Sayfa 446/1001 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: Viop LIV

1. Bist Gold grafik.!

YTD

2. Stopaj %15 den %25 e çıkınca 300 milyar TL para çekilecekmiş.

<<<<<<<<<<<<<<
    https://twitter.com/e507/status/1702065523461132697

507
    @e507
    ·
    1 sa
    Kur korumalı mevduatlara uygulanan zorunlu karşılıklar %15'ten %25'e yükseltildi. Artışın bankalardan 300 milyar TL rezerv para emmesi beklenebilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by koz42 Yazıyı Oku
    Yokluk, yok olduğuna inanılan bir varlık asla ispat edilemez, edilebilmesi bütün Kainatın ince eleklerle elenip yok olduğunu ispat etmekle mümkündür. Bu ise mümkün değildir, varlığı olan bir şeyin ispatı ise çok kolaydır, herhangi bir emmaresini gösteren bir delil o varlığı ispat edebilir. Mesela bir harf kendisini Yalnız bir harf kadar ifade edebilir iken, kendi yazarını çok yönlerden gösterir, İspat eder. Yani beni yazan katipin demek ki aklı varmış şuuru varmış, vücudu varmış, hayatı varmış, gücü de varmış ki beni yazmayı irade etmiş vs vs. katibini çok yönlerden gösterir.

Evrime inanan bir insan için dahi, milyonlar türlerin hesapsız efradının, sayısız cihazatının aynı şekilde yaratılması, aynı kanuna tabi olması kasti bir İlim, İrade ve Kudreti göstermez mi?
    said nursiyi sever sayarım kendisi .. alimdir benim gözümde.

ilk said ve ikinci saidide..

lakin bilincin kendi doğası itibariyle bize buna inandırmaya çalışıyor.

yaşaman için umut lazım.

başın dara düştüğünde.. seni kurtarmaya geleceğine inandığın yüce kudret vs ne diyorsan artık.

ben inançlar kısmında değilim. o yolları geçeli çok oluyor.

bilincimiz bizi ele geçirmiş.. kan emer gibi emiyor bizi.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

yalnız talebeleri..
    özelikle youtube sözler köşkü kanalı..

hangi sohbetine baksan.. yok allahı gördüm yok rüyama peygamber girdi.

bunlar yanlış..

uyarayım..

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Stopaj %15 den %25 e çıkınca 300 milyar TL para çekilecekmiş.

<<<<<<<<<<<<<<
    https://twitter.com/e507/status/1702065523461132697

507
    @e507
    ·
    1 sa
    Kur korumalı mevduatlara uygulanan zorunlu karşılıklar %15'ten %25'e yükseltildi. Artışın bankalardan 300 milyar TL rezerv para emmesi beklenebilir.
    bankalar için olumsuz değil mi bu ?

6. dayı devlet kumarhaneleri yasakladı.

evet faydalı bir iş

vobuda normal vatandaşa yasaklanmasını savunuyorum

kumar gibi değil daha beter.

şimdi kumar felakettir bu karadelik. kumarda kumarı oynatan sana borç açabiliyor. evet..

burada da borçlu kalabilirsin. emme süslü avukatlar muhatap diğerinde kol bacak kafa kırılır.

tek farkı bu.

VOB YASAKLANSIN

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bankalar için olumsuz değil mi bu ?
    Çok maça gitmiyorum bazen önlerden biri kalkınca mecburen arkadaki de ayağa kalkıyor sonra herkes ayakta izlemek durumunda kalıyor, birisi ön sıralardan başlayarak oturtuyor sonra herkes oturarak izliyor.

Tek bir banka için olsa ciddi sorun ama sektörden fazla likiditenin alınması olumlu olabilir. Faiz artışından daha etkili de olabilir. Belki faiz artışını pas geçer.

Öte yandan sorun güven sorunu, faiz ve likidite ile bir yere kadar düzelir.

8. Demiryollarındaki sorunlar anlatılmış.

https://www.ekonomim.com/sektorler/l...-haberi-707933

Kanunun çıkmasından bu yana sadece iki firma lokomotif yatırımı yaptı. Bunlardan biri TÜPRAŞ’ın iştiraki olan Körfez Ulaştırma. Bu firmanın 12 adet lokomotifi bulunuyor. Diğer bir şirket de Oyak Grubu iştiraklerinden Omsan. Ancak Omsan lokomotif satın almak yerine kiralamayı tercih etti. TCDD’nin elinde ise 550 adetin üzerinde ana hat lokomotifi bulunuyor. Ancak bu lokomotifler de eski olduğu için yeterli verim alınamıyor.

2022’de Avrupa’da özel sektörün toplam taşımalardaki payının 50’yi aştığı vurgusu yapılıyor. Aynı dönemde Türkiye’de ise demiryolu yük taşımacılığında özel sektörün payı yüzde 13’te kaldı.

Ancak yine de sadece iki firmanın 27 lokomotifi ile bu paya ulaşmasının özel sektörün önemini ortaya koyduğuna vurgu yapılıyor.

Sayfa 446/1001 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •