Sayfa 452/1006 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: Viop - XXII

1. Karanlık odada ISCTR ve TAVHL %1 den fazla düşüşte şu an.
    SISE de artış oldu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Daha dün finans merkezi oluyorduk, bugun milletin parasına zorla el koyup TL'ye çeviriyoruz bir de doları yasaklıyoruz
    Londra mı oluyoruz lübnan-arjantin mi.. bir karar versek...
    Bana göre lübnan-arjantin demek ki Ben serbest piyasa olayını çok benimseyen biri değilim. Her piyasaya müdaheleyi gerekli görüyorum. Yani o ünlü "invisible hand" teorisi tümüyle yalan bence. Türkiye'de 2. el araba piyasasına bakın mesela. Sıfır araç gelmediği zaman 2. el araba fiyatları ortada. Normalde herkes mantıklı hareket etse bu asla olmaz ama görüldüğü üzere ekonomik model içinde ki aktörler mantıklı ve duyarlı hareket etmiyorlar çoğu zaman.

Türkiye'de toplam mevduatın %50 sinden fazlası dövizde. Dünyada bunun 1-2 örneği daha var sanırım sadece. Bu başa çıkmak için zor bir durum. Dolayısı ile rasyonel veya demokratik, ponçik serbest piyasa önlemleri ile çözülemez diye düşünüyorum. Ama benim ki bir düşünce zaten, BEN OLSAM dedim... Kaldı ki ülke yönetiminde olsam, bugün sahip olmadığım bilgiler ile belki bununda imkansız olduğunu görücem...

Bir tavsiye, bir brain storm diyelim sadece...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    işc yi karanlıkta öpmüşler. bu bankalar adam olmayacak..
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    BIMAS da CITI iki gündür tepesine bindi, alanlarda para biter ise daha da düşebilir.
    60 kadar karşıladılar karşıladılar yoksa 53 lere kadar gömecez

5. X30 spot
    Karanlık oda sonrası

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

bugün topik hem ayulara hem boğalara kazandırdı yada çift taraflı kaybettirdi terse kalanları
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. camlar shortlanabilirdi aslında...
    yarın duruma bakmak lazım

8. QNB ile bugun güzel mücadele verdiler.

Sayfa 452/1006 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •