Sayfa 442/996 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Trump'ın gururlu çocuklar dediği destekçileri Kongre binasına girmeye çalışıyor

2. Sn Komando öbür tarafta %16 faiz verdiler daha da vermediler, faizler daha da düşecek dediler diyor, sonra buraya gelip dolar 6.80 hatta 6.5 olacak diyor. İki taraftan birini şaapıyor gibi ya, bilemedim.

MB rezervleri arttıracam dedi, -50 de, artı 50 yapsa 100 milyar dolar, bir taraftan da bu sene çok milyar dolar da ödeme var. Yabancı girişi sağdan say sola koy 20 milyar dolar. Ha insider bilgi almışsınızdır, 350 milyar dolar (!) bi yerlerden para gelecektir, ona saygı duyarım. Neticede para paradır. Öyle bir şey varsa faiz topiğinden ziyade, Bist 30 topikleri faydalı olur kanaatindeyim. Zavadanak 220 doları haklar 350 doları görürüz endekste.

3. Bugünde kaval kemiğimizi sert şekilde çarparak şişirdik .

Allahtan ben çarptım o çarpsa dört kolluda idik .

Ne yapacağız bilmiyorum artık .

Bir çingene bulup öpmek lazım dediler ama malum corona var

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn Komando öbür tarafta %16 faiz verdiler daha da vermediler, faizler daha da düşecek dediler diyor, sonra buraya gelip dolar 6.80 hatta 6.5 olacak diyor. İki taraftan birini şaapıyor gibi ya, bilemedim.

MB rezervleri arttıracam dedi, -50 de, artı 50 yapsa 100 milyar dolar, bir taraftan da bu sene çok milyar dolar da ödeme var. Yabancı girişi sağdan say sola koy 20 milyar dolar. Ha insider bilgi almışsınızdır, 350 milyar dolar (!) bi yerlerden para gelecektir, ona saygı duyarım. Neticede para paradır. Öyle bir şey varsa faiz topiğinden ziyade, Bist 30 topikleri faydalı olur kanaatindeyim. Zavadanak 220 doları haklar 350 doları görürüz endekste.
    dolar/tl beklentim topiğe göre değişmiyor. yazılarımı iyi takip edin orda da aynı şeyi söylüyorum hatta ve hatta 6.8 de tüm paramla dolara geçerim diyorum beni bağlar tabi ama şuan 18.50 den faizdeyim ha kalkar %20 net verir yarın arkama bakmam %90 nını bağlarım 1 yıl 1.5 yıl not edin bunu da değişirse söylemim uyarın

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by kirliadam Yazıyı Oku
    öncelikle teşekkürler cevabınız için.

dolar endeksini takip ediyorum. açıkcası şunu kurdum kafamda. dünya için konuşacaksak dolar şu an önden satılmış gibi. değer kaybedeceğini düşünerek dolar endeksi 102 puandan 88 puana geldi. burada çok gerileme için yer kaldı mı bilmiyorum. aşılar dağıtılır dünya piyasaları beklenenden erken toparlanırsa bu dolarlar geri de çağıralacak.

türkiye için konuşursak zaten bu fiyatlar komedi. yıllık %30 enflasyonumuz var, faiz ve reform beklentisiyle kur haddinden fazla düşürüldü. rsi değerleri aşırı satımdan kafayı yemiş durumda. faizde artık çok yerimiz var mı bilmiyorum. jp morgan nisanda faiz indirimi geleceğini söyledikten sonra biraz daha ikna oldum. ocakta 100 bp üstü beklenir mi zor gibi.

bilmiyorum aslında şu an epey şey var kafamda. bir aklım bu seviyelerden eurobond için topla diyor. çok mu acele ediyorum bilemedim.

uzun oldu k. bakmayın. tekrar teşekkürler cevabınız için.

bu fiyatları kaçırırsam çok üzülürüm o da bir gerçek.
    Fiyatın iki bacağı var. Türkiye’ye has sorunlar, Amerika’ya has sorunlar. Biden başkan olunca kongre çoğunluğu ile beraber yeni paket beklentisi var. Bu doları aşağı çeker. Türkiye’de mb’nin daha kredisi var. Kısa vadede olumsuzluk beklemiyorum. Dış politika en azından covid sonuna kadar durgun. En son macronu ne zaman duydunuz. Bana kalırsa bir süre daha bu bahar havası devam eder. Burada tek ara nokta var. Merkez bankası rezerv toplamaya başladığı nokta tahminen dip olur diyorum.

Arada kaldıysanız kademeli alım yapın parçaları risk boyutuna göre bölün derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Bu arada şu anda bir balon var. 2008 sonrası piyasadan çekilemeyen paranın üstüne yenisi geldi. Bu balon patlamadan sönerse süper sönmezse eğlence başlar. Eurobond gibi uzun vadeli yatırım için en azından bu paranın piyasadan nasıl çekileceğini belli olmasını bekleyin derim.

O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    Trump'ın gururlu çocuklar dediği destekçileri Kongre binasına girmeye çalışıyor
    aha buraya
    https://www.senate.gov/visiting/comm...olBuilding.htm

onlardan evvel
    hekleyenler girmişler

senatonun dunyayla bağı kopmuş
    reality show başlamış

alo houston
    Beni duyuyomun

alo alo
    gulu gulu gulu

Milyonlarca yurttaşa pandemi yardımını bu ay kesen Bolsonaro: Brezilya beş parasız, benim yapabileceğim bir şey yok

https://tr.sputniknews.com/guney_ame...parasiz-benim/

O egeli ben değilim

Sayfa 442/996 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •