesinin nedenini iyi okumak gerekiyor. Piyasanın aslında çıkan rakamın ne kadar kötü olduğunu teyit ettiğini söylemek de mümkün. Çünkü rakam daha düşük çıksaydı faiz artışı bu kadar beklenmeyecekti.

Şimdi ise yabancılar başta olmak üzere analistlerin önemli bölümü faiz artışı bekliyor. Buna karşılık dolar tekrar 4.90 TL’ye gelmeden Merkez’in faiz artışına gerek duymayacağını söyleyen bankacılar da var.

Ancak faiz artışı yapılmazsa piyasa tepkisinin sert olacağını herkes kabul ediyor.

Dünkü kur gelişmesini değerlendiren bankacılar, piyasaların yeniden faiz artışıyla TL’nin yabancı için daha cazip olacağını, sıcak paranın yeniden akmaya başlayacağını, kendilerinin de hızlanacak hareketten karlarını artıracakları beklentisine girdiklerini söylüyor.

Faiz artışıyla kurun hızlı çıkışı önlense bile, bu yöntemin sürdürülebilir olamayacağı açık. Şimdi gelinen kur seviyesinin bile reel sektörü ve dolaylı olarak bankaların canını sıkacak noktaya geldiğini, herkes gibi, aslında piyasa da görüyor."

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...lindi-40857712

6.  Alıntı Originally Posted by MfA Yazıyı Oku
    Yil basinda donerci celal ustada tombik doner(80g et) 12.5 liraydi suan 16.5 lira, 32% artis.

ONEPLUS A5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bütün piyasa dolarla çalışıyor. bir tek maaşlı kölelerin maaşı tl.
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 441/1027 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •