Sayfa 461/1006 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Fi tarihinde marifetli hesabım vardi, kapamistim. internet şubeden yeniden açtım. 100 k yı gecelik 10.25 den tutmuş. E be güzelim, cepteteb gecelik 12.50 olmuş, benim paramı öldürmenin ne anlamı var. Sonuç; ertesi gün 100 k aynen geri EFT..

2. Marifetli için şube ile görüşüp 90 gün daha ek hoşgeldin süresi alınabiliyor

Alıntı Originally Posted by Luckyboy Yazıyı Oku
    Fi tarihinde marifetli hesabım vardi, kapamistim. internet şubeden yeniden açtım. 100 k yı gecelik 10.25 den tutmuş. E be güzelim, cepteteb gecelik 12.50 olmuş, benim paramı öldürmenin ne anlamı var. Sonuç; ertesi gün 100 k aynen geri EFT..

3. Aynı fikirdeyim
    Etkili bir tepki yöntemi bulmak lazım (müşteri hizmetlerin aramak, mt'ye söylemek fayda etmez gibi geliyor)

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bence artık böyle saçmalıklara tepki göstermliyiz. Bu ne saçmalık. Amaçları sadece bilgi kirliliği yaratarak faiz oranlarının karşılaştırılabilmesini engellemek.

Tüm şu, boşta şu kadar kalsın hesaplarını es geçmeliyiz. Bankaya demeliyiz ki kardeş faizin kaç boşta moşta yok. Bana boş yapma. Resmen Oksijenin Plusunu çıkartıp üstüne bir de Oksijen Plus'un hoşgeldinini çıkartmışlar. Hele bir versiyonunda 12500 TL boşta kalıyor sanırım. Mudilerin sabrını sınıyorlar galiba.
    Hiçbir pakette faiz oranı direk görülemiyor. Bir sürü çarpma bölme işlemiyle VE yatırılan paraya göre değişen bir oran ortaya çıkıyor.

Bence bu işe tepkimizi göstermeliyiz. Merkez bankası sadeleşti. Bankalar da sadeleşmeli. Faizin ne kardeşim direk söyle .

4. Bu konuda size bende katılıyorum. Ancak sizinde belirttiğinz gibi bankaların asıl amacı finansal bilgisi kıt olan müşterinin kafasını iyice karıştırmak. Dolayısıyla biz tepkide göstersek onlar bu yoldan dönmeyecek aksine daha farklı yöntemlerle kafamızı karıştırmaya devam edecekler.

Bizim yapacak bir şeyimiz yok mu? Elbette var teknoloji ve iletişimi kullanarak bence kendimizi koruyabiliriz.Eğer destek olursanız bu tür hesapları kolayca yapabileceğimiz basit bir uygulama hazırlayabilirim.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bence artık böyle saçmalıklara tepki göstermliyiz. Bu ne saçmalık. Amaçları sadece bilgi kirliliği yaratarak faiz oranlarının karşılaştırılabilmesini engellemek.

Tüm şu, boşta şu kadar kalsın hesaplarını es geçmeliyiz. Bankaya demeliyiz ki kardeş faizin kaç boşta moşta yok. Bana boş yapma. Resmen Oksijenin Plusunu çıkartıp üstüne bir de Oksijen Plus'un hoşgeldinini çıkartmışlar. Hele bir versiyonunda 12500 TL boşta kalıyor sanırım. Mudilerin sabrını sınıyorlar galiba.
    Hiçbir pakette faiz oranı direk görülemiyor. Bir sürü çarpma bölme işlemiyle VE yatırılan paraya göre değişen bir oran ortaya çıkıyor.

Bence bu işe tepkimizi göstermeliyiz. Merkez bankası sadeleşti. Bankalar da sadeleşmeli. Faizin ne kardeşim direk söyle .

5. Hoşgeldin faizlerinin süresi dolunca oranlar çok düşüyor,eğer takip edemeyen olursa ,hele de unutmuşsa,oradan da yüklü kayıp oluyor.

6. Burası yeri değil belki ama detaylı bir bilgi alma amacıyla değil sadece yüzeysel bir fikir edinmek için soruyorum,
    borsa 2 gündür niye sert düşüyor arkadaşlar? bunun mevduat yönünde bir açılımı olabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Burası yeri değil belki ama detaylı bir bilgi alma amacıyla değil sadece yüzeysel bir fikir edinmek için soruyorum,
    borsa 2 gündür niye sert düşüyor arkadaşlar? bunun mevduat yönünde bir açılımı olabilir mi?
    borsa 2 gündür faizlerdeki yükseliş ve büyüme hızının azalma ihtimali nedeniyle sert düşüyor. Buna ek olarak jeopolitik risklerde gösterilebilir ama bence temel neden şirket değerlemelerindeki düzeltme. Bunun mevduat yönünde bir açılımı olamaz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Burası yeri değil belki ama detaylı bir bilgi alma amacıyla değil sadece yüzeysel bir fikir edinmek için soruyorum,
    60k dan 110 k ya gelmis borsanin 300 k mi olmasini bekliyordunuz ?

Unutmayin ki secim ayindayiz.Ve bu ay sonunda ulkede pek cok sey degisebilir.Bu yuzden % 70 inin yabanci oldugu borsa da yabancilarin bu riski kagit satarak minimize etmesi kacinilmaz.

Sayfa 461/1006 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •