Onemli Gunler Banner
Sayfa 46/175 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 1398 madde; 361 - 368 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by aynura Yazıyı Oku
    Ayrıca danışman olarak düşünülen Jeremy Rifkin Bir çevre aktivisti.
    buna ayrıca sevinirim...doğanın korunmaya ihtiyacı var..bunu sağlayacak iyi kalpli insanlara da ihtiyaç var...canı gönülden destekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by aynura Yazıyı Oku
    4 Aralık 2022'de yayınlanmış.
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde “İkinci Yüzyıla Çağrı†başlığıyla açıklanan vizyon belgesi içinde partinin enerji politikalarına da atıf yapıldı. Enerji ve Altyapı Politikalarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın tarafından hazırlanan “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında CHP Enerji Politikaları†adlı çalışmada yenilenebilir ve yeşil enerji ekseninde girişimci kamu aklıyla Türkiye’yi önce 2030, ardından 2050’li yıllara taşıyacak enerji politikaları sıralanıyor.

Türkiye’nin enerji politikalarını 6 ana ilke, 6 tema, 6 sektör, 6 yeni kurum üzerinden tasarlanmasını öngören çalışmada; toplam 16 proje yer alıyor. Çalışmada; enerji alanında Türkiye’nin yeşil dönüşümü, enerji yoksulluğuna karşı vatandaşların korunması, çiftçi ve küçük esnafa verilecek enerji destekleri; kamunun enerji sektöründe elinin güçlendirilmesi, yenilenebilir enerjinin ana eksene taşınmasına yönelik projeler ve ilkeler sıralanıyor.

ENERJİ POLİTİKALARINDA 6 ANA İLKE

Çalışmada; Türkiye’nin enerji politikalarının 6 ana ilke üzerinde belirlenmesi öngörülüyor. Buna göre enerji politikalarının temel ilkeleri arasında enerji yoksulluğunu gözeten ve halkın enerjiye rahat ulaşımını sağlayacak kamu politikalarının oluşturulması; kamunun enerji politikalarındaki rolünün yeniden yapılandırılması; enerji arz güvenliğini önemseyen piyasa yapısının kurulması yer aldı. Çalışmada; çevreyi koruyan enerji kaynakları ve düşük karbonlu teknolojilere yatırım yapılması, Türkiye’nin enerji dönüşümünün iklim değişikliği ve çevre ekseninde gerçekleştirilmesi ve enerji dönüşümünün finansmanını sağlanması da ana ilkeler olarak sıralandı.

ENERJİYİ TASARLAYACAK 6 YENİ KURUM

Çalışmada; enerji sektörünün kronikleşen sorunlarını çözmek amacıyla parlamenter sisteme dönülünceye kadar Cumhurbaşkanlığına bağlı Milli Enerji Kurulu’nun (MEK) oluşturulması ve MEK’in parlamenter sisteme dönülmesinin ardından Başbakanlık ya da ilgili bakanlığa devredilmesi öngörülüyor. Türkiye’nin enerji politikalarının kurgulanacağı 6 yeni kurum arasında enerji yoksulluğuna karşı vatandaşları koruyacak Sosyal Enerji Fonu’nun (SEF) kurulması öngörülüyor. Enerji sektöründe yatırımcının önünü açacak Yatırım Destek Ofisi’nin (YADO) kurulması hedefleniyor. Enerjide yeşil dönüşüm için gerekli finansmanın sağlanması amacıyla İklim Bankası’nın kurulması planlanırken, Türkiye Enerji Verimliliği ve Dönüşümü Enstitüsü’yle (TEDENS) de dönüşümün yol haritası çok boyutlu olarak belirlenecek. Karbon Rezerv Merkezi kurularak karbon kredilerinin geliştirilmesi, saklanması ve takas edilmesi sağlanacak. Güneş ve Rüzgar Teknoloji Ofisi ile yenilenebilir enerji alanında Ar-Ge yapılması, farklı finansman ve yatırım modellerinin oluşturulması sağlanacak.

ENERJİDE GÜNEŞ ANA EKSEN OLACAK

Çalışmada yer alan projeler içerisinde 2023-2030 yılları arasında başta 18 bin MW rüzgar, 35 bin MW güneş olmak üzere toplamda 56 bin MW yenilenebilir enerji kapasitesinin kurulacağı vaadi yer aldı. Çalışmaya göre; yenilenebilir enerjide Türkiye’nin yüksek potansiyelinin olduğu güneşe öncelik verilerek, çatısında güneş paneli olmayan binanın kalmaması hedeflenecek. Bu kapsamda ÇATIM GES, SANAYİM GES, TÜRKİYEM GES adı altında üç farklı projeyle güneş enerjisinden en üst seviyede faydalanılacak.

ÇİFTÇİYE ÜCRETSİZ ELEKTRİK, VERGİSİZ MAZOT

Çalışmada çiftçilere ücretsiz elektrik ve vergisiz mazot verilmesi konusunda da projeler yer aldı. Buna göre kurulacak 10 bin megavatsaat kurulu gücün devreye alınmasıyla birlikte Türkiye’deki bütün çiftçilere tarımsal sulamada kullanılan elektrik bedava olarak sunulacak. Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçiye, besiciye, süt üreticisine ve balıkçıya verilecek kırmızı mazot vergisiz verilecek. Tarımsal araçlar dışında kırmızı mazotu hiçbir araç kullanamayacak. Taşımacılık sektöründe de araçlara mavi mazot verilecek. Mavi mazotta ÖTV sıfırlanacak, KDV ise yüzde 8’e indirilecek.
    hükümetin de yenilenebilir enerji ile ilgili düşünceleri güzel...yalnız ilk etapta yine de bist30 hisseleri etkilenebilir...ardından da çok düşmüş diğer sektörler...yenilenebilir enerji sektörü popüler olmaya devam edecektir...tabi ilk önce rasyo yönünden ucuzluk ön plana çıkabilir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    kim gelirse gelsin yenilebilir enerji vazgeçilmez olacak hele hacim düşsün eupwr da satan satsın kalan sağlar bizimdir

banka ve holdingler %15-20 yaptılar herkes muhalefet beklerken tekrardan reis gelir her şey ortada fazlada kıpraşmamak lazım bayagı geri geldiler enerjiler bu saatten sonra da dere geçerken at değiştirilmez .ytd
    herşey mümkün dostum...artık ülkemiz için hayırlısı olsun...kimseye bir zarar gelmeden bu süreç bitsin...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    herşey mümkün dostum...artık ülkemiz için hayırlısı olsun...kimseye bir zarar gelmeden bu süreç bitsin...
    Sn keko sende bu ara bı uğursuzluk var gibi hangi hisseye girsen çöker tiyorsun...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

5.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Sn keko sende bu ara bı uğursuzluk var gibi hangi hisseye girsen çöker tiyorsun...
    Aslında son bir kaç aydır endeks kötü...seçim belirsizligi birçok hisseyi olumsuz etkiliyor...bu süreçte nakitte kalmak gerekiyordu...ne yazık ki bunu yapamadık...benim gibi yapamayanlar hangi hisseyi almışsa elinde patlamistir..yani bu benim ugursuzlugum değil,konjoktoru göremememdir...
    Şu anda borsa da hisse taşıyan herkes bu durumu yaşıyor...

6. Şu anda elimdeki hisseler şunlardır:
    Vbtyz (yazılım sektörü daima gelişen bir sektör)
    Oyakc (Suriye ile barışın olması ile olumlu etkilenmesini bekliyorum..bir de depremden dolayı oluşacak talep nedeniyle)
    İsdmr (oyakc nin gerekçeleri ile aynı)
    Toaso (şirketin bilançosu iyi olumlu endekse iyi tepki veriyor..europoweri sattıktan sonra 192.20 ortalama ile almıştım..buradan bir miktar kar ettikten sonra geçen hafta bozdugum gram altınimi yerine koymak istiyorum...çünkü çocuklarımın gelecegi için gerekli..

Ayrıca kenarda hala bir miktar gram altının duruyor...1076 maliyet ile...fırsat görürsem belki de onları da hisseye cevirebilirim...belki de hiç dokunmam..hiç belli olmaz..

7. 2020 ve 2021 yıllarında gedzada zaman gecirmemden dolayı sermayem neredeyse yerinde saydı...2022 yılında ise öcünü fazlası ile aldım...2023 yılında ise umutluyum ama çok kazanacağım işaretleri henüz yok...gerisi de nasiptir diyorum dostlar...artık buna uğursuzluk mu nasipsizlik mi demeliyiz bilmiyorum...

8. Selam arkadaşlar, iyi şirket olduğu açık yalnız 85 leri görüp geri gelmesi normal değilmi? 85 leri geri geliyor neredeyse 1 milyar dolar seviyesine yaklaşmıştı,bütün mesele bu seviyeleri hakedecek durumdamı şu an için,elbette potansiyel var gelişmelere göre belki zamanla dahada yüksek fiyatları hak edebilir mesele şu an 1 milyar dolar edermi? iskonto yapılmasa idi şirkete 50 tl değer biçilmiş yani 8.5 milyar gibi hadi 2.5 halka arz geliride ilave edelim 11 milyar piyasa değeri eder diyelim takriben hasili uzun lafın kısası 50 ila 60 arası piyasa değeri normal gibi görünüyor yapacağı icraatlarla elbette yüksek değerlere ulaşabilir potansiyelli olduğu açık,farklı bilgiler varsa aydınlatırsanız memnun olurum,bol kazançlar dilerim,saygılarımla. ytd.

Sayfa 46/175 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •