Sayfa 46/438 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 3501 madde; 361 - 368 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

Diyelim ki kap a iyi bir fiyattan ortaklık anlasması düştü, sizin yazdığınız yazıdan korkarak satacak çok kişi olur, o zaman ne olacak sonunu düşündünüzmü ? Tabiiki borsa ortamında her zaman risk vardir. Risk alamayan zaten vadeliye altina veya dolara yatırır.
    İlave yatırımlarla satışlar üç kat artmış ve belkide ihtiyaca cevap veremeyecek duruma gelinecek. Sanayi ve teknolojinin durduğu noktada gıda dışinda alınacak sektör kalmadı. Patronlar dukkanlari kapalı oldugundan veya islerinin yavaşlamasından dolayı para kazanmak icin kendi hisseleriyle oynuyorlar, orneğin pegasus clebi gibi.
    Gıda ise gercek durum ve beklentiyle yüzyüze.
    Tabiiki hicbir zaman devamlı yükselis olmaz bosunan grafik cizmiyorlar denizdeki dalga gibi yükse kısa yatay tekrar biraz yüksek tekrar düşük hareketlerle bu ortamda gıdalar söz sahibi olacaktır.
    Gıdalar icinde de Uluun u lider görüyorum, hayırlısı olsun Ytd.
     Alıntı Originally Posted by Laykın Yazıyı Oku
    önceki mesajlarımı karıştırıp ahan da ben demiştim demeyeceğim....

6 yı geçerse hedef 10 lar demiştim, hatırlayan vardır belki, 2hafta önce olsa gerek...

şu anki düşüncem...10lara geldi sayılır...buralar kritik...
    millet burda hergün pembe haberleri yazıyor...
    bist burası lütfen dikkat edin...
    dediğim gibi şu bir kaç gün kritik...
    eğer 10 ları takılmadan geçerse duracağı yeri kimse bilemez...
    burada pembe hayaller kuranlar yarın birgün kar satışları gelip hisse düşerse küfürlere maruz kaldığında cıyaklamasın....

dediğim iyi anlaşılsın buralar kritik diyorum, kimseyi korkutmak istemiyorum...
    giderse 20-30 a millet korkuttu demesin...sadece mantıklı düşünün derim..
    bist burası unutmayın...

gerekçeler sağlam olabilir, mantıklı temel veriler ya da mantıklı hayaller olabilir ama temkini elden bırakmamak lazım...

hergün zart zurt pembe hayaller/haberler girilmesin...

en azından hissede olmayanların burdan girmesinin mantıklı olmadığını düşünüyorum..benim düşüncemdir kimseyi bağlamaz...

kesinlikle al sat tut yat tavsiyesi değildir...
    SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. GIDA ZİNCİRİ KIRILMAYACAK
    Bir çok ülkede virüs sonrası "kıtlık olacağı" tahminleri yapılırken, Türkiye'de bu konuda herhangi bir riskin bulunmadığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da özellikle gıda üretimi sektöründe herhangi bir problem yaşanmaması için tüm araçların devreye sokulmasını istediği belirtildi. Bunun için hem ekim, hem de hasat döneminde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tüm bakanlıklar devreye girmiş durumda. AK Parti kurmayları, "Tarımda ve üretimde en ufak bir aksama ve azalmaya müsaade edilmeyecek. En stratejik alan üretim ve gıda sektörü. Bunun üzerinde hassas bir şekilde duruluyor." değerlendirmesini yaptı.

3. hisse adı yazmayayım.. başka bir gıda hissemde arkadaşın biri şu şekilde dedi.. hoşuma gittiği için buraya da yazayım..

millet marketlere saldırırken, borsacılar nereye saldıracak.. sizce nereye saldırır borsacılar?

bol kazançlar herkese..

Aynen... inişli çikışlı bir yoldayız, inişlerin az çıkışların yüksek olduğu bir eğriye gideceğimizi sanıyorum. Allah hicbir milleti açlıkla sınamasın. Ytd
     Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    GIDA ZİNCİRİ KIRILMAYACAK
    Bir çok ülkede virüs sonrası "kıtlık olacağı" tahminleri yapılırken, Türkiye'de bu konuda herhangi bir riskin bulunmadığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da özellikle gıda üretimi sektöründe herhangi bir problem yaşanmaması için tüm araçların devreye sokulmasını istediği belirtildi. Bunun için hem ekim, hem de hasat döneminde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tüm bakanlıklar devreye girmiş durumda. AK Parti kurmayları, "Tarımda ve üretimde en ufak bir aksama ve azalmaya müsaade edilmeyecek. En stratejik alan üretim ve gıda sektörü. Bunun üzerinde hassas bir şekilde duruluyor." değerlendirmesini yaptı.
    SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    hisse adı yazmayayım.. başka bir gıda hissemde arkadaşın biri şu şekilde dedi.. hoşuma gittiği için buraya da yazayım..

millet marketlere saldırırken, borsacılar nereye saldıracak.. sizce nereye saldırır borsacılar?

bol kazançlar herkese..
    Fazla açgözlü olmamak lazım.Hayaller kapılan çok.Öyle sanılıyor ki tüm türkiyenin ununu sadece bu firma çıkarıyor.Kazandıkça dahada hrslanıyor.Kısa vadede bilanço açıklanmadan piyasa değeri belli iken bu suni artışları normal mı sanıyorsunuz.Mantıklı olmak hernzaman iyidir.Anaparayı alıp karı ile devam ettirenlere birşe demiyorum.Ama tüm gıda hisselerinde açıkca alenen opersoyon yapıldığı belli.Herkesin aklı fikri var.Amacım kimseyi uyarmak değil.Bu gidişatın çok riskli olduğunu yorumladım.Umarım herkes kazançla çıkar.Ama asla açgözlü hırslı olmayın derim....
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

6.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Fazla açgözlü olmamak lazım.Hayaller kapılan çok.Öyle sanılıyor ki tüm türkiyenin ununu sadece bu firma çıkarıyor.Kazandıkça dahada hrslanıyor.Kısa vadede bilanço açıklanmadan piyasa değeri belli iken bu suni artışları normal mı sanıyorsunuz.Mantıklı olmak hernzaman iyidir.Anaparayı alıp karı ile devam ettirenlere birşe demiyorum.Ama tüm gıda hisselerinde açıkca alenen opersoyon yapıldığı belli.Herkesin aklı fikri var.Amacım kimseyi uyarmak değil.Bu gidişatın çok riskli olduğunu yorumladım.Umarım herkes kazançla çıkar.Ama asla açgözlü hırslı olmayın derim....
    teşekkürler sayın ank11..

kendi şahsıma daha öncede beklentilerimi yazmıştım burada, 3 aşağı 5 yukarı oralara geldi zaten..

bu durumda zaten yapılan şudur genelde.. herkes kendine göre yarısını, 3 te 1 ini, 3 te 2 sini veya tamamını realize eder..

bunu da daha önce belirtmiştim burada, hedefime geldiğinde duruma göre tekrar bir değerleme yapacağım şeklinde..

7.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    teşekkürler sayın ank11..

kendi şahsıma daha öncede beklentilerimi yazmıştım burada, 3 aşağı 5 yukarı oralara geldi zaten..

bu durumda zaten yapılan şudur genelde.. herkes kendine göre yarısını, 3 te 1 ini, 3 te 2 sini veya tamamını realize eder..

bunu da daha önce belirtmiştim burada, hedefime geldiğinde duruma göre tekrar bir değerleme yapacağım şeklinde..
    Herkes inşallah kazanarak çıkar.Yeterki şükretmeyi bilelim.Bol Kazançlar
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

8.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Bu işler böyle kardeşim.
    Şimdi ki nesil akıllı. Böyle altın yumurtlayan tavuk şirket buldu mu bırakmıyo. Hani diyorlar havada kapıyorlar diye
    Tahtaya bakıyorum, satanın malını dakkasına havada kapıyorlar.
    Serbest piyasa ekonomisi alan alır satan satar. Alana niye aldın, satana niye sattın diyemezsin. Spot piyasa, anında görüntü Tak tak

3. Fabrika yeni açılmış, kapasite kullanımı %50 den %100 e çıkmış, hafta sonu dahi 7/24 çalışıyo. Eee bi de virüs var salgın var, ortaklık hikayesi var, herkes yapışıyo. Kimse bırakmak istemiyo. Ee bi de insanların virüsü hiçe sayıp ölümü hiçe sayıp fırınlara ekmeğe hücum ettiğini herkes görünce ahali daha da yapıştı, bırakmıyor. Gerçi Avrupada abd de aynı. Orda da makarna ve pizzaya hücum.
    Ben de farklı değilim))) yarı nakit tutuyom. Bi ani fren ve ön camdan atma hareketi bekliyom. O ara takviyeliycem. Açığa satışta yok, kimse gerçek lotlarını da kaybetmek istemiyor.

Yaw ben hepsini geçtim. Tam virüs salgın öncesi dünya Un a muhtaçken bu şirket yeni fabrika açmış. Bu salgın olmasa boşa yatırım olucakmış, şu an Altın yatırım oldu. Bu vizyonla öngörü ile açıklanamaz, resmen kahinlik gibi bişey. 2 haftadır kafam buna takıldı.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    İLK SURİYELİ KAPIYA DAYANDIĞINDA ALMİŞTIM GEÇEN YIL BUNLAR ANCAK EKMEKLE DOYURULUR DİYE.Yılbaşında yeni tesisin açılışı ile kapasite %66 artışa geçmişti.Söz verdim kendime ilk çeyrek bilançoyu göreceğim diye.kağıt zaten covid öncesi 4.9 dan dönmüş.Hatamız ekrana bakmak .26 yıldır ekran kapatmayı öğrenemedikelde avuçta 3 bin lot kaldı satmadığımız.lot azalınca cesaret artıyor..Borsanın bana öğrettiği ik şey var
    1-Eğer bir kağıdınızı işlem gördüğü fiyattan siz almak istemiyorsanız satın.
    2-Borsada alınacak kağıt her zaman bulunur ancak kağıt alacak para her zaman bulunamaz

Sayfa 46/438 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •