Sayfa 46/419 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 3348 madde; 361 - 368 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

Dolar burda kalırsa 2.90 olur bugün,dolar 12 olursa 3 falan,bu böyle gider arkadaşlar,karşımızda sanırım bir robot var.

2.  Alıntı Originally Posted by lapacı Yazıyı Oku
    GSDHO
    31.12.2020 USD=7,43
    Gsdho=2,57

24.12.2021 USD=11.81
    Gsdho =2.78
    Sayın dıpdıp'ın dediği gibi tam turgutluk hareket.
    Geçen sene yıllık kar 50 milyon TL iken bu sene kur kapanışına bağlı olarak muhtemelen 500-700 milyon TL arası olacak, tam bir anomali. 1) Dolar düştü (3. çeyrek bilançosu öncesi 2.88’e geldiğimizde dolar çok daha düşüktü ve son çeyrekte 3. çeyreği kar olarak katlayacağız), 2) navlun düştü (hala dolar bazlı olarak 2. çeyrek seviyesinin hafif üstündeyiz ve TL bazlı olarak çok daha iyi durumdayız), 3) bu kar sürdürülebilir değil (bu seviyede sürdürülebilir olsa 4-5 milyar TL ile fiyatlanması lazım zaten) falan ile bu durumu açıklamak bence imkansız.
    Son düzenleme : meteor78; 24-12-2021 saat: 18:27.

3. Beyler Turgut u sevmeyen , şikayetçi olan varsa hemen satsın çıksın. Yeter artık adamı eleştirmeyelim. Adam daha napsin yatirimcisi için.
    Ya sanane bilader isteyen istediğini yapar , istediğini der . Şirket temsilcisi misin? Forum yoneticisi misin? Sen kimsin? 0.30 cent den . 0,40 cent den maliyetlenen insanlar var burada ... 3 liradan Sonra alanlar var , bu durumdan memnuniyetsizliğini dile getiremez mi? Biz de biliyoruz buraya yazsan da bir halt olmayacağıni ama öncesinde de defalarca yazdım. Buradaki arkadaşlar gereksiz tartışma dedi. Yok faydalı veriler daha önceden paylasiliyormusda ben karamsarim diye adamlar yazmıyor Muş? Hani noldu kambiyo karı , navlun fiyatları? Bekleyin bakalım 60 centleri , iki basamaklı rakamları.... Burada hisse uçacak kaçacak demek serbest ama. Şirketin sicili bozuk inanmıyorsanız geçmiş 20 yıldaki hareketlerine bakın demek karamsarlık yada suç öyle mi?

Sayın chevron patronu eleştirmem sizi niye sikintiya sokuyor bilmiyorum. Hisseyi nikahimiza almadık. Kar görünce satacağız. Size de önerim Turgut bey ile olan duygusal bağınizi biraz azaltmanız yönünde olabilir.

1-EKİMDEN BUGÜNE...

BOLU GÖYNÜK TES: Toplam Üretim: 493.808,00 MWh... kurulu gücü:270 MWe

SİLOPİ ELKTRK TES: Toplam Üretim: 383.850,00 MWh ...kurulu gücü: 405 MWe

bolu göynük silopinin 2/3 ü kadar....üretimi daha fazla...

Bu üretim ile ciddi para kazanma ihtimali, borsaya açılma ihtimali zayıf (açılsa da fiyasko olabilir)...

silopi elektrik, çok sık boru yırtılma arızası yapıyor; bu kronik sorun olsa gerek... bir türlü kesin çözüm bulamamışlar sanırım...

üç ünite ayni anda çalıştıklarında bile 300-330 arasında ancak üretim yapabiliyor...kapasitesi düşük...muhtemelen yakıtın kalitesizliğinden olsa gerek...

-şirketin gerçek değerini bulamamasının sıkıntısı bence bu...piyasa 30 milyon dolara göre fiyatlıyor, sanırım...

5. 9 lari gostercekler sanırım... Kapalı piyasada bastıkça basiyor insafsizlar. Pazartesi mükemmel bir gün bizi bekliyor

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    1-EKİMDEN BUGÜNE...

BOLU GÖYNÜK TES: Toplam Üretim: 493.808,00 MWh... kurulu gücü:270 MWe

SİLOPİ ELKTRK TES: Toplam Üretim: 383.850,00 MWh ...kurulu gücü: 405 MWe

bolu göynük silopinin 2/3 ü kadar....üretimi daha fazla...

Bu üretim ile ciddi para kazanma ihtimali, borsaya açılma ihtimali zayıf (açılsa da fiyasko olabilir)...

silopi elektrik, çok sık boru yırtılma arızası yapıyor; bu kronik sorun olsa gerek... bir türlü kesin çözüm bulamamışlar sanırım...

üç ünite ayni anda çalıştıklarında bile 300-330 arasında ancak üretim yapabiliyor...kapasitesi düşük...muhtemelen yakıtın kalitesizliğinden olsa gerek...

-şirketin gerçek değerini bulamamasının sıkıntısı bence bu...piyasa 30 milyon dolara göre fiyatlıyor, sanırım...
    Bence de Silopi Elektrik 30 milyon dolar denebilir ama fiyatlamada olduğunu hiç sanmıyorum.

Son çeyrekte faaliyetlerden 9-10 milyon dolar net kar gelse, 91+9=100 milyon dolar kambiyo karına etki eden döviz pozisyonu, çeyreklik 5-6 milyon dolar civarı denizcilik karı, yıllık 5-6 milyon dolar civarı diğer iş kolarından faaliyet karı ile bile en az 100+4*25=200 milyon dolarlık bir değer bulabiliriz. (Faaliyet karını 4 sene için hesapladım.) Dolar 10 olsa mevcut fiyatla 125 milyon dolar seviyesindeyiz. Keşke Silopi’yi 30 milyon dolardan fiyatlasa.

7.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    9 lari gostercekler sanırım... Kapalı piyasada bastıkça basiyor insafsizlar. Pazartesi mükemmel bir gün bizi bekliyor
    Doları sene başındaki 7.40’lara düşürseler hisseyi sene başındaki 2.50’lere düşürseler bu sene gelecek 30 milyon dolar üstü faaliyet karını nereye koyacaklar.

8. Adamlar koyma konusunda uzmanlar. O konuda sıkıntı çekeceklerini sanmıyorum.

Sayfa 46/419 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •