Onemli Gunler Banner
Sayfa 447/1013 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dolar/TL 3,65 seviyesinin altına indi

ABD'nin Suriye'ye füze fırlatmasının ardından 3,73 seviyesine kadar çıkan Dolar/TL, kademeli düşüşünü bu sabah da sürdürdü ve
    3,65 seviyesinin altına geldi.
    Bilgi Notları:
    - ABD Başkanı Donald Trump, faiz oranlarının düşük kaydığını görmeyi arzu etmesine rağmen ABD Doları'nın çok güçlü hale gelmekte
    olduğunu ve bunun er ya da geç ABD ekonomisine zarar vereceğini söyledi.
    - ABD Başkanı Donald Trump, Yellen'i ikinci bir dönem için Fed başkanı olarak atama olasılığını dışlamıyor.
    - Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, Fed'in 4,5 trilyon dolar büyüklüğe ulaşan bilançosunu bu yıl içinde küçültmeye başlama
    planları yapmasının, kendisinin uygun faiz artırım patikası konusundaki görüşünü değiştirmeyeceğini savundu.
    - Dolar/TL bugün en düşük 3,6462, en yüksek 3,6514 seviyesini gördü.
    - ABD'de bugün üretici fiyatları(15:30), haftalık işsizlik başvuruları(15:30) ve Michigan Üniversitesi güven endeksi(17:00) verileri bulunuyor.
    - Bankalar dün TCMB geç likidite penceresinden yüzde 11,75 faizle 68,34 milyar TL kullandı.
    - Kotasyon GLP repo imkanı ile bankaların kullandığı miktar 21,98 milyar TL oldu.
    - TCMB ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti dün yüzde 11,49 oldu.
    - TCMB faiz toplantısı 26 Nisan'da yapılacak.
    - Fed'in faiz toplantısı 3 Mayıs'ta gerçekleştirilecek
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Her şey çok güzelmiş..''fear trade'' sona ermiş..

Çünki Dolar'da trend bitmiş diyorlar..

Peki bol ve ucuz para döneminde alınan trilyon dolarlık borçlarıda affetmişler mi..

Yok affedilmemişse o zaman globalde büyüme olsa sorundur..olmasa sorundur..

Kim için, başta Çin EM'ler için..özellikle Junk olanlar için..

Büyüme olursa faizler artar, bilançolar geri sarılır..borç geri ödeme sıkıntı olur..

Yok büyüme olmazsa geri ödeme yine sıkıntı..

Fakat yanıldık QE forever devam etti..o zaman..

Balon daha da şişmek için zaman kazanır, o kadar..
    Esasen yanılmadık..durumu idare etme vaziyetleri:

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    ''Çünkü cin şişeden çıktı abisi. Fed faiz artırıyor, gelecek yıl AMB para basmayı kesecek.''
    Birkere ''QE forever'' gerçeğini bu ortamda hiç ihmal etmemek lazım..

Geçen gün yazmıştım..Bill Gross, dikkate almak lazım, ECB ve BOJ tahvil almasa yani para basmasa ABD 10 yıllıklar 3.5'lara yükselir demişti..Yani ECB ve BOJ'un bastığı paraların bir kısmı ABD bonolarına gidiyor..gitmediğinde dolayısıyla 10 yıllıklar 3.5'a ulaştığında bu en basit anlamda ABD için resesyon demek ve bazı ülkelerde de özellkle EM'lerin bir kısmında kriz riski demek..buda zaten global ekonomiyi yine en basit tabiriyle durgunluğa götürür..FED faiz arttıramaz hale gelir..

Ayrıca Ocak'tan beri FED 267 milyar dolar tahvil almış..yani para basmış..dikkate almak lazım..hem faiz arttır, hemde ufak çaplı QE yap..QE forever'ın kırıntıları bunlar..Birde ECB'nin son toplantısında tahvil alımları yaparken faiz arttırımı yapabilirmiyiz diye konuşulmuş..bana öyle geliyor ki bundan sonra AB QE'siz yapamaz..Son veriler Japonya'da olduğu gibi AB içinde iyi geldi ama sonuçta bunu güçlü dolara yani Trump rallisine borçlular..Trump ralliside şu sıra tökezlemekle meşgul..
    Artsada artmasada biz buralardayız..yıllardır..

Sn Discover'a sorun kimleri uğurladı buralardan..

Esintiye göre yorum yapanları..sonra kaybolanları..

Sonra tekrar farklı isimlerde bulunanları..

3. Dostlar, Hayırlı Günler...
    E- Turuncu bugün faizleri güncellemiş, şöyle ki: TL'yi % 13,00'e; USD'ı da %4,00'a yükseltmiş...; Hadi Hayırlı olsun benim forumdaşlarıma

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ubs, "türkiye'de referandumdan 'evet' çıkması olasılığı büyük ölçüde fiyatlandı, sadece kısa vadeli bir ralli yaşanması büyük olasılık"
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ubs, "hayır sonucunun çıkması halinde gelecek satışlarda piyasa ortamından daha performans gösterecek sektörler perakende ve telekom olabilir"
    bunun anlamı açık ve net evet de çıksa hayırda çıksa sonuç mokoko diyo
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Referandum dan hayir cikcagini dusunenler dolar yerine euro almalari daha mantikli olur bence

6. Doloreslere 3,645'den %15 ek yapıldı, düşerse bir miktar daha almayı düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Referandum dan hayir cikcagini dusunenler dolar yerine euro almalari daha mantikli olur bence
    su an 23 kuruşlarda olan tl ye göre fark ref hayır çıkması halinde Euro lehine 30 kuruş üzerine çıkacaktır.
    tl değer kaybetmesi halinde bile dolar artık iyi tercih değil bence.

8. Sn.Moderatör, teşekkürler; zannediyorum haksız saldırıları sen de fark ettin, temizlik yapmışsın, şükranlarımı sunuyorum, iyi ki varsın...

Sayfa 447/1013 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •