Sayfa 451/1223 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

15 yılda aptalca borçlandırılmış bu millet.

500 milyar dolar..

adamların istedikleri faizi vereceksin.. istediğin kadar bik bik konuş, evet faiz ile enflasyon arasında, faiz ile borçluluk seviyen arasında bir ilişki var.. sadece ilişkinin kesin bir fonksiyonel formatı yok ama değişkenler belli: borçluluk, enflasyon, yapısal reform (yönetim), risk algısı..daha da arttırılabilir.. bu değişkenlerin sonuca (faize) etki ettiği bir realite.. sadece doğrusal değil, ama bir ilişki var.. doğrusal ne diye sorma, faiz ile enflasyon arasşında bir ilişki yok diyen herhangi birisine "doğrusal fonksiyon" diye anlatmaya uğraşamam.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Eyv saol.
    Goruntu iyi degil gibi
    Ikinci seans 4.7 ustune yerlesebilir.
    Ikinci seansi beklemedi
    Gida fln stoklamak lazim.
    Borsayi gectim

3. Anlık veriye para verecek kadar bu piyasada profesyonel işlem yapmıyorum

O yüzden

Piyasaya konsantre olma noktasında bir fikir geliştirdim

Basit İlkel ama etkili bir yöntem

Neticede herşey bir bant için degil mi

Anlık veri

Tiiiviiiii nin sesini sonuna kadar kisiyorsun

Büyükçe bir örtü alıp plazmanın üstüne atıp sadece viop yada hisse kısmını açıkta bırakıyorsun

Öte taraftan da radyoyu açıyorsun

İşte

İlkel basit ve etkili bir yöntem

hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Eğer herkesin bunu yaptığını hissederler ise bant ekranın ortasından geçebilir ilerleyen zamanlarda ama

O zamanda örtüyü ortadan şerit şeklinde keseriz

Ha banti randomize hareket ettirirlerse meseleyi çözmek güç olur

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    hocam az daha sal gelsin .....

herkes vop a göre değerlendiriyor ama ben hala long um. ama çok kritik. güvendiğim bir dal daha var orasıda kırarsa mecburen pes edeceğim..bana gerek yok bayağı saldı..

5. TÜRKİYE CDS 302,74 % 8,49

Ohaa, 1,5 ayda verdiğinin çoğunu birkaç saatte geri almiş ...

6. Damat olunca

Bu olur

Yazık

Bu ülkeyi hiç düşünmediniz

7.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Troller yarin yine batacak yazik la bunlara
    Ohhhhhh

Bu arkadaşın topiğine bunları yazdığımızda diyordu ki:

''Dolar isterse 10 lira olsun, üretim ehonomisi içünnn faizler artırılmamalıdır, heyytttt...''

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Sen daha yazıyon mu inşaat taşeroncusu...

Bak şuraya yazıyorum. Dolar 5 'i geçince merkez bankası s.ke s.ke faiz artıracak.

Merkez bankasının 4 TL'de yapmadığı artış yüzünden 1 TL kazık yiyecek senin inşaatçılar.

Özel sektör borcu 245 mlyr USD.

1 AYLIK zarar 245 MİLYAR TL. (Ohh, canıma değsin...15 yıldır sattıkları fahiş ev fiyatlarına saysınlar. )

Türkiye'deki bankalar dahil tüm şirketlerin yaptığı 1 yıllık kar 1 ayda uçtu gitti.

Faiz artırılınca yüzün varsa gelip yazarsın yine burada. Tamam mı?

Haa faiz artırılınca dolar paraşütsüz düşünce ''ben bildim ben bildim'' diye caka satma fena yaparun, 155'i ararun bak...
    İnşaat taşeroncusu arkadaşa soru sormayın, çünkü kafası basmaz.

Mesela senin dediğini (dolar kaça çıkarsa çıksın politika faizini ellemeyelim) yapmaya çalışan merkez bankasının , doları 5 TL eşiğine getirip REEL SEKTÖRE önce dolardan BİLEZİK GİBİ geçirdikten sonra ve bu yetmezmiş gibi faizden de 850 baz puan soktuktan sonra oluşan zararı hesaplayabilir misin Abidin?

Faiz enflasyonun sonucu değil sebebidir diye ilkokul çocuğunun bile güldüğü abuk subuk iktisat teorileri ile memleketin ekonomisini yönetmeyi düşünürsen, kıçın kabak gibi açıkken '' eyyy faiz lobisi '' diye; seni oraya oturtan, her ay borç aldığın (ve varlığını borçlu olduğun) global sermayeye racon kesersen adamın bir yerinden kan alırlar Kamil...

https://www.youtube.com/watch?v=zJ2Wp2vHWJI
    DUHUL : 1999

Sayfa 451/1223 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •