Sayfa 445/672 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. chp yönetimi 8 seçimdir yenilgi ötesi hezimet sonrası soruyorlar neden bırakmıyorlar saf saf soruyorlar **hala..saf saf.neden.borsaya bakın iştiraklere****
    borsa tarihinde bir ilk...**pay değerlerinin borsada baskılı sistemli ywetmedi bi kısmıda şirket kaynaklı**ödenen**beleşe yani te emem tüüü lerden ...
    sonra bu te emem tüü lereden alınan hisselerden 1 sene sonra tekrar alınan te emem tüü lerle beleşi,nde beleşi sistem mikkemmel.***
    kimse görmüyor**??duymuyor**? öyle sanıyor spek**ler**
    çiftlik ***yoğurt yumurtaya devam ..***çiftliğe hoş geldiniz organik****içten*bilgili**sistemli çiftlik.***

2. Ali Ağaoğlu'nun varlık satışı yapacakları haberi ile alakalı düşüncem:

Borçlarının varlıklarına oranı yalnızca %9,4 olduğunu belirtmesine rağmen %4-5 varlık satışı yapmaları bana

1. Likidite sıkıntısı çektiğini
    2. Varlıklarını olması gerektiğinden daha yüksek değerlediği

izlenimi vermektedir. Tipik bir inşaat-gayrimenkul şirketi sıkıntısı.

3.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Gva 74 abicim güzel bilanço analizilerin vardı 6 aylık kâr bekletin var mı?
    beklentilerimi yazayim lakin kilavuzu karga olananin g.. boktan kurtulmazmisi ilave ederek aman haa yatirim tavsiyesi falan degilide ekleyelim..

biliyorsunuz ki 1. kira gelirleri, 2. konut satis gelir/maliyeti 3. yatirim amacli gm satisi/maliyeti ve 4. uncusu yil yarisi yada sonunda aciklanan degerleme artis/azalislari , ana gelir kalemleri , buna bu yil olan hedge islemi turev islemleri kar/zarari ve varsa nakitin faiz gelirleri ve aidat ivirzivir gibi gelirleri ilave ediyoruz..

elimizdeki subjektif tahminler ile konut satis tarafini hesaplamaya calisiyorum, lakin kira tarafi, gm satis kari ve turev islem tarafi ucassagi bes yukari hesaplanabilir..
    bende sevgili viop un paylastigi bazi veriler var nisan ayina ait, sagolsun, buna gore insitanbul da %91 , manzara tarfinda %61 satis yapilmis ve o an itibariyle %30-35 lik teslimat olmus idi.. bu veriler isiginda son 1 aylik konut kampanyasi ,%.98 faiz ve %20 indirim li olan, son ceyrege teslimat yansimasi olur ve %35 lik ceyreksel teslimatlara yayilir dusuncesi ile...
    2.inci ceyrek 290 mio konut satis, 215 mio satis maliyeti yaratabilir...
    eger bu gerceklesir ise tahmini bu ceyrek kar beklentim 65mio tl civarinda , 3.uncu ceyrekte buna benzer bir rakam bekliyorum son ceyrekte ise degerleme haric 30 mio gibi, yillik bazda degerleme artis azalisi hesaba katilmadan 177.5 mio gibi bir kar ongoruyorum...
    bu rakamlar yakalanir ise temettu ve bedelsiz tarafta bir sorun yaratmaz kanimca, temettu yerine bedelsiz sermaye artisi tarafi agir basabilir keza sirketin borclanmasi artiyor... 2019 ortasinda sona erecek 400 mio luk tahvil ihracini kapayabilmek icin nakit ihtiyaci olacak...

sorun kira verimliligi acisindan sorunlu bazi menkullerin olusu basta iskule olmak uzere..ve manzara ofis tarafi eldeki konut uretimi yada otel uretimiicin tutulan arsa benzeri degerlemelerin bu ortamda atil kalmis olasiligi ki enflasyon tarafi control altina alinamaz ise vadesi uzayabilir ve borcluluk duzeyi tabii

bu fiyatlar bana anormal gelmiyor, bu kadar belirsizlik var iken... ancak bu en kotusu 0.20 cent onemli bir yer ve ordayiz, ve bu essegin 0.40 cent yapmasi olasimi bana gore cokda mumkun.. bunun icin belli kosullarin olusmasi sart, bunuda cehapeymis, manukyanmis suymus buymusma baglayanlari, komplo teorisi ustadlarini ciddiye almamanizi tavsiye ederek bilancoyuincelemenizi tavsiye ederim, digger sirketler gibi zor incelenir bir boyutu yok...

sirket hissesine sahip ciksincilara ise buranin serbest bir ekonomi oldugunu hatirlatar, sirketin esas amacinin gyo talimatinda yazdigini da ileteyim, hisse trade I yapacaklarina duzgun getirisi olan projeler uretmelerini tercih ederim..

gmenkul satislari mide bulandirdi, dogrudur lakin sirkette ozellikle 2 yildir nakit akiminda sorun var ve buna ragmen duzenli temettu odemesinisurdurmek istiyor, gecen blog yazisinda paylasan arkadasa tamamen katiliyor, okumanizi tavsiye ediyorum

sevgiler

4. bu sene surpriz yilsonu degerlemelerde olacak gibi, burada d/dd oranini yukari cekecek degerleme azalislari gorulebilir ...
    yani borsanin en ucuzu diyenlere soyleyeyim...

benim acimdan %7.5 temettu getirisi ile cari fiyattan %7.8 kira getirisi anlami tasiyor. 13 yil amortisman
    %10 temettu ise %10 ustu.. 9.6 yil ..bu temettu isi bozulursa ayri onuda gormek isterim... bugun konut alacagima isgyo almamin nedenide budur... konut sektoru fiyatlar arz talep hersey ortada enflasyon %15 lere geldi , yani ne bekleniyor bu sirketin performansindan hayret ediyorum, fiyat ucuz mu evet Kabul lakin neye gore ucuz yada pahali.. cok degisken var kim onunu gorebiliyor, 3-4 aydir kira alamadigim kiracim var, evin fiyati %20-30 dusmus,

hayatta cehapeye oy vermemis biri olarak, bakayim dedim nedir bu is, chp iki bagimsiz yonetimkurulu uyesi atiyor, bankanin bilmem kaci ataturk hissesi ve bu yuzden, kar payi ne oluyor, bu temettulerde turk tarih kurumuna ve turk dil kurumuna gidiyor vasiyetnamede yazildigi uzere, peki karpaylarini alan bu iki kurumu kim atiyor, basbakanlik atiyor, ulennn basbakan kilicdaroglumu

Sağol güzel kardeşim

6. ulkede coooookkkkk sorun var, hem yonetenler hemde bu ulkede yasayanlar sorumlu, her partiden her fikirden her ideolojiden, her etnisiteden...
    tumune yakini gotunde don yokken, cocugun rizkini cikarmazken, iphonelara yatirir bir yillik maasini yada tasarrufunu, olmayan olmayacak parayi kredi kartlari ile harcar, herbirinin cebinden 3-5 kart, ulkede ne tasarruf var, ne birikim..vergi odemezler ben oderim dolayli, elektrik su odemezler ben oderim dolayli, egitimin icine ettiler, vasat ozel okul paralarini ben oderim, ulkemi severim borsasina yatirim yapar zarari ben oderim dolayli, takim tutar gibi parti tutarlar siyaha beyaz, kirmizya mavi derler yine ben oderim dolayli...

yavu hala ne bekleniyor, kerizlik bizde ayri yatirimi isgyo alacagina halkb alacagina git apple hissesi al degil mi?

neyse canimsikildi, sevgiler

7. Sayın Gva74 mesela 75 mln lira yıllık kira geliri olan KANYON bilançoda sanırım yalanım olmasın 170 mln tl mi ne.Bunu nasıl değerleme azalışı ile aşağıya çekebilirler???????????????Yuh desem bende ayıp olur mu?Mesela bakın bakalım AKMGY nin AKASYA Avm nin değerlemesi Hatta KAnyona göre dağbaşı denilecek AKBATI nın değerlemesi ne kadar?

ISGYO da pozisyonum yok almayacağımda.Ama bu fiyatlar el insaf yani.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Gva74 mesela 75 mln lira yıllık kira geliri olan KANYON bilançoda sanırım yalanım olmasın 170 mln tl mi ne.Bunu nasıl değerleme azalışı ile aşağıya çekebilirler???????????????Yuh desem bende ayıp olur mu?Mesela bakın bakalım AKMGY nin AKASYA Avm nin değerlemesi Hatta KAnyona göre dağbaşı denilecek AKBATI nın değerlemesi ne kadar?

ISGYO da pozisyonum yok almayacağımda.Ama bu fiyatlar el insaf yani.
    sanirim karistiyorsun, isgyo payi %50 o da degerlemesi 510 mio tl gibi..yarisi
    kira geliride asgari 36mio gibi olur bu yil
    marmarapark 162mio belki bununla karistiriyor olabilirsin..

Sayfa 445/672 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •