Sayfa 445/914 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Kontrolmatik bilanço gelmiş ... adamlar bir bir verdiği hedefler gerçekleşiyor..

burda ise son 5 senedir verilen hedeflerin hiç biri gerçekleşmedi...

2.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Uzucu. 12 ay once, 15 Subat'ta 11 dolari goruyor. Simdi nerede.

Lutfi Bey 2021 icin, bizi heyecanlandiran bir yil olarak hatirlayacagiz demis. Ketum Lutfi Bey'i neyin heyecanlandirdigini bilemiyorum ama biz 2021'i, hissenin dolar bazli dortte bir fiyatina dustugu, ilk defa KAP'a tek haberin dusmedigi yil olarak hatirlayacagiz. (2 yillik bilanco arasi tek haber yok)

Soyle diyeyim, eger Subat'ta dolara gecmis olsaydim, simdi 4 katim param vardi. Hadi diyelim o sismeceydi, hala 5 sene once ilk girdigim zamanki fiyatin dolar bazli yuzde 30 altindayiz. Zaman kaybi, firsat kaybi, alinan riskler..

Senin satislarinin yarisi yurtdisina degil mi kardesim. Neden dolar bazli geriliyorsun. Musteri sayin devamli artmiyor mu? Arttikca fiyat mi kiriyorsun? Urunlerin artmiyor mu, kalitelesmiyor mu? Calisan sayin 3 katina cikmadi mi?

Madem 2021 beklentilerinizin uzerinde olan bir yildi, neden 5 yilda ilk 5'e girme hedefini faaliyet raporundan kaldirdiniz (simdi 3 sene kalmis olacakti)

Sen heyecandan heyecana giriyorsun, parasi eriyen kucuk yatirimci krizden krize giriyor. Reva mi..

Neye heyecan yaptin, bi soyle kardesim.. biz de bilelim..

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Boyle arada kizdigima bakmayin. Hisse bir anda 2'ye katlar, dolar uzerinden de yuzde 50 kara gecerim. Bu hissenin bir guzel haberle 2'ye katlama ihtimaline inanmayan var midir?

Diger taraftan, her ne kadar, vaadedilen hic bir hedef zamaninda gerceklestirilememis olsa da, bu sirket 10 sene once iflastan kurtulmus, toparlanmis, ardindan en cok hasilat yapan urun olan Single Connect urunumuzu gelistirmis. Bu kadar buyuk olmasa da daha baska guzel urunler gelistirme ihtimaline inanmayan var midir.

Ben, 2021 yilini Lutfi Bey icin heyecanlandirici kilan seyin mevcut hasilat olmadigini dusunuyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bu hissenin bir guzel haberle 2'ye katlama ihtimaline inanmayan var midir?

Bu kadar buyuk olmasa da daha baska guzel urunler gelistirme ihtimaline inanmayan var midir.

nedense 5 senedir bu ihtimal var ama " güzel haber" ile hissenin uçacağı da 5 senedir hayal olarak kaldı..

ona bakarsan temeli sağlam diğer şirketlerde de bi 5 sene bekleyen için "güzel haber" ihtimali hepsinde var...

yani öründen 5 seneyi, temeli sağlam başka şirketlere de veren yatırımcı için o "güzel ihtimal " diğer şirketlerde de var boru mu 5 sene 5 !!

ömür geçiyor ömürr tüm mesele bu ve hala sonuç yok !!

4.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Boyle arada kizdigima bakmayin.

5 senedir yatırım yapan ların hepsi kızgındır sayın usta ... tabii ki kızgın olmak en büyük hakkınız çünkü dolar bazlı zarardasınız ayrıca doların da kendi enflasyonu olduğu için reel olarak daha da zarardasınız ..

belki böyle uzun vadeli yatırımcı 2-3 kişi kalmıştır burda .... eee onlar kızgın olmayacak ta kim kızgın olacak ?

5. 5 senedir bu hissede al sat yapanların dışında kimse kazanmamıştır bana göre.. tam al sat kağıdı oldu..

6. https://i.hizliresim.com/izmt3x2.PNG

hisse şu an 2,76 dolar..

halka arzdan beri hissenin dolar bazlı grafiği...

doların kendi eflasyonunu da kattığımızda, hisse, 11 senede bir gram yol alamamış...
    Son düzenleme : lionnes; 23-02-2022 saat: 17:08.

7. bu siber güvenlik şiketi sadece 7 yaşında ama büyüme rakamlarına bakın ...

7 senede 1 milyar dolar piyasa değerine ulaşmış bu siber güvenlik şirketi..

bizimki 15 senede 40 milyon dolar anca ediyor..

BlueVoyant, son dört yılın her birinde ortalama olarak yıllık yüzde 100'ün üzerinde büyüdü ve özellikle de yüzde 117'nin üzerinde yıllık yinelenen gelir elde etti. Bu arada şirketin müşterileri de yüzde 80 oranında büyüdü.

https://webrazzi.com/2022/02/23/sibe...ampaign=buffer

bu arada yıllık yüzde yüzde büyüme oranları dolar bazlı ...

son 4 yılın satışlrda tl bazlı büyüme ortalama yüzde 150 falandır herhalde... tam hesaplamdım tl bazlı satış büyümesini ..

büyüyen büyor arkadaş, öyle lafla olmuyor bu iş icraat lazım icraat..

daha önce dediğim gibi dedem de şirket kursa 500 senede o şirket bi yerlere gelir büyür..

sorun şu ki dedem 500 sene yaşayabilir mi?

asıl önemli olan hızlı büyümek .. hızlı ..
    Son düzenleme : lionnes; 23-02-2022 saat: 18:10.

8. koç şirketi olan , otokar sunum linki ssayfa 21de , 17 senelik satışların yıllık grafiği var dolar ve tl bazlı ..

17 senede yıllık sadece yüzde 5 büyüyor satışlar dolar bazlı ( doların enflasyonu koyarsak bana göre yine bu da yerinde sayıyor)

ancak 2011 den beri dolar bazlı olarak satışlar süreki azalıyor.. yani 10 senedir azalıyor satışlar dolar bazlı..

hisse fiyatı da 2011 den beri 10 kat çıkmış tl bazlı...

2011 den beri madem reel büyüme yok hisse neden tl bazlı yukarı çıkmış?

https://www.otokar.com.tr/yatirim-il...unum-bultenler

yav bi de utanmadam yüksek büyüme yazmış

https://www.otokar.com.tr/yatirim-il...mci-iliskileri

sen mi yüksek büyüme yapıyorsun??

Yıllık dolar yüzde5 büyüme sana yüksek büyüme mi geliyor ?

Sayfa 445/914 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •