Sayfa 459/1024 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Döviz fiyatlarındaki artış kontrollü mü ! Eğer bu kontrolse ben kontrolsüz artış nasıl olur cidden merak ediyorum.
    Valla Umut abi temmuz da 2-3 puan faiz artışı ile bu döviz yükselişini kontrol edebilirlerdi. Etmediler. Dövizin artmasına müsade ettiler. Ben bu kadar yetersiz olabileceklerini düşünmek istemiyorum. Sonuçta bir devlet aklı vardır diye umut ediyorum. Bu kadar döviz yükselmesi sonucu cari açık azalmaya başladı. Planladıkları bu mu acaba diye düşünmüyor değilim.
    Y.T.D.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dün çıkan başkanlık kararnamesi ile işsizlik fonu tek hesap sistemine bağlandı. Artık bu fona gelen likidite tüm kamu kurumları tarafından dinamik olarak kullanılabilecek. Mahsuplaşma yapılabilecek.
    Hala BES çiler biz güvendeyiz diyor ya ilahi sürahi...

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Kimsenin gıkı bile çıkmadığına göre millet doğru pozisyonda sanırım...Çoktaaan önlemlerini almış herkes...O yüzden de bu meret düşmüyor...
    Böyle bir şey mümkün değil, düşün ki kalburüstü vatandaş cebinde 300-400k dolarını koydu. Ama ağır bir hastalığa yakalandı ve büyük bir ameliyat gerekli oldu. İnan bana öyle durumlar var ki devletin sağlık sisteminin dışında insanların elindeki o para hiç bir şeye yetmez. Kaldı ki bunun gelecek nesilleri var çocukları var, var da var. Hazıra dağ dayanmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    Valla Umut abi temmuz da 2-3 puan faiz artışı ile bu döviz yükselişini kontrol edebilirlerdi. Etmediler. Dövizin artmasına müsade ettiler. Ben bu kadar yetersiz olabileceklerini düşünmek istemiyorum. Sonuçta bir devlet aklı vardır diye umut ediyorum. Bu kadar döviz yükselmesi sonucu cari açık azalmaya başladı. Planladıkları bu mu acaba diye düşünmüyor değilim.
    Hangi cari açık azaldı ? Bugün gelen cari açık mı azalmış neye, hangi yıla göre ve karşılığında hangi enflasyon ile !...

5. Cool

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    umutabi yalnız 20 kuruş makas dememiş 2tl makas demiş !
    Farkındayım, benim hesabım: 12-2=10

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Hala BES çiler biz güvendeyiz diyor ya ilahi sürahi...
    Devlet BES'e el koymaz ama %50 enflasyon altında senelik getiriyi %10 gibi ayarlasa zaten para 4-5 sene içinde onda birine düşer. Yani dediğim gibi bizim sistemin halıyı silkmesi dahi farklı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Böyle bir şey mümkün değil, düşün ki kalburüstü vatandaş cebinde 300-400k dolarını koydu. Ama ağır bir hastalığa yakalandı ve büyük bir ameliyat gerekli oldu. İnan bana öyle durumlar var ki devletin sağlık sisteminin dışında insanların elindeki o para hiç bir şeye yetmez. Kaldı ki bunun gelecek nesilleri var çocukları var, var da var. Hazıra dağ dayanmaz.
    Venezüelada amansız hastalığa yakalanana ne oluyor ? Ne oluyorsa oluyor ama kimsenin umurunda mı oluyor ben bunu bilir bunu söylerim.

Devlet BES'e el koymaz ama %50 enflasyon altında senelik getiriyi %10 gibi ayarlasa zaten para 4-5 sene içinde onda birine düşer. Yani dediğim gibi bizim sistemin halıyı silkmesi dahi farklı.
    Hangi sistem ? Eski Türkiye sistemi mi yoksa yeni badem bıyık sistemi mi ?

Sayfa 459/1024 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •