Sayfa 446/1001 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. İnşaat sektörü yerli ve milli bir alan. İstihdam kaynağı. Ekonomi zincirinin önemli parçası. Mevcut hükümet politikaları bu alana büyük finans desteği sağladı. ( 5_10 yıllık morgace kredisi)
    Bu alanın müteahhit sayısı ile ilgisi yok. Oda birlikleri bu alanı kendi kontrollerine almak için yıllardır bu sayıları söyleyip durur.
    Hulasa; müteahhit sıfatının veya sayısının önemi yoktur. İcraatları ve başarısı önemlidir. Rekabete açık alandır. Rekabete kapalı alanların ( sağlık eğitim savunma enerji vs vs) açılması ekonomiyi daha sağlıklı kılar. ..

SM-A700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Başarı falan yok ortada.

Avrupa da ortalama konut dayanma ömrü 100 sene.

Türkiye de ortalama konut dayanma ömrü 30 sene.

Ben bir başarı falan göremiyorum. Başarı var diyen matematik bilmiyordur.

Ortada yitip giden milyarca dolar$ Milli servet var.

Alıntı Originally Posted by Angaralı Gardaş Yazıyı Oku
    İnşaat sektörü yerli ve milli bir alan. İstihdam kaynağı. Ekonomi zincirinin önemli parçası. Mevcut hükümet politikaları bu alana büyük finans desteği sağladı. ( 5_10 yıllık morgace kredisi)
    Bu alanın müteahhit sayısı ile ilgisi yok. Oda birlikleri bu alanı kendi kontrollerine almak için yıllardır bu sayıları söyleyip durur.
    Hulasa; müteahhit sıfatının veya sayısının önemi yoktur. İcraatları ve başarısı önemlidir. Rekabete açık alandır. Rekabete kapalı alanların ( sağlık eğitim savunma enerji vs vs) açılması ekonomiyi daha sağlıklı kılar. ..

3. Yüksek kalitede imalatlarin maliyetini karşılayabilecek alim gucune sahip geniş halk kesimleri yok.
    Rekabet iyidir. 3 kuruşa 5 köfte hiçbir yerde yok.

4. 17 Ağustos 1999 depreminde ne olduysa daha kötüsü olacak ilk depremde.

Rekabet falan yok ortada. Kalitesizlik ve Liyakatsizlik var.

Yüksek kalitede imalatlarin maliyetini karşılayabilecek alim gucune sahip geniş halk kesimleri yok.
    Rekabet iyidir. 3 kuruşa 5 köfte hiçbir yerde yok.

5. Binaların depreme dayanımlı olması için 1999 sonrası 2007 yeni deprem yönetmeliği çıktı. Bu konu zaten yasal zorunluluk. Önceki duruma göre kontrol sistemi değişti vs. Yeni durum son yıllarda herkesin şikayet ettiği yüksek binalar. Onlarla ilgili de özel tedbirler alınıyordur. Köyden gelenler değil. .ağa oğulları yapıyor. .yüksek kalitede..

6. Yok tedbir falan alınmıyor. İskan kanununu kevgir gibi delmiş belediyeler.

İskan alınmamış veya alınamamış konut oranı 2007 sonrası inşa edilen yapılarda %80 civarı. %80 oranında konut iskan alamıyorsa sizce sıkıntı nerede?

İskan alamayan müteahhite işi kötü yaptın diye hiç bir maddi veya hapis cezası verilmiyor.

Matematikle konuşursanız çok sevinirim.

Binaların depreme dayanımlı olması için 1999 sonrası 2007 yeni deprem yönetmeliği çıktı. Bu konu zaten yasal zorunluluk. Önceki duruma göre kontrol sistemi değişti vs. Yeni durum son yıllarda herkesin şikayet ettiği yüksek binalar. Onlarla ilgili de özel tedbirler alınıyordur.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yok tedbir falan alınmıyor. İskan kanununu kevgir gibi delmiş belediyeler.

İskan alınmamış veya alınamamış konut oranı 2007 sonrası inşa edilen yapılarda %80 civarı. %80 oranında konut iskan alamıyorsa sizce sıkıntı nerede?

İskan alamayan müteahhite işi kötü yaptın diye hiç bir maddi veya hapis cezası verilmiyor.

Matematikle konuşursanız çok sevinirim.

gündüz gözü ile olsa bi foroğraf çekip koyacaktım
    biim karşı taraflarda 4 kat yasağı var üstü yapılmıyrdu
    ama ortağın birinin i.melihin oğlu olduğu bi bina yaptılar 20 kat
    çevredeki tüm binlar zeminden doalyı 4 kat ama bu bina gökyüzünü deliyor. depremde istedikleri kadar zağlam yapılsın zemin kaydımı tam bir felaket yaşatacak bir durum var ortada
    müsade edende büyükşehir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. İnşaat mühendisi olarak konuşuyorum.
    Bana göre yanlış çok. İmar konusu . Kaçak yapı sorunu , Söylediklerinde haklılık payı var elbet ancak burdan hareketle yada müteahhit sayısı ve sıfatıyla başka sonuçlara varamayız.

Sayfa 446/1001 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •