Sayfa 468/671 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon
Arama sonucu : 5362 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Anladigim kadariyla orada belirtilen yurt disindan cok, yurt icinde yapilan borsa/banka disi ortakliklardan yapilan alim satim karlari.
    Yurt disinda yapilan alim satim gelirleri tamamen vergiye tabi.
    Bende araştırmıştım bunu, hatta bir özelge bile bulmuştum. Yurtiçiyle alakalı bir durum bu.

2. Kabul edelim arkadaşlar, bir an hepimiz heyecanlandık
    Garantinin rehberindeki "tam mükellef kurumlara ait" detayı olayı açıklıyor zaten. Gerçi Midas cümlenin devamında "işlem bazında analiz yapılması gerekmektedir." şeklinde bir not düşmüş. Nasıl bir analizden bahsediyorlar acaba?

Alıntı Originally Posted by gio Yazıyı Oku
    "Hisse senedi ve fonların 2 yıldan fazla elde tutulması halinde, elde edilen alım-satım kazançları prensip olarak gelir vergisinden istisnadır. Ancak, bu noktada her bir işlem bazında analiz yapılması gerekmektedir."

3.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Anladigim kadariyla orada belirtilen yurt disindan cok, yurt icinde yapilan borsa/banka disi ortakliklardan yapilan alim satim karlari.
    Yurt disinda yapilan alim satim gelirleri tamamen vergiye tabi.
    ben de öyle düşünüyorum. fakat görünce şaşırdım. yine de e-posta ile soracağım. doğru değilse düzeltsinler böyle yanıltıcı oluyor yatırımcılar için.

4. Arkadaşlar,

oyak yatırımdan email geldi. "Swissquote" ile anlaşmışlar.

"OYAK Yatırım Yurt Dışı Piyasalar ile NASD**, NYSE, XETRA, LSE, ICE, gibi Avrupa ve Amerika'da faaliyet gösteren 20'nin üzerinde borsada Hisse Senedi ve Borsa Yatırım Fonu (ETF) işlemleri yapabilirsiniz."

Canlı data ücretsiz veriyorlar.

https://www.oyakyatirim.com.tr/hizme...tdisi-islemler
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Bir türlü Interactive brokers da hesap açamadım, bizim Türk bankalarının yabancı hisse senedi fonlarına yatırım yapmak mantıklımıdır sizce, masrafları ya da vergisi çok mu olur. Uzun vadeli düşünüyüroum.

6.  Alıntı Originally Posted by emre77 Yazıyı Oku
    Bir türlü Interactive brokers da hesap açamadım, bizim Türk bankalarının yabancı hisse senedi fonlarına yatırım yapmak mantıklımıdır sizce, masrafları ya da vergisi çok mu olur. Uzun vadeli düşünüyüroum.
    İş YAtırım'dan hesap açın yurtdışı borsalar için.

7. Midas da alternatif olabilir. Bankalara göre ucuz.

8.  Alıntı Originally Posted by emre77 Yazıyı Oku
    Bir türlü Interactive brokers da hesap açamadım, bizim Türk bankalarının yabancı hisse senedi fonlarına yatırım yapmak mantıklımıdır sizce, masrafları ya da vergisi çok mu olur. Uzun vadeli düşünüyüroum.
    Saklama, komisyon tutarlarına mutlaka bakın, aylık ücret vs var mı değerlendirin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 468/671 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •