Sayfa 463/930 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Dolar 5.74 normal. Bütün parayla dolar alsalardı köşeydik.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Yatırım anlayışları normal değil bu embesillerin.

2. bu gidişle temettü yalan olur.

3. Hacim daha bu saatte 1milyon 100bin bu nasıl iş anlamadım, birileri kaçıyor birileri de fırsat bu fırsat deyip topluyormu? Yada büyük çöküş öncesi hazırlık mı? Bu hissede bu rakamlar imkansız dı. Bu hisseyi alan normalde satmaz saklardı. Forum sayfamızın bile reytingi düşmüş durum da ne atan var nede tutan. Bir gariplik var ama çözemedim. Bu benim burada 3. yılım benden eski olanlar ne der bu duruma, daha önce böyle hareketlere şahitlik ettilermi?

4. SPK ekranında yabancı menkul %artmakta bunu açıklayacak arkadaşlar varmı

SM-C111 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Hacim daha bu saatte 1milyon 100bin bu nasıl iş anlamadım, birileri kaçıyor birileri de fırsat bu fırsat deyip topluyormu? Yada büyük çöküş öncesi hazırlık mı? Bu hissede bu rakamlar imkansız dı. Bu hisseyi alan normalde satmaz saklardı. Forum sayfamızın bile reytingi düşmüş durum da ne atan var nede tutan. Bir gariplik var ama çözemedim. Bu benim burada 3. yılım benden eski olanlar ne der bu duruma, daha önce böyle hareketlere şahitlik ettilermi?
    Hocam gariplik yok mallık var. Mal gibi girdik bu hisseye dolar Alsaydık köşeydik. Ben kendi adıma aptallık ettim aylardır bistte hem para hem vakit kaybettim buradan bir yol olmaz. Bu hissenin yönetimi de berbat karı da. Vakit kaybı tamamen.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Hocam gariplik yok mallık var. Mal gibi girdik bu hisseye dolar Alsaydık köşeydik. Ben kendi adıma aptallık ettim aylardır bistte hem para hem vakit kaybettim buradan bir yol olmaz. Bu hissenin yönetimi de berbat karı da. Vakit kaybı tamamen.

Esra hanım üzülüyorsunuz farkındayım, eskiler kaçan balık büyük olur derler, bende o balığı kaçırdım üstelikte doların bu hareketi yapacağını bildiğim halde. Haliyle benimde canım yanıyor ancak acı ile hareket etmek daha fazla can yakar. Neden bilmiyorum ama içimde halen daha bir rahatlık var, sanki bu işten biz karlı çıkacakmışız gibi bir his. Belki de bunun sebebi maliyetimin 65 kuruş olmasıdır bilmiyorum. En azından çok şükür yapı kredi gibi bir hissede yakalanmadık.

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    raporlardan anlaşıldığı gibi dolar pozisyonunda artıda ve ekside 1,245 tl oynama oluşumu gösterilmektedir.dolar baya arttı ama işyat sermayesi niye azaldı onu ben alıyamadım. bu sabah şok oldum.dün dolar arttı faizlerde düştü ama işyat değeride düştü hangi yatırımdan zarar ettik ?
    Fiyatlara bakmadan konusuyorum ama:

Ekonominin kotuye gidecegi beklentisi ile Eurobondlarin kendi vadeleri icindeki faiz degisimi fiyata ters yansiyor. Faizler heryerde artiyor...
    Gecen okumustum halkbankasi bonolari bilesikte dolar bazli %18 getirilere gelmisti. Bu da fiyati dusuruyor. Yeni alanlar icin ihrac fiyatindan bile ucuza mal almak demek bu. Tabi bu durum ozel sektor tahvillerinde de gecerli. Dusunsenize bir de piyasa hacimsiz ise fiyat degisimleri nasil siddetli olur.

Not: trade etmeden vade sonuna kadar tutanlarda sikinti yokta vade oncesi satmak zorunda olanlara fena yansiyor.

Ek olarak bende vob ters pozisyonlardaki sorunu ciddiye aliyorum. Burada aksiyon almadilarsa sorun ciddi. Gecen seni basindaki actiklari superotesi aciklara benzemiyor bu sene...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Esra hanım üzülüyorsunuz farkındayım, eskiler kaçan balık büyük olur derler, bende o balığı kaçırdım üstelikte doların bu hareketi yapacağını bildiğim halde. Haliyle benimde canım yanıyor ancak acı ile hareket etmek daha fazla can yakar. Neden bilmiyorum ama içimde halen daha bir rahatlık var, sanki bu işten biz karlı çıkacakmışız gibi bir his. Belki de bunun sebebi maliyetimin 65 kuruş olmasıdır bilmiyorum. En azından çok şükür yapı kredi gibi bir hissede yakalanmadık.
    işin kötü tarafı, dolar 3.90 iken dolar bozdurup Bist'e girdim.

bütün olumsuzluklar bir araya gelmeye devam ediyor eğer bu durum devam ederse zararımız katlanacak.

zararımı çıkarabilirsem bir daha asla BIST'e güvenip yatırım yapmayı düşünmüyorum. Uzun vade/temettü vb. şeylerin de bizim ekonomimiz için fazla lüks olduğunu düşünüyorum artık.

Sayfa 463/930 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •